metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 19 °C

Pondělí, 16. září 2019. Svátek má Ludmila.
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
Větší foto
Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín. | foto: DP Praha

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

17. srpna 2019  6:00 Filip Jaroševský Metro.cz
V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi špatném stavu, se tu budou z jednoho konce na druhý postupně přesouvat jednotlivé zastávky.

„Pokud bychom kompletní rekonstrukci nerealizovali ještě letos, během nadcházející zimní sezony by se větší část vozovek dostala do havarijního stavu. A to si nemůžeme dovolit,“ říká technický ředitel dopravního podniku Jan Šurovský. Podle něj by na cestující využívající pražskou hromadnou dopravu i navazující příměstské linky neměla mít rekonstrukce příliš negativní dopad.

„Snažili jsme se zastávky zachovat i během rekonstrukce v rámci terminálu nebo jeho nejbližšího okolí. Doporučuji nicméně cestujícím, aby sledovali informační tabule jak ve stanici metra Zličín, tak při výstupu z ní,“ dodává Šurovský.

Pozor na změny

  • V rámci terminálu Zličín se přesunou stanoviště linek 130, 246, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 324, 336, 347, 358, 380, 384, 386, 952 a 957.
  • Náhradní zastávky v Řevnické ulici vedle P+R Zličín vyfasují linky 100, 180 a 380 (jen směr Vypich). Všechny ostatní linky mimo PID se přesunou k metru Stodůlky.

Po celou dobu rekonstrukce budou autobusové linky 100, 180 a 380 ve směru na Vypich přemístěny do Řevnické ulice. Zastávky příměstských linek se budou měnit podle jednotlivých etap.

„Autobusy mimo systém Pražské integrované dopravy budou po celou dobu rekonstrukce odjíždět a přijíždět od stanice metra B Stodůlky,“ uvádí dopravce. Terminál by se prý měl vrátit do běžného provozu v neděli 17. listopadu.

Zličínská škatulata, jak Pražané již nyní režimu při opravách přezdívají, nyní vyvolávají vlnu nevole. Někteří cestující se obávají toho, že bude nové rozmístění zastávek příliš komplikované. Někteří jsou však optimističtí. „Vypadá to, že až na pár výjimek budou v této fázi všechny linky odjíždět od stejné nástupní hrany,“ míní Pavel Dušek na Facebooku organizátora dopravy Ropid. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Čechy trápí i jiné choroby než rakovina. Přitom jsou, na rozdíl od ní, nevyléčitelné

Ilustrační snímek
vydáno 16. září 2019  5:51

Onemocnění Karla Gotta zvedlo zájem veřejnosti o zhoubné nemoci.   celý článek

Naposled a osudově. Do kin vtrhne nabušený veterán Stallone

Rambo z roku 1985
vydáno 15. září 2019  6:18

Jeden z nejslavnějších akčních hrdinů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně, symbol osmdesátých let i hojně nakoukávaný protagonista z pokoutně...  celý článek

S výrobkem platíme také za vzduch, který je kolem obalu

Pár háčků, jinak vzduch.
vydáno 14. září 2019  5:52

Spolu s výrobkem kupujeme i to, co vůbec nevyužijeme. Třeba návody ve všech jazycích.  celý článek

Jen 730 infarktů. Léto je pro záchranky klidné

ilustrační snímek
vydáno 13. září 2019  16:48

Prázdniny jsou pro zdravotníky specifické. Mnoho Pražanů sice odjíždí na dovolené, ale jejich počty dorovnávají turisté.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám