metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 24 °C

Úterý, 20. srpna 2019. Svátek má Bernard.
Bitva o titul v americkém fotbale. Ostrava, nebo Praha?
Bitva o titul v americkém fotbale. Ostrava, nebo Praha? | foto: Libor Vočadlo

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bitva o titul v americkém fotbale. Ostrava, nebo Praha?

18. července 2019  7:00
Komerční sdělení Na Městském stadionu v Ostravě se v sobotu od 18:30 rozhodne o vítězi Paddock ligy amerického fotbalu. Ve finále se představí Ostrava Steelers, která vyzve Prague Lions. Dva největší favoriti potvrdili svoji roli a utkají se o mistrovský pohár.

Po dlouhé době nás čeká Czech Bowl bez jasného favorita. Prague Black Panthers dominovali Paddock lize od roku 2013. Letos se Black Panthers soustředí pouze na rakouskou ligu, čímž dostala Paddock liga nový náboj. S tím souhlasí i předseda České asociace amerického fotbalu Filip Hobza. Ten byl u všech dvaceti pěti Czech Bowlů, a tak má o finálových zápasech přehled. Czech Bowl nemá po mnoha letech favorita. I s přihlédnutím k výsledkům sedmi vzájemných zápasů Steelers a Lions v posledních třech letech, kdy pouze jediný skončil vítězstvím o víc než jeden touchdown, lze možná očekávat ten nejvyrovnanější finálový souboj v historii. Ten navíc bude okořeněn odvěkou rivalitou, která mezi Ostravou a Prahou panuje.

To, že vítězství v semifinále je jen dalším krokem k dosažení cíle, ví také hlavní trenér Steelers, Garrett Griffeth. „Vyhrát semifinále není pro tento tým nic nového. Nepřišli jsme vyhrát semifinále. Přišli jsme vyhrát titul a kluci si to dobře uvědomují.“ Steelers jsou ve finále potřetí v řadě. Na mistrovský titul ale čekají od roku 1997. „Do třetice už to prostě musí vyjít,“ věří 52letá opora ostravské defenzivní lajny, Martin Wasserbauer. Nestárnoucí legenda Ostravy věří, že domácí publikum dožene Steelers k vytouženému titulu. „Teď nebo nikdy,” burcuje Wasserbauer, který je jediným aktivním hráčem Steelers, jenž byl u vítězství v roce 1997.

Finále Paddock ligy ale není pouze pro skalní fanoušky amerického fotbalu. O jednu z nejlepších akcí tohoto léta v Ostravě nepůjde jen kvůli mimořádnému sportovnímu zážitku. Návštěvníky na stadionu čeká našlapaný program, ve kterém si každý najde to své. Již od 16:30 bude k dispozici Paddock fanzóna s různými atrakcemi a stanovišti včetně možnosti hodit a kopnout míč na americký fotbal na rychlost a přesnost, případně si vyzkoušet opravdovou výstroj. Před zápasem vystoupí AK - Sergei Barracuda, Pastor & DJ Bussy.

Celým večerem na stadionu bude provázet oblíbený moderátor zpráv televize Prima Matěj Misař a sedminásobný vítěz ankety Hráč roku amerického fotbalu Honza Dundáček. Nástup finalistů bude zpestřen vlajkovým defilé účastníků Paddock ligy, největší českou vlajkou o velikosti 216 m2 a hmotnosti 25 kg, pyrotechnickými efekty, zapojením atraktivních cheerleaders, i slavnostním losem. Fanoušci si ale neoddechnou ani v poločase. Přestávku vyplní artisté z uskupení Cirkus tak trochu jinak, jejichž vystoupení bude velmi neobvyklé. Vstupenky na Paddock Czech Bowl XXVI jsou k dispozici v předprodeji za sníženou cenu, děti do 15 let pak mají vstup za symbolických 10 Kč.

Karty jsou rozdány. Zbývá zodpovědět poslední otázku. Ostrava, nebo Praha?

Hlavní zprávy

Nahlédnutí do dějin soli. Vzácné druhy jsou drahé jako lanýže

Muzeum soli v Pagu je ve skladišti, které je památkově chráněné.
vydáno 20. srpna 2019  11:10

V Chorvatsku, na ostrově Pagu, dobývají sůl už od římských časů. Vzácná surovina, kdysi dražší než zlato, z odpařovacích nádrží v Pažském zálivu, pokrývá...  celý článek

Dětem z Řitky vzali spoje do školy. Zdržovaly by

Středočeská obec Řitka
vydáno 20. srpna 2019  8:36

Část obyvatel středočeské obce je na řadu měsíců odříznuta od světa. Na vině je podle nich oprava mostu i neschopnost úřadů.  celý článek

Kolečko: Režírování bylo, jako když řídíte kajak a nejste Hilgertová

Scenárista a režisér Petr Kolečko s herečkami Petrou Hřebíčkovou a Denisou...
vydáno 19. srpna 2019  15:33

Proslavil se jako scenárista. Na konci srpna ale vstoupí do kin komedie Přes prsty, pod kterou je Petr Kolečko podepsán také jako režisér. V rozhovoru pro...  celý článek

Ceny pozemků rostou, výměra pro jeden domek se zmenšuje

Pozemek v okolí Mladé Boleslavi hledala rodina čtyři roky. Oblíbenou lokalitu...
vydáno 19. srpna 2019  10:22

Ubírání obytné plochy se netýká jenom bytů. Lidem stačí stále menší pozemky i pro rodinný dům.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám