metro.cz

Počasí v Praze

-8 °C / 0 °C

Neděle 29. ledna 2023. Svátek má Zdislava

Větší foto
Pozor, mrtvola. | foto: zombierun.com

Běžecký závod na Vítkově bude mít nečekané překážky. Závodníky pozlobí oživlé mrtvoly

  18:30
Noční běh Vítkovem na první pohled vypadá jako běžný noční závod. Pětikilometrová trasa je ale plná nástrah. Život vám kromě náročného terénu totiž znepříjemní i zombíci.

Rychle, ale bezpečně

Zombie night run se koná poslední říjnovou sobotu.

  • Trať závodu měří 5 kilometrů. Počet startujících je limitován 2000 závodníků.
  • Závod má deset přísných pravidel: Běžci nesmějí mít sluchátka. Zombíkům se to nelíbí. Závodníci musí mít dobrou náladu, aby si užili strašidelný kilometr.
  • Účastník musí mít pořádně utažené tkaničky. Zombie rády šlapou po tkaničkách. Běžci bez čelovky nebudou na závod vpuštěni. Se svítidlem lépe uvidíš na cestu a zaženeš nemrtvé. Bez dopingu. Nejen před zombie. Poslouchejte organizátory. Hlavně ve tmě je to důležité. Pořádně si upevněte čip a také poslouchejte své srdce. Strach bude velký. Dorazte do cíle. Nejlépe živí.
  • Běžní běžci za závod zaplatí 500 korun, zombie závodníci za akci dají 400 korun a děti mají startovné pouze za 100 korun. Děti mohou běžet také v kostýmu a též na ně čeká odměna v cíli.

Vůbec první český zombie běh se koná v příhodný čas. „Napadlo nás vymyslet něco strašidelného, co je in a co bude strašit a také bavit, co bude pro lidi zábava. Něco, do čeho se startující mohou zapojit svou kreativitou,“ popsal prvotní nápad jeden z organizátorů běhu, Tomáš Pavel.

Fenomén zombie v posledních letech získává na popularitě, stejně jako běhaní. Na Zombie night runu si na své přijdou jak fanoušci oživlých mrtvol, tak soutěživí jedinci, kterým jde hlavně o to, co nejrychleji protrhnout cílovou pásku. „Máme akci rozdělenou ve třech úrovních. První kategorie jsou běžci, kteří běží za výhrou a za časem. Zombie běžci poběží v kostýmu a u nich se bude hodnotit jak jejich rychlost, tak jejich kostým. Nejhezčí kostým získá na konci večera cenu. Třetí kategorie je takzvaná zombie armáda. Ta bude běžce strašit,“ nabídl možnosti Pavel.

Uděláme z vás pěkné mrtvoly

Pokud se akce zúčastníte jako zombie, která bude mít za úkol závodníkům komplikovat jejich běh, můžete se těšit, že vám organizátoři pomohou vytvořit si co nejděsivější masku. „Budeme mít v areálu profi maskéry a malíře na obličej,“ slibuje Pavel.

Nočního závodu se mohou zúčastnit dokonce i malé děti. Pro ně je připravena méně náročná trasa. „Dětský závod měří jen jeden kilometr. Malé dětičky budeme strašit jen lehce. Bude to spíš taková stezka odvahy. Kdyby běželi noční Zombie night run, myslíme, že by pár měsíců nemohly spát,“ dodává šibalsky Pavel.

Strašidelná událost se koná 31. října a odstartuje v půl sedmé večer. Organizátoři proto vyzývají běžce, aby se řádně vybavili: „Hlavně si nezapomeňte čelovou svítilnu, tu nemají zombie rádi.“

Komentáře

Hlavní zprávy

Stínadelská tajemství opět ve stopách Rychlých šípů. S dětmi a baterkami na Malou Stranu

vydáno 28. ledna 2023  14:24

„Za Mříží je park, v tom parku černý rám, v tom rámu plno vran, celé hejno vran, černočerných vran. Pozor si dej, ať nezůstaneš stát, ať nezůstaneš sám,...  celý článek

Není třeba vypínat radiátory a teple se oblékat i doma. Někdy stačí jen drobné úpravy

vydáno 28. ledna 2023  6:11

Když loni v září písničkář Pokáč uváděl svůj koncert v O2 areně mimo jiné slovy: „Chtěli jsme vám předvést velkou show, bohužel všechny prachy utratíme...  celý článek

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek