metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 2 °C

Pondělí, 17. prosince 2018. Svátek má Daniel.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Bez tramvají i metra C

25. září 2018  8:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Pražany a návštěvníky metropole v následujících dnech potrápí mimořádné výluky MHD.

Kvůli opravám kolejí se až do čtvrtka nesvezete tramvají Černokosteleckou ulicí. Změny tras se dotýkají hlavně linek 5, 7, 13 a 95, které mezi zastávkami Vozovna Strašnice a Na Homoli nahrazují autobusy X5 a X95. Dopravní podnik také kvůli údržbě trati přeruší od pátku do neděle provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov.

„V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov. Po dobu výluky je posílen provoz linek číslo 135 a 196,“ uvádí dopravce s tím, že se po dobu výluky budou přes den u uzavřených stanic metra pohybovat informátoři v reflexních vestách.

Lehké komplikace přinese obyvatelům Prahy 5 také páteční výluka mezi Kotlářkou a Sídlištěm Řepy. Od 15 do 20 hodin tu nepojedou tramvaje 9 a 10. „V trase Kavalírka, Kotlářka, Vozovna Motol a Sídliště Řepy bude zavedena náhradní autobusová doprava X9,“ dodává mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Důvodem většiny krátkých výluk MHD v metropoli je údržba tratí. Ze strategie rozvoje, kterou si dopravce pro následující roky naplánoval, vyplývá, že s pracemi nechce skončit ani v budoucnu. Dopravní podnik počítá s pracemi na desítkách tratí. Do nich v první fázi vloží více než 900 milionů korun. „K zajištění bezpečnosti provozu a snížení průměrného stáří se počítá s obnovou minimálně 8,7 kilometru kolejí ročně,“ píše se v dokumentu.

Desítky oprav

  • V příštím roce začne oprava trati na Vinohradské ulici mezi zastávkami Škrétova a Sudoměřická. Rekonstrukce potrvá od března do července. Náklady jsou odhadovány na 279,2 milionu korun.
  • Dopravce má v plánu také opravu kolejí v Nádražní ulici až na Zlíchov, trať z žižkovské Ohrady na Palmovku, rekonstruovány budou koleje mezi ulicí Vladimírova a vozovnou Pankrác v Praze 4 a dělníci se vydají také na Bubenské nábřeží a ulici Komunardů v Praze 7. Konec oprav je plánován na rok 2020, pouze v případě úseku Ohrada–Palmovka se všechny práce uskuteční v roce 2019.
  • V roce 2020 dělníci za 50 milionů korun opraví také koleje ve Starostrašnické. Na stejný rok připravuje zahájení rekonstrukce také mezi Újezdem a Národním divadlem a na dalších místech. Tyto opravy jsou ve fázi příprav a jejich předpokládaný konec je rozvržen do roku 2021.

Komentáře

Hlavní zprávy

Malou arénu za 1,3 miliardy dokončí v létě. Pojme 10 tisíc lidí

Nová hala.
vydáno 17. prosince 2018  8:53

Hala ještě nestojí, ale už jsou v ní naplánované akce. Například koncert Ewy Farne.  celý článek

Na Pražský Semmering se vrací vlaky. Podívejte se, jak vypadal bez kolejí

Nejprve bylo nutno odtěžit původní zásypy.
vydáno 17. prosince 2018  6:41

Místo motoráčků se po hlubočepských viaduktech několik měsíců projížděl bagr. Mosty z roky 1870 prošly náročnou opravou, která končí právě v těchto dnech....  celý článek

Metropoli v letošním roce navštívilo více než devět milionů lidí.

Ilustrační snímek
vydáno 16. prosince 2018  13:47

Turistický ruch celosvětově sílí a Praha patří k nejnavštěvovanějším metropolím. S tímhle výsledkem přišla britská analytická společnost Euromonitor...  celý článek

Rychlé šípy oslaví 80. let od svého vzniku

Rychlé šípy štětcem Jana Fischera
vydáno 16. prosince 2018  6:40

Mirek Dušín, Širokko i Jan Tleskač by zatleskali. V neděli proběhne křest tištěné podoby plakátů Rychlých šípů, navíc se bude číst z knihy Tajemství...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám