metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
O billboardy v Praze se vedl před volbami boj. Firma BigBoard přelepovala tvář někdejšího primátora Tomáše Hudečka. | foto: SPVR

BigBoard navrhl Praze založit společnou firmu Pražská reklama

  12:36,  aktualizováno  17:09
Reklamní firma BigBoard navrhla Praze založit akciovou společnost Pražská reklama (PR). V ní by měly podíl i své zástupce ve vedení firmy BigBoard i město. Dělily by se pak o zisk a Praze by navíc reklamní společnost platila nadále nájem z pozemků pod billboardy. Vyplývá to z dopisu, který firma poslala magistrátu. BigBoard se loni dostal do sporu s městem kvůli novým pražským stavebním předpisům (PSP), které zakazují reklamu nad šest metrů čtverečních a firma spustila kampaň proti exprimátorovi Tomáši Hudečkovi.

„Dopis jsme dali na podatelnu magistrátu v úterý 6. ledna, a to pro paní primátorku Adrianu Krnáčovou i ostatní radní. Pro Prahu by společný projekt byl výhodný, v řadě světových měst takové modely dobře fungují,“ řekl šéf BigBoardu Richard Fuxa. Primátorka dopis ještě nečetla.

Praha by mohla říct, kolik chce billboardů

V nové firmě by mělo podle BigBoardu město podíl a své zástupce v dozorčí radě i představenstvu. BigBoard by do společného podniku vložil reklamní nosiče, které jsou na městských pozemcích - Praha by do firmy PR zase vložila zmíněné pozemky. BigBoard by se dále o staral o nosiče a PR by odstraňovala i černou reklamu. „Část výdělku by šla do fondu, z kterého by nelegální reklama byla odstraňována,“ uvedl Fuxa.

Podle Fuxy by se v Praze nezvýšil počet obřích billboardů. „Naopak by je Praha mohla regulovat,“ tvrdí. Firma BigBoard by pak sama existovala dál vedle PR a podnikala by na soukromých pozemcích. „Na městských by billboardy provozovala právě nově založená akciová společnost,“ dodal.

Vede se válka o reklamu v Praze

  • Firma BigBoard se loni dostala do sporu s hlavním městem kvůli Pražským stavebním předpisům (PSP), které zakazují reklamu větší šesti metrů čtverečních.
  • BigBoard kvůli tomu před říjnovými volbami spustil silnou mediální kampaň, v níž firma kritizovala bývalého primátora Hudečka (bezpartijní, dříve TOP 09), který stavební předpisy prosadil a obhajoval. Pokud nebudou předpisy zrušeny, hrozil BigBoard arbitráží.
  • Firma kritizovala i smlouvu mezi městem a firmou JCDecaux, která spravuje v centru města pražský mobiliář.
  • Nové stavební předpisy naopak přivítala odborná veřejnost a developeři.
  • Pražské stavební předpisy v červenci schválila rada hlavního měst a v účinnosti jsou od loňského 1. října.
  • Ministerstvo pro místní rozvoj se je však nyní chystá kvůli několika chybám zrušit, město tak chce začít chystat nové znění.

Komentáře

Hlavní zprávy

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek

Na pražském Újezdě nahlédnete do hlavy umělkyně

vydáno 30. června 2022  11:49

V malostranském sklípku se dnes večer odehraje Vernisáž jako víno.  celý článek