metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 6 °C

Pondělí 5. prosince 2022. Svátek má Jitka
Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě | foto: Tipsport - sportuj s námi

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě

Komerční sdělení Teplice zvou na neděli 6. listopadu všechny sportovní nadšence – přivítají totiž 78. ročník Běhu kolem Doubravky. Závod, který se koná nepřetržitě od roku 1945, tehdy založil Ladislav Kořán, jenž také vyhrál úvodní tři ročníky. V současnosti je tato akce nejstarším běžeckým závodem v regionu a zároveň patří mezi jeden z vůbec nejstarších v celé České republice.

Navíc se v tomto roce také součástí projektu České unie sportu - Tipsport Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je mediální skupina MAFRA.

Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě

„Těžko dnes odhadovat, jak to bude s účastí, mívali jsme na startu i pět set závodníků, pak nám s tím však zamíchala covidová uzávěra a dá se říct, že teď tak trochu začínáme nanovo. Předloni to bylo slabší, loni jsme už ale přivítali opět 320 běžců. Odhadem myslím, že tento počet bychom mohli letos vyrovnat,“ uvažuje Miroslav Matěcha z oddílu TJ Hvězda Trnovany, který společně s DDM Teplice akci pořádá.

Centrem závodu budou tenisové kurty v Teplicích na Panoramě pod Doubravkou. Jako první odstartují v 9 hodin muži a ženy do vytrvaleckého závodu na 10 kilometrů neboli Memoriálu Vladimíra Duška, někdejšího trenéra místního klubu. Mezičas před startem druhého ze závodů dospělých vyplní od 9,05 do 11,05 hodin dětské běhy od předškoláků na 200 metrů až po mladší žáky na vzdálenost jednoho kilometru. Od 11,40 hodin se popasují starší žáci a dorostenci s distancemi 1500 až 3000 metrů.

Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě

Ve 12 hodin přijde čas na hlavní závod mužů a žen na 4200 metrů, nazvaný Memoriál Ladislava Kořána. Trať provede běžce úpatím vrcholku Doubravka korunovaného romantickým hradním komplexem z 15. století s novogotickou přestavbou. Částečně se poběží po asfaltu, většina tratě je ovšem vedena lesem po vrstevnicích.

Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě

„Vyhlašovat jednotlivé kategorie budeme v průběhu závodního dne, a to vždy první trio s bonusem u hlavního závodu, kde oceníme také šestici nejlepších v absolutním pořadí. Pro děti máme připraveného něco dobrého na zub, dospělé odměníme sportovním vybavením věnovaným sponzorem našeho závodu,“ dodává Miroslav Matěcha.

Hlavní zprávy

Geometrie a její symetrie uklidňují můj vnitřní zmatek, říká o svých špercích Hana Melčová

vydáno 4. prosince 2022  17:33

Jako malá si Hana Melčová přála prodávat v květinářství, líbilo se jí množství barev, tvarů květin a tvůrčí prostředí. Před lety začala pod značkou...  celý článek

Když architekti kouzlí, vznikají skládačky, sluje, převisy. Chtěli byste v tom bydlet?

PRAHA? AHA!
vydáno 4. prosince 2022  11:58

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Spadla vám do díry v poklopu klíče či jiná cennost? Některé kanály za úplatu odklápějí

vydáno 4. prosince 2022  6:00

Přemýšleli jste někdy o tom, co dělat, když vám spadnou klíče do kanálu? Podobná svízelná situace se přitom může lehce stát každému. V takovém případě je...  celý článek

Kdo nejlépe uvaří sníh? Staroměstské náměstí bude plné čertů, andělů a soutěží

vydáno 3. prosince 2022  18:33

Největší vánoční trhy v metropoli ožijí v pondělí velkou podívanou. Na Staroměstském náměstí si totiž dávají sraz Mikuláši, čerti a andělé z celé Prahy....  celý článek