metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Středa 30. listopadu 2022. Svátek má Ondřej

Větší foto
Uzávěra na Bubenském nábřeží. | foto: MAFRA

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

  18:30
Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky. Tramvaje proto míří objížďkou.

„V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Maniny – Vltavská – Strossmayerovo náměstí. Tramvaje se do zrekonstruovaného úseku vrátí v pátek 16. prosince od zahájení ranního provozu,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková s tím, že se přerušení provozu dotkne pěti tramvajových linek.

„Tramvaje číslo 1 a 25 pojedou mezi Strossmayerovým náměstím a Dělnickou přes Výstaviště, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí. Linka číslo 6 je ve směru od Kubánského náměstí ze zastávky Vysočanská prodloužena na Lehovec. V úseku mezi Palmovkou a Vysočanskou bude provoz linky číslo 6 posílen,“ dodává Řehková, podle které bude tramvaj číslo 12 ve směru z Barrandova končit na Vltavské, v dočasné zastávce ve směru k Hlávkovu mostu, odkud pojede dál jako linka číslo 14 na Spořilov. „Linka 14 se v opačném směru na Vltavské stane číslem 12,“ doplňuje Řehková.

První etapu rekonstrukce tramvajové tratě od světelné křižovatky na nábřeží Kapitána Jaroše u stanice metra Vltavská po křižovatku Bubenského nábřeží s Argentinskou ulicí už dopravce provedl loni na podzim. Učinil tak před zahájením výstavby Štvanické lávky. Druhá etapa rekonstrukce tratě bude probíhat před Pražskou tržnicí od křižovatky s Argentinskou ulicí po ulici Komunardů. „V letošním roce se jedná o poslední nově zahájenou rekonstrukci nebo dlouhodobější opravu tramvajové infrastruktury v Praze,“ dodává Řehková.

Trať z roku 1981 spravovali již před devatenácti lety

  • Více než čtyřicet let staré koleje na Bubenském nábřeží dělníci podložily novými panely již v roce 2003. Stalo se tak v rámci odstraňování povodňových škod, nicméně v parametrech osmdesátých let.
  • Zastávka Pražská tržnice má být nově bezbariérová, větší a bezpečnější. Dopravní podnik vymění také trolejové vedení včetně stožárů, které jsou na hranici své životnosti.
  • „Kromě toho nahradíme kolejové rozvětvení na obou koncových křižovatkách u stanice metra Vltavská a u Dělnické ulice, ale především před Pražskou tržnicí opět obnovíme obousměrný provoz tramvají. Díky rekonstrukci tratě se nejen zlepší průjezdnost tímto úsekem, ale také zrychlí a ztiší,“ říká Jan Šurovský, člen představenstva a technický ředitel DPP – Povrch.

Komentáře

Hlavní zprávy

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek

Pražští strážníci mají vlastní tramvaj, majáky ale nemá. Modrý vůz slouží k náboru

vydáno 29. listopadu 2022  17:44

„Jupíííí, máme svoji tramvaj,“ radují se od začátku tohoto týdne pražští strážníci na svém Facebooku. Tramvaj s tematickým modrým polepem, siluetami...  celý článek