metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 1 °C

Pondělí, 21. ledna 2019. Svátek má Běla.
Ondřej Martan, starosta Běchovic
Větší foto
Ondřej Martan, starosta Běchovic | foto: ArchivMetro.cz

Běchovice trpí. Pustí vás tam na čestné slovo

8. března 2018  7:58 David Halatka Metro.cz
Bydlíte v Běchovicích, Klánovicích, Újezdu nad Lesy nebo Úvalech? Čeká na vás zkouška nervů. Od pondělí se částečně rozjela generální oprava mostu na ulici Českobrodská přes Říčanský potok a­Rokytku. Uzavírka Českobrodské se naplno projeví až v následující pondělí. To se na běchovické silniční tepně zcela zastaví provoz.

„Paradoxně, jak nám uzavřeli příjezd od Újezda, máme provoz v Běchovicích mnohem plynulejší,“ směje se starosta Běchovic Ondřej Martan. Vzápětí zvážní. „Je to skutečný problém, především pro podnikatele, kteří u nás sídlí, “ podotýká muž, jehož radnice s předstihem zahájila komunikační kampaň, která roztrpčeným běchovickým občanům napovídá, jak situaci řešit.

Na jednom ze setkání na radnici, jež se odehrálo včera večer, poradil starosta třeba s tím, jak zažádat žádostí o průjezdní povolenku. Její vydání každopádně podrobně vysvětluje i facebooková stránka Život Běchovic, na jejíž správě se aktivně podílí i zaměstnanci radnice.

Ani ti ale nic nezmohou s nesnázemi přespolních, kteří do Běchovic, míří autem za svým doktorem nebo kadeřnicí. Existuje ale neformální domluva mezi radnicí policií. „Dám Metru příklad jedné paní kadeřnice, jejíž salón sídlí již v rozkopané zóně. Pak ten, kdo je k ní objednán, a tím se ,legitimuje’ policii, ta jej nebude pokutovat, naopak mu poradí, kde nejšikovněji zaparkovat,“ uvedl starosta. Dělá se vše pro to, aby se běchovické komplikace zmírnily.

Obdobná opatření ostatně zajistila také radnice Újezdu nad Lesy. „Naší prioritou je průjezdnost autobusů MHD a zásobování obchodů,“ dodala starostka Karla Jakob Čechová.

Magistrát ústy náměstka pro dopravu Petra Dolínka nastalé komplikace na Českobrodské ulici v Běchovicích okomentoval slovy: „Komunikace Českobrodská byla i kvůli nadměrnému přetížení dopravou ve velmi špatném technickém stavu a její rekonstrukce se ukázala nezbytnou, a to i kvůli třem mostkům ve špatném stavu.“

Situaci na objízdných trasách bude magistrát dle náměstka Dolínka sledovat, ­ pokud se vyskytnou zásadní komplikace, neprodleně přistoupí k opatřením, která problematickým úsekům uleví. Starosta Běchovic Ondřej Martan uvedl, že s uzavírkou Českobrodské ulice je nutné počítat nejméně do poloviny roku 2019.

Jak na uzavírku

  • Od příštího pondělí v Českobrodské ulici platí tyto výjimky a doporučené objížďky:
  • V místech opravy mostů a propustků budou zřízeny provizorní komunikace, které zajistí provoz při jejich výstavbě.
  • Provoz bude řízen signalizací po provizorní komunikaci vedle ulice Českobrodská.
  • Objízdná trasa je plánována ulicí Staroklánovická, Klánovice, Šestajovice směr Zeleneč a na 8km nájezd na dálnici D11. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Dalo se úniku plynu z rolby předejít?

Hasiči a záchranáři zasahovali na zimním stadionu v pražských Holešovicích, kde...
vydáno 21. ledna 2019  5:56

Únik oxidu uhelnatého z rolby holešovického stadionu se stále vyšetřuje. Led tu už žehlí náhradnice na elektřinu.  celý článek

Dřív měli singles na 2+kk, teď uškudlí sotva na garsonku

Bydlení (ilustrační foto)
vydáno 20. ledna 2019  12:20

Většina Čechů chce bydlet ve vlastním. Problémem je, že jenom někdo na to má.  celý článek

Lítačku můžete také vyhrát

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)
vydáno 20. ledna 2019  5:54

Chcete mít roční kupon na MHD úplně zadarmo? Až do konce ledna jej můžete zkusit vyhrát. Organizátor dopravy Ropid totiž ve spolupráci se společností Visa...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám