metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka

Barrandez-Vous opět boduje mezi nejlepšími projekty v ČR

  16:53
Nedávno dokončený rezidenční komplex Barrandez-Vous se stal vyhledávaným pražským projektem díky spojení unikátního konceptu zeleně a moderní architektury. Nyní jeho kvalita neunikla ani pozornosti odborné poroty a již počtvrté získávají stavby Top Estates ocenění v soutěži Best of Realty.

V letošním 24. ročníku s originálním pražským projektem Barrandez-Vous dokonce hned dvě. Bronzovou medaili od odborné poroty v kategorii Rezidenční stavby většího rozsahu a na stejnou příčku jej vyneslo také hlasování čtenářů. Pro developera je to celkově již desáté ocenění realizovaných projektů.

Celý koncept projektu Barrandez-Vous je založený na vysokém standardu bytových jednotek a výrazném propojení s přírodou s možností přátelských setkávání, od rozlehlého parku, velkorysých teras až po zahrady s dostatkem prostoru pro relaxaci v soukromí. Dva bytové domy v originálním tvaru vyrostly v oblíbené lokalitě Barrandova, s výhledy na panorama města i do okolní přírody, v pěší vzdálenosti k přírodní rezervaci Prokopské údolí a rychlým spojením do centra Prahy. Projekt byl dokončen v létě letošního roku a noví majitelé se začínají postupně stěhovat do svých bytů, jejichž vysoký uživatelský komfort v interiérech zajišťují především kvalitní materiály od hliníkových velkoformátových oken až po dřevěné podlahy. Aktuálně je prodáno kolem 90 procent bytových jednotek.

Terasa

Autory architektonického návrhu jsou Erika a Vladimír Vašutovi z Under-construction architects a Ferdinand Leffler z Atelieru Flera, na projektu spolupracovali také Machar Teichman architects a Atelier Habina. Na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín, kde proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Best of Realty 2022, převzali cenu za 3. místo v kategorii Rezidenční projekty většího rozsahu, zakladatelé developerské společnosti Top Estates, Petr Teplý a Dušan Dvořák.

Předávání

“Jsme šťastní, že jsme opět uspěli na těchto českých realitních Oskarech a vážíme si i všech předchozích ocenění, spolupráce s architekty a celého našeho týmu. Dodnes si v myšlenkách nesu příběh ze začátků tohoto projektu, jak jsme pozemky kupovali od tří dam, které vzpomínaly, jak tady trávily dětství a na budoucnosti tohoto místa jim velmi záleželo. Mezitím se odehrála spousta událostí i změn a dnes se celý příběh Barrandez-Vous skvěle uzavírá realizací originální stavby i tímto prestižním oceněním,” říká Dušan Dvořák, zakladatel Top Estates.

Předávání

“Projekt Barrandez-Vous se stal od začátku naší srdcovou záležitostí pro svoji hravost a originalitu. Máme proto radost, že nejen historický odkaz místa jsme mohli přenést z myšlenek do realizace a zanechat zde i pro další generace moderní rezidenční architekturu s velkým novým parkem a množstvím zeleně, ale především kvalitní bydlení, které svým uživatelům přinese do života vysoký komfort. My sami v našich projektech nebydlíme jen virtuálně v průběhu celého procesu, ale často v nich byty vlastníme a žijeme tak s projekty rádi dál,” doplňuje Petr Teplý, zakladatel Top Estates.

Skupina Top Estates Group se zaměřuje na prémiový rezidenční development a polyfunkční projekty. Její součástí je jak developerská, tak stavební firma, působí v Praze, Brně a Bratislavě.

Partneři Top Estates v rámci Top Estates Holding realizovali projekty Barrandovská́ zahrada, Truhlárna, Milhouse, Sakura a Bleriot, dokončen je aktuálně projekt Barrandez-vous, na Slovensku se blíží k výstavbě rezidenční komplex Portum Towers a v Brně projekty Woko a Nová Myslivna. Mezi dosud nejúspěšnější projekty patří Sakura s několika oceněními. Byla první́ rezidencí v Česku pracující́ s principem visutých zahrad a pro rok 2020 byla nominována mezi čtyři finalisty unikátních staveb světa kategorie Residential projects, v rámci největší světové architektonické soutěže WAN Awards. Projekt Truhlárna se stal vítězem v kategorii Rezidenční projekty menšího rozsahu soutěže Best of Realty 2018 a prvenství v roce 2019 obhájil také projekt Barrandovská́ zahrada. Projekt Bleriot získal letos Českou cenu za architekturu, právě dokončený projekt Barrandez-vous v loňském roce zvítězil v kategorii veřejnosti jako nejlepší Realitní projekt roku 2021 v celé ČR a letos získal ocenění odborné poroty - 3. místo v Best of Realty 2022.

www.topestates.cz
www.barrandez-vous.cz

Hlavní zprávy

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek