metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 5 °C

Úterý, 10. prosince 2019. Svátek má Julie.
Svaz provozovatelů venkovní reklamy přelepuje předvolební billboardy TOP 09...
Svaz provozovatelů venkovní reklamy přelepuje předvolební billboardy TOP 09 bílým papírem. | foto: SPVR

Bigboard Praze: Domluvme se na předpisech, ustoupíme od arbitráže

5. prosince 2014  18:04 ČTK
Firma BigBoard chce jednat s novým vedením Prahy o úpravě pražských stavebních předpisů. Pokud se s městem domluví, je připravena ustoupit od arbitráže proti ČR. Uvedl to šéf BigBoardu Richard Fuxa. Proti předpisům se firma postavila kvůli omezení reklamy nad šest metrů čtverečních, které norma přináší. Podle firmy předpis likviduje její podnikání. Praha ho schválila letos v červenci, platit začal od října. Primátorka Adriana Krnáčová bude s firmou jednat.

„Jelikož opakované snahy o dialog s bývalou radou nebyly vyslyšeny, byli jsme nuceni začít hledat právní ochranu,“ uvedl Fuxa. Firma se obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a chystá kvůli ochraně investic švýcarských akcionářů arbitráž proti ČR. „Od všech těchto prostředků rádi upustíme a povedeme s vedením Prahy dialog o našem návrhu na úpravu regulace venkovní reklamy v takovém duchu, aby byla přijatelná jak pro Prahu a provozovatele, ale také aby z ní měli prospěch i samotní Pražané,“ sdělil Fuxa. S vedením města se chce sejít příští týden, přesný termín neřekl.

BigBoard kritizoval smlouvu mezi Prahou a firmou JCDecaux

Podle předpisů nebudou moci vznikat nové samostatně stojící billboardy, a až těm současným skončí platné stavební povolení, firmy budou muset obří reklamní poutače a plochy odstranit. Kromě regulace reklamy nad šest metrů čtverečních předpisy nastavují pravidla výšky budov, omezují rozšiřování města na úkor volné krajiny a upřednostňují zástavbu proluk a nevyužívaných území. Krnáčová se jednání nebrání. „Samozřejmě budu upřednostňovat smírné řešení. Nikdy jsem nepreferovala soudní spory,“ tlumočila její stanovisko tisková mluvčí magistrátu Petra Hrubá.

Kvůli stavebním předpisům firma před letošními volbami nejdříve přelepila předvolební plakáty TOP 09 s exprimátorem Tomášem Hudečkem, následně v několika vlnách vylepila vlastní plakáty proti primátorovi i samotným předpisům. Soud následně firmě nařídil plakáty s Hudečkem vrátit na reklamní nosiče. BigBoard rovněž kritizoval smlouvu z 90. let minulého století uzavřenou mezi Prahou a firmou JCDecaux na pronájem městského mobiliáře. Podle firmy nové předpisy likvidují reklamní byznys a upřednostňují pouze firmu JCDecaux, která má pronajaty od města reklamní plochy a další nebudou moci vznikat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám