metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

Větší foto
Autobus MHD (ilustrační foto) | foto: DPP

Autobusy MHD na sebe budou na třech zastávkách čekat

  10:42
Na vybraných spojích pražské městské hromadné dopravy ve večerních hodinách budou na sebe čekat autobusy. Cestujícím by se tak nemělo stát, aby jim navazující spoj ujel.

Ve zkušebním projektu Ropid, který plánuje pražskou MHD, vytipoval tři zastávky, kde budou autobusy čekat. Tam také umístí informační tabule, které cestujícím oznámí, jaký spoj jim na dané zastávce navazuje.

„Novinka, která v Praze dosud fungovala především v nočním provozu, zlepší večerní cestování - na vybraných místech totiž na sebe budou autobusy nově čekat,“ uvedl mluvčí Ropidu Filip Drápal. Pokud se systém osvědčí, rozšíří jej Ropid na další zastávky.

Mezi zastávkami ve zkušebním provozu bude zastávka Nad Klamovkou, kde bude večer čekat linka 149 na každý druhý autobus linky 191 od Anděla - linka 149 má večer interval 40 minut, linka 191 má 20 minut. „Cílem je, aby se zlepšila večerní dostupnost Spiritky z centra města,“ uvedl mluvčí.

Druhou zastávkou je Divoká Šárka. Tady bude ve večerních hodinách zajištěn přestup z linky 119 na linku 191, aby se cestující dostali pohodlně z Nádraží Veleslavín na Sídliště Na Dědině od každého metra. „Pokud cestujícím na Veleslavíně ujede spoj linky 142, nebudou muset čekat večer 20 minut,“ uvedl Drápal.

Poslední stanicí jsou Luka. U stanice metra bude zajištěn večerní přestup mezi linkami 179/301/352 a 142, vznikne tak alternativní spojení od metra Nemocnice Motol na Velkou Ohradu. Odjezdy autobusů 179/301/352 navazují v Motole přímo na metro. Na Lukách na tyto spoje počká autobus 142 a cestující se rychle dostanou z Motola na Velkou Ohradu i tehdy, kdy jim v Motole ujede přímý spoj linky 184.

Komentáře

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek