metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 0 °C

Neděle 5. února 2023. Svátek má Dobromila

Větší foto
Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát | foto: Peugeot

Autoklub ČR v samém srdci Prahy je baštou motoristického sportu, tentokrát hostil Peugeot Rally Cup

  13:51
Na Opletalově ulici, přímo naproti hlavnímu nádraží a co by kamenem dohodil od Václavského náměstí, stojí majestátní budova patřící Autoklubu České republiky. Vejdete-li dovnitř, dýchne na vás nezaměnitelná atmosféra první republiky. Honosné, stylové interiéry, dobový masivní nábytek, historické dokumenty a obrazy slavných závodníků na zdech … Nejedná se však o žádné muzeum, budova má kouzelnou atmosféru řádně okořeněnou motoristickým sportem.

Právě v budově Autoklubu se konají nejprestižnější vyhlášení vítězů různých motoristických šampionátů. 30. listopadu 2022 zde dostaly ocenění nejlepší posádky poháru Peugeot Rally Cup.

Peugeot Rally Cup je v současně době jediný seriál v rámci mistrovství ČR v rallye, který podporuje začínající (ale i zkušené) jezdce a otevírá jim cestu do vyšších závodních kategorií či na zahraniční podniky. Za šest let svého působení rozdali pořadatelé Peugeot Rally Cupu pěkných pár milionů korun na podporu rallyových talentů. Na konci každého ročníku se vždy vyhlašují ty nejlepší z posádek.

Tentokrát se slavnostní ceremoniál odehrál v pátém patře budovy Autoklubu. Zde se nachází moderně laděný prosvětlený salonek Club s romantickou terasou a s výhledem na Pražský hrad a pražské střechy. Sešli se zde zástupci pořadatele, promotéra cupu, novináři a samozřejmě hlavní aktéři: vítězi šestého ročníku Peugeot Rally Cupu. Nechyběl ani generální partner cupu, společnost Gefco ČR, která tento podnik letos provázela a podporovala už potřetí.

A kdo letošní stupně vítězů obsadil? To prozradil ředitel značky Peugeot, Marco Venturini: „Máme za sebou další úspěšnou sezónu. V ní tentokrát jednoznačně dominovala špičková posádka Jaromír Tarabus a Daniel Trunkát, ovšem i další posádky předváděly skvělé výkony. Například Filip Pindel z Polska, který s vozem 208 Rally4 odjel pět z celkového počtu šesti cupových soutěží, nebo Miroslav Číž, který byl letos nejrychlejší s původní variantou dvěstěosmičky a opět tak potvrdil, že tento vůz může i po desetiletí od uvedení stále konkurovat nejmodernějším rallyovým vozům. Závěrem bych chtěl poděkovat všem za účast a skvělou reprezentaci našeho cupu, pořadatelům za profesionální přípravu podniků a partnerům za velkou podporu. Na přípravě sedmého ročníku už pracujeme a těšíme se, až našim fanouškům představíme cupové novinky příštího roku.“

Je tedy pravděpodobné, že na jaře příštího roku se Peugeot Rally Cup do budovy Autoklubu opět vrátí, a to, aby vyhlásil novou sezónu. Tu už fanoušci rallye netrpělivě vyhlížejí. Není pochyb, že bude zajímavá. Hned dvě známé české rallye totiž oslaví půlstoletí, a to Rally Český Krumlov, která by se měla konat 19. a 20. května, a Rally Bohemia s předběžným termínem konání 7. až 9. července 2023.

Komentáře

Hlavní zprávy

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek

Šílená noc je vánoční verze Vyproštění, krvavější Sám doma i pupkatější Smrtonosná past

Strážce streamu
vydáno 3. února 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Akční komedie Šílená noc (anglicky Violent Night) byla jedním z nejpříjemnějších překvapení konce loňského roku. Herec David Harbour byl jako Santa Claus...  celý článek

České hory a nížiny obývají duchové, skřítci i princezna. Zveme vás na návštěvu

vydáno 3. února 2023  7:30

Máte-li dobré úmysly, pak jste mezi pohádkovými bytostmi vítáni. Pozor by si však měli dát zloduši.  celý článek

Státní podpora úsporného bydlení se v Česku stává rychlejší a snadnější

vydáno 2. února 2023  18:56

Vyznat se v dotacích na energetické vylepšení bydlení není snadné. Zájem o státní peníze na „zelené stavby“ je však obrovský. Lidé chtějí spořit na...  celý článek