metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 21 °C

Sobota 21. května 2022. Svátek má Monika

Větší foto
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín. | foto: DP Praha

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

  6:00
V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi špatném stavu, se tu budou z jednoho konce na druhý postupně přesouvat jednotlivé zastávky.

„Pokud bychom kompletní rekonstrukci nerealizovali ještě letos, během nadcházející zimní sezony by se větší část vozovek dostala do havarijního stavu. A to si nemůžeme dovolit,“ říká technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Podle něj by na cestující využívající pražskou hromadnou dopravu i navazující příměstské linky neměla mít rekonstrukce příliš negativní dopad.

„Snažili jsme se zastávky zachovat i během rekonstrukce v rámci terminálu nebo jeho nejbližšího okolí. Doporučuji nicméně cestujícím, aby sledovali informační tabule jak ve stanici metra Zličín, tak při výstupu z ní,“ dodává Šurovský.

Pozor na změny

  • V rámci terminálu Zličín se přesunou stanoviště linek 130, 246, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 324, 336, 347, 358, 380, 384, 386, 952 a 957.
  • Náhradní zastávky v Řevnické ulici vedle P+R Zličín vyfasují linky 100, 180 a 380 (jen směr Vypich). Všechny ostatní linky mimo PID se přesunou k metru Stodůlky.

Po celou dobu rekonstrukce budou autobusové linky 100, 180 a 380 ve směru na Vypich přemístěny do Řevnické ulice. Zastávky příměstských linek se budou měnit podle jednotlivých etap.

„Autobusy mimo systém Pražské integrované dopravy budou po celou dobu rekonstrukce odjíždět a přijíždět od stanice metra B Stodůlky,“ uvádí dopravce. Terminál by se prý měl vrátit do běžného provozu v neděli 17. listopadu.

Zličínská škatulata, jak Pražané již nyní režimu při opravách přezdívají, nyní vyvolávají vlnu nevole. Někteří cestující se obávají toho, že bude nové rozmístění zastávek příliš komplikované. Někteří jsou však optimističtí. „Vypadá to, že až na pár výjimek budou v této fázi všechny linky odjíždět od stejné nástupní hrany,“ míní Pavel Dušek na Facebooku organizátora dopravy Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Je dobré, když se v ordinaci pacient ke všemu hned přizná, říká praktická lékařka

vydáno 21. května 2022  5:14

Obvoďáci, rodinní lékaři, praktici. Ať jim říkáme jakkoli, jsou to ti, se kterými se v rámci zdravotní péče setkáváme jako první a nejčastěji. Někdy na ně...  celý článek

Co se stalo Brittany Murphy? Nic dobrého, ukazuje dokument na HBO Max

Strážce streamu
vydáno 20. května 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Dokumentární minisérie v naší rubrice Strážce streamu moc často neřešíme. Obliba nedávno uvedeného True Crime dokumentu Podvodník z Tinderu z kuchyně...  celý článek

Když někdo dělá hudbu dobře, většinou to není špatný člověk, filozofuje malý violoncellista

vydáno 20. května 2022  5:20

Třináctiletý Maxmilián Lasek se chtěl hudbě věnovat odmalička. Díky působení v orchestru, který spolupracuje například s Pařížskou filharmonií, si mohl u...  celý článek

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek