metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Martin Procházka

Barrandov, nebo Jinonice. Místo pro mladé hokejisty vyberou Pražané

  15:20
„Souhlasíte, aby na pětce vyrostla nízkonákladová hala pro výuku mladých hokejistů a zároveň byla k dispozici veřejnosti?“ Tak se nyní ptá na svých stránkách prostřednictvím elektronické ankety radnice Prahy 5. Obrátil se na ni totiž Český svaz ledního hokeje a soukromý investor, kteří by jí zde rádi postavili.

Nový zimní stadion

  • Náklady na výstavbu stadionu činí minimálně 60 milionů korun, záleží na variantě.
  • Nabídne ledovou plochu s hledištěm, ale i 18 šaten, restauraci, sportovní obchod, kancelář a klubovnu či skladovací prostory. Využití může být osmiměsíční nebo celoroční.
  • Hlasování v anketě trvá do do 18. listopadu.

„Jde o sportovní areál na Barrandově, v ulici V Remízku na místě stávajících kurtů a hřišť, nebo prostory u Základní a mateřské školy Tyršova v Jinonicích,“ uvedl investor a čtyřnásobný mistr světa v hokeji Martin Procházka. Náklady na výstavbu stadionu mají být minimálně 60 milionů korun. Investovat bude soukromník bez finanční účasti radnice. Využití by mělo být celoroční.

„Chceme se lidí zeptat na názor nejen ohledně umístění haly, ale i na představu, co vše by měla nabídnout,“ zmiňuje starosta pětky Radek Klíma. Radnice se ale podle odpůrců záměru snaží halu mezi lidmi prosadit až příliš okatě.

Po prvním jednání s investorem se hala stala hlavním tématem listopadového čísla místního zpravodaje na čtyřech stranách včetně té titulní. Některým lidem se navíc nelíbí, jak samotná anketa funguje.

„Pokud s některou ze šesti otázek otálíte a přeskočíte na další, nelze se už vracet zpět. Anketa také při delším otálení zamrzne úplně,“ stěžuje si deníku Metro jeden ze čtenářů. Hlavní argument, proč by měla hala na pětce vzniknout, zaznívá shodně od radnice, investora i svazu ledního hokeje: Zimních stadionů je málo.

„Nabídka hokejových hal je nedostatečná. Fanoušci chtějí od národního týmu, aby porážel Kanadu, jenže tam má větší město s blízkým okolím podobný počet stadionů, jako je v celé České republice. Zimní stadiony přitom patří mezi nejvíce využívaná sportoviště vůbec. V průměru se na nich bruslí či hraje hokej deset až dvanáct hodin denně,“ argumentuje v časopisu Pětka člen svazu a čtyřnásobný mistr světa v hokeji Milan Hnilička.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ne každá skulina je bezpečná. Nemáte náhodou doma v kamnech sýkorku?

vydáno 7. prosince 2021  18:54

Podívejte se občas pozorně do systému vytápění. Komín z plynového kotle nebo z topení bez krycí mřížky se může stát pro zvířecího návštěvníka pastí....  celý článek

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Komerční sdělení

Komfortní bydlení díky revitalizaci. Proměňte svůj byt k nepoznání!

vydáno 7. prosince 2021

Balkony mají pro většinu z nás velký význam. Někdo je využívá k relaxaci, jiný tam pěstuje bylinky pro kulinářské zážitky v kuchyni a další může na...  celý článek

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vaše fotky z Prahy