metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 25 °C

Sobota, 4. července 2020. Svátek má Prokop.
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
Větší foto
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín. | foto: DP Praha

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

17. srpna 2019  6:00 Filip Jaroševský Metro.cz
V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi špatném stavu, se tu budou z jednoho konce na druhý postupně přesouvat jednotlivé zastávky.

„Pokud bychom kompletní rekonstrukci nerealizovali ještě letos, během nadcházející zimní sezony by se větší část vozovek dostala do havarijního stavu. A to si nemůžeme dovolit,“ říká technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Podle něj by na cestující využívající pražskou hromadnou dopravu i navazující příměstské linky neměla mít rekonstrukce příliš negativní dopad.

„Snažili jsme se zastávky zachovat i během rekonstrukce v rámci terminálu nebo jeho nejbližšího okolí. Doporučuji nicméně cestujícím, aby sledovali informační tabule jak ve stanici metra Zličín, tak při výstupu z ní,“ dodává Šurovský.

Pozor na změny

  • V rámci terminálu Zličín se přesunou stanoviště linek 130, 246, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 324, 336, 347, 358, 380, 384, 386, 952 a 957.
  • Náhradní zastávky v Řevnické ulici vedle P+R Zličín vyfasují linky 100, 180 a 380 (jen směr Vypich). Všechny ostatní linky mimo PID se přesunou k metru Stodůlky.

Po celou dobu rekonstrukce budou autobusové linky 100, 180 a 380 ve směru na Vypich přemístěny do Řevnické ulice. Zastávky příměstských linek se budou měnit podle jednotlivých etap.

„Autobusy mimo systém Pražské integrované dopravy budou po celou dobu rekonstrukce odjíždět a přijíždět od stanice metra B Stodůlky,“ uvádí dopravce. Terminál by se prý měl vrátit do běžného provozu v neděli 17. listopadu.

Zličínská škatulata, jak Pražané již nyní režimu při opravách přezdívají, nyní vyvolávají vlnu nevole. Někteří cestující se obávají toho, že bude nové rozmístění zastávek příliš komplikované. Někteří jsou však optimističtí. „Vypadá to, že až na pár výjimek budou v této fázi všechny linky odjíždět od stejné nástupní hrany,“ míní Pavel Dušek na Facebooku organizátora dopravy Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na našem území vařili pivo už Keltové, avšak chmelení piva se připisuje Slovanům

Když si objednáte Budvar, máte jistotu, že jde o originál z Českých Budějovic.
vydáno 4. července 2020  15:08

V Česku mají tradici velké i malé pivovary.  celý článek

„Manželka si zuby čistí, já si je umývám, ona rozsvěcí, já rozžínám“

Obrázkový slovník od UAX Magazín
vydáno 4. července 2020  7:17

Nářečí to u nás mají podle jazykovědců nahnuté, ale pořád se naštěstí najde dost lokálpatriotů, kteří bojují za jejich záchranu. Pořídit si lze učebnici...  celý článek

Komerční sdělení

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat

Se zpětnou hypotékou od FINEMO.CZ si mohu dál užívat
vydáno 4. července 2020  7:00

Dokud jsem neodešel do důchodu, měl jsem pohodový život. Koupil jsem si všechno, co jsem potřeboval, a ještě jsem si udělal radost novým autem, po kterém...  celý článek

S nelegálním průjezdem na Českobrodské chtějí zatočit radní. Policie tu nestíhá

Zákaz průjezdu je tu denně porušován.
vydáno 3. července 2020  17:13

Přesně 415 nezákonných průjezdů nákladních automobilů. Tohle číslo za pouhých dvanáct hodin naměřil v Českobrodské ulici automatický sčítač, který sem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám