metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 17 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea

Další 2 fotografie v galerii
(ilustrační foto) | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Během nouzového stavu se v metropoli méně ztrácejí psi

  8:24
Pandemie koronaviru zasáhla celou společnost. Přizpůsobit se musely i zvířecí útulky, které nyní fungují v upraveném režimu.

Nový typ koronaviru zkomplikoval život nejen lidem, ale i zvířatům. Oba pražské útulky městské policie musely zareagovat na nouzový stav a upravit svůj provoz. „Došlo k rozdělení odchytové služby pro útulky v Praze 8 a v Měcholupech, dále veterinárních oddělení obou útulků a podobně,“ potvrdila deníku Metro mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. V novém režimu funguje i výdej ztracených mazlíčků. Pro majitele psů je speciální určené místo pro převzetí a náklady se hradí pouze kartou.

Útulky také v těchto dnech ještě více dbají na hygienu. „Zvýšila se i intenzita úklidu a desinfekcí, provozy se čistí i parními stroji. V neposlední řadě všichni zaměstnanci používají ochranné prostředky a všechny chovatelské činnosti jsou konány pouze v areálu útulků, kam nemá veřejnost přístup,“ popisuje opatření Seifertová.

Naopak o něco méně práce mají zaměstnanci útulků s odchytem zaběhnutých mazlíčků. „Počty psů a koček nerostou, je to hlavně z důvodu, že lidi tolik ven nechodí a při venčení si dávají větší pozor,“ potvrzuje mluvčí městské policie.

Minulý týden médii proběhla zpráva, že doma zavření Britové čím dál častěji touží po novém domácím mazlíčkovi a s žádostí o adopci se obracejí na útulky. Pražané naopak musí s pořízením nového člena domácnosti počkat. „Co se týká adopcí, mají útulky velmi omezený provoz. Jednak proto, že lidé mají být doma, a také, abychom co nejvíce omezili jakékoliv kontakty. V určitých případech, pokud jde o zdraví zvířete, lze ho po domluvě vydat. Spadají sem například hospodářská zvířata, štěňata a podobně,“ říká Seifertová.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží nejezdí od pondělí tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek

Dědictví home office. V on-line světě jsme nepozorní a hackeři to moc dobře vědí

vydáno 25. září 2022  12:29

Podzimní covidová vlna asi zažene lidi zpět do režimu home office. Naděje, že se zbaví zlozvyků z práce na dálku, se opět oddaluje.  celý článek

Sekeru, pilu a hurá na dříví! Samovýroba otopu má háčky. Víme, na co si dát pozor

vydáno 25. září 2022  6:02

Ještě loni většina z nás získávala teplo domova z plynových kotlů nebo dálkového topení. Válka, zničující ceny energií a strach ze zimy udělaly ze dřeva v...  celý článek