metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / -2 °C

Neděle, 16. prosince 2018. Svátek má Albína.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Bez výstupu na Karlově náměstí i trati z Újezda na Anděl

5. října 2018  9:53 Filip Jaroševský Metro.cz
Uzavírka vstupu do metra B se protáhne na téměř jedenáct měsíců.

Od příštího úterka čekají na Pražany další nepříjemnosti v MHD. Chystá se totiž další uzavření výstupu ze stanice metra B. Tentokrát dopravní podnik vymění eskalátory na Karlově náměstí. Práce mají uzavřít východní vstup do stanice od Resslovy ulice na dlouhých deset a půl měsíce, tedy přibližně do srpna 2019.

„Cestující mohou po dobu uzavírky využívat západní vestibul ve směru Palackého náměstí. Funkce podchodu pod křižovatkou ulic Resslova, Ječná a Karlovo náměstí bude částečně zachována,“ píše dopravce.

Modernizace se bude na Karláku týkat nejen pohyblivých schodů, ale také osvětlení služebních prostor, podhledů či obkladů na stěnách. Dopravce si chce poradit také z průsaky, které se mu i přes opakované opravy nedaří natrvalo vyřešit na Můstku či na Andělu. Během prvních dnů po uzavření výstupu ze stanice budou na Karlově náměstí připraveni informátoři v reflexních vestách.

Z Anděla na Újezd příští týden nepojedou tramvaje

  • Trať se od neděle 7. 10. od 4.30 hodin do čtvrtka 18. 10. do 4.30 hodin uzavře kvůli opravám.
  • Změny tras se dotknou linek 9, 12, 15, 20, 98 a 99. Všechny zmíněné linky budou úsek objíždět, kromě dvacítky, která nepojede vůbec. Dopravce také zavede linky 29 a 30. Dvacetdevítka pojede z Divoké Šárky přes Anděl na Spojovací, třicítka ze Sídliště Barrandov do Řep.
  • Nově dopravce zřídí také zastávku Malostranská (pro oba směry) na nábřeží Edvarda Beneše. Na trase Na Knížecí – Anděl – Újezd bude také přes den zavedena náhradní autobusová doprava X20, v noci pak X98.
  • Na příští rok má dopravní podnik v plánu také další uzavírky pohyblivých schodů v metru. K v té době již uzavřenému Karlovu náměstí se připojí stanice metra A Jiřího z Poděbrad a také metra B Anděl ve směru na Knížecí.
  • Druhé eskalátory na Andělu se přitom po devítiměsíční opravě otevřely teprve letos v červnu.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: TSK letos dokončila rekonstrukci či výstavbu dvanácti mostů a lávek

Zenklova
vydáno 15. prosince 2018  13:15

Technická správa komunikací (TSK) má na území hlavního města na starosti více než sedm set mostů a lávek. Kromě aktuálních diagnostik těch velkých přes...  celý článek

Lev, sova či ježek. Maskota má jen polovina prvoligových týmů

Maskot
vydáno 15. prosince 2018  6:26

V zámoří je celkem běžné, že sportovní týmy mají kromě roztleskávaček své maskoty. Většinou vycházejí z klubového znaku. Často jde o zvířata a nejinak...  celý článek

V kancelářích bez košů? Velké firmy mění zvyky

Recyklační boxy
vydáno 14. prosince 2018  15:04

Asi padesáti pracovníkům pražské centrály ČSOB odebrali minulý měsíc odpadkové koše. Chtějí-li něco vyhodit, musí ujít pár desítek metrů do kuchyňského...  celý článek

Spisovatel z hlavy odvypráví, co, kdy a kam letí. Právě vydal knihu o cestování

Filip Schiller
vydáno 14. prosince 2018  12:49

Na cedulce připevněné na košili, kterou nosí při práci v kavárně na Andělu, má nápis „FILIP – cestovatel :-)“. Za blonďatými kudrnami a úsměvem od ucha k...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám