metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Sobota, 24. října 2020. Svátek má Nina.
Jan Koller na loňském ročníku Memoriálu Lukáše Přibyla
Jan Koller na loňském ročníku Memoriálu Lukáše Přibyla | foto: ČTK

Bohemáci pomohou nemocným dětem. Zesnulého šéfa Přibyla připomenou fotbalem

10. října 2013  16:26 ČTK
Stadion Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku bude v neděli hostit druhý ročník Memoriálu Lukáše Přibyla, který uctí památku fotbalového funkcionáře a někdejšího sportovního reportéra, jenž loni náhle zemřel. Akce, které se zúčastní řada osobností z fotbalového prostředí, má opět charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného a tomboly bude věnován na léčbu dětí s cystickou fibrózou a pomůže také dvěma zdravotně postiženým dívkám.

Vrcholem memoriálu, jehož program začne ve 13 hodin, bude o dvě hodiny zápas mezi týmem Real Top Praha a starou gardou Bohemians 1905. Za Real Top mají nastoupit nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, trenéři Ivan Hašek s Pavlem Hoftychem, herci David Suchařípa s Ivanem Trojanem, zpěvák David Střihavka nebo bývalí hráči Bohemians 1905 Radek Sňozík s Markem Niklem.

Barvy domácích "klokanů" budou hájit klubové legendy Antonín Panenka s Karolem Dobiašem, Daliborem Slezákem a Jozefem Weberem, který v současné době vede ligový tým Bohemians Praha 1905. Půl hodiny před exhibičním zápasem začne autogramiáda.

Na nemocné děti už přispěli i sparťané

Součástí akce bude tombola a možnost získat různé relikvie. Fotbalová reprezentace dodala dres s podpisy všech hráčů, brankář Sňozík věnoval rukavice, s nimiž chytal ligové zápasy, a bývalý reprezentační zadák Nikl také věnuje část své fotbalové výbavy.

Už před memoriálem dodali finanční příspěvek fotbalisté pražské Sparty. Hlavní organizátor akce Alexandr Smita řekl, že sparťané mezi sebou vybrali 75 tisíc korun, které pořadatelé věnují na charitu. Částkou 40 tisíc korun přispěla také městská část Praha 10. V minulém roce se při prvním ročníku memoriálu vybralo 300 tisíc korun, které připadly Přibylově manželce Zoře a dceři Beatě.

Sportovní nadšenec a férový chlap zemřel mladý

  • Přibyl zemřel loni v lednu kvůli vrozené srdeční vadě.
  • Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele.
  • V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do svého nečekaného skonu.

gmt ura

Komentáře

Hlavní zprávy

Zóny v Malešicích jsou vyznačovány velmi nedbale. TSK slibuje, že se sem vrátí

Takhle byla označena modrá zóna v Malešicích v ulici Limuzská
vydáno 23. října 2020  19:54

Když se v hlavním městě objevují na vozovce zbrusu nové čáry pro parkování, nebývá z toho obvykle spousta čtenářů deníku Metro dvakrát nadšená.  celý článek

STRÁŽCE STREAMU: Chicagský tribunál je buldozerem žebříčků. Na Netflixu i ČSFD

Sacha Baron Cohen (vlevo) a Jeremy Strong Strážce streamu
vydáno 23. října 2020  15:27

Už jste stihli zkouknout Chicagský tribunál? Pokud ne, tak to určitě brzy napravte. Tohle soudní drama, které je od minulého pátku k vidění na internetové...  celý článek

Ostuda města? Ne, pouze zkratka

Cyklisté si tudy cestu zkracují. Napsali jste nám
vydáno 23. října 2020  10:59

Mapy.cz radí projet pole. Cedule na místě však vedou kolem.  celý článek

Stylově i v tričku velkém jako padák

Oversized péřovka, H&M
vydáno 23. října 2020  5:45

Oversize móda umí zamotat hlavu. Jak na ni vám poradí Metro.  celý článek

Vaše fotky z Prahy