metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 12 °C

Neděle, 24. října 2021. Svátek má Nina.

Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Flickr.com/KTH BiblioteketMetro.cz

Autorská čtení i výměna knih. Začíná Týden knihoven, vyhlásí Knihovnu roku

  7:41
Přes 700 knihoven po celém Česku se zapojí do Týdne knihoven. Ode dneška až do neděle připravily knihovny řadu akcí pro všechny věkové kategorie. Letošním mottem je „Zažít knihovnu jinak“.

Na Maratonu čtení se představí autoři nominovaní na ceny Magnesia Litera. Lidé se tak budou moci setkat například s Jiřím Hájíčkem, Markétou Baňkovou, Ivou Procházkovou, Kateřinou Tučkovou a Jiřím Padevětem.

V pátek můžete přijít vyměnit své knihy, které jsou v dobrém stavu, na Mariánské náměstí do Městské knihovny. Akce bude probíhat od 13 do 20 hodin.

Součástí akce je opět Velké říjnové společné čtení. V knihovnách se při něm bude letos připomínat výročí Karla Čapka, Boženy Němcové, Jana Husa, Jiřího Muchy, Rainera Marii Rilkeho, Arthura Millera a Rudyarda Kiplinga.

Stejně jako v předchozích letech bude vyhlášena Knihovna roku. Cenu udělí 8. října v Klementinu ministr kultury, a to za dlouhodobé zásluhy o rozvoj knihovnictví v obcích nebo za mimořádný přínos k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlásil pošesté také soutěž o nejlepší městskou knihovnu roku.

Týden knihoven pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Jeho prostřednictvím chce zejména propagovat veřejné knihovny, hledat jim nové čtenáře a nynějším čtenářům představovat všechny funkce, které knihovna 21. století má.

Komentáře

Hlavní zprávy

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Málem mu ustřelili zadek. Teď slaví čtyřicet tisíc prodaných báglů

vydáno 22. října 2021  11:37

Lukáši Matějčkovi se před zhruba čtyřmi lety při túrách po Asii zalíbil jeden batoh. Podobné teď šije v Kolumbii a Indii.  celý článek

Vaše fotky z Prahy