metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 12 °C

Sobota, 16. října 2021. Svátek má Havel.

Bio Oko. Opravovat se zatím nebude, nikdo se totiž do soutěže nepřihlásil

  7:17
Oprava funkcionalistického kina Bio Oko v Praze, kterou úřad městské části původně plánoval na září, se odkládá. Praha 7 zrušila výběrové řízení na rekonstrukci sálu, protože se do soutěže nikdo nepřihlásil. Informaci potvrdil mluvčí úřadu Martin Vokuš.

Radnice vypíše soutěž znovu, práce se tak přesunou na začátek příštího roku, uvedl mluvčí Martin Vokuš. Rekonstrukce kina by měla vyjít na zhruba deset milionů korun.

„Do soutěže se nikdo nepřihlásil nikoli kvůli nezájmu, ale z kapacitních důvodů, všechny firmy mají už jiné zakázky,“ řekl Vokuš.

Kino zůstává v provozu, v září se uskuteční pouze nezbytná oprava vzduchotechniky a topení. Jestli se přitom omezí promítání, zatím není jasné. Stavební firmu by měla rada vybrat na podzim, práce by pak začaly na přelomu roku.

Praha 7 například plánuje obměnu sedaček, nové uspořádání hlediště a zvětšení rozestupů a úpravu sezení na balkóně. Na místě původních historických lóží vzniknou tři divácké lóže. Každá z nich je navržena jako samostatná místnost pro dva diváky s velkým oknem pro průhled na plátno. Lóže budou mít vlastní ozvučení, konektor pro sluchátka a připojení na tlumočnické zařízení a obrazovkou pro titulky. V rámci oprav vznikne také multifunkční pódium, dětský koutek, sklady, cateringové zázemí a šatna.

Bio Oko je jedním z posledních kinosálů v Česku, které si uchovaly původní atmosféru. Budova vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Objekt patří mezi významné funkcionalistické stavby v Praze. Poslední oprava se uskutečnila v roce 2007 a stála radnici asi 6,5 milionu korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Figurky z kaštanů umějí být zlověstné. Netflix vyvařil severské detektivky

Strážce streamu
vydáno 15. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Na místě činu v jednom z dánských lesů se najde ručně vyráběná figurka ze sirek a kaštanů. Na základě téhle snadno přehlédnutelné stopy pak na první...  celý článek

Dva dny, dvanáct jízd zdarma. Zkusil jsem novinku Lítačky

vydáno 15. října 2021  11:12

Rekola i Nexbike nové uživatele v řadě věcí překvapí. Máme pro vás pár tipů. Vyzkoušeli jsme je na vlastní kůži.  celý článek

V potírání hazardu Praha stále tápe. Ten bují na okraji české metropole

vydáno 15. října 2021  10:01

Znamená nulová tolerance gamblingu jeho úplnou nedostupnost? Vyhláška odčerpává z rozpočtů radnic stovky milionů.  celý článek

Polovina mediků si během studia nezkusila ošetřit chirurgickou ránu. Říká to čerstvý absolvent lékařské fakulty

vydáno 15. října 2021  9:06

Výuka trpí. Studenti lékařských fakult se nedostanou k pořádné praktické výuce. Do praxe odcházejí „nešikovní“. Ke škodě své i pacientů. Tvrdí to Jakub...  celý článek

Vaše fotky z Prahy