metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 30 °C

Pátek 20. května 2022. Svátek má Zbyšek
Jan Koller na loňském ročníku Memoriálu Lukáše Přibyla | foto: ČTK

Bohemáci pomohou nemocným dětem. Zesnulého šéfa Přibyla připomenou fotbalem

  16:26
Stadion Bohemians Praha 1905 ve vršovickém Ďolíčku bude v neděli hostit druhý ročník Memoriálu Lukáše Přibyla, který uctí památku fotbalového funkcionáře a někdejšího sportovního reportéra, jenž loni náhle zemřel. Akce, které se zúčastní řada osobností z fotbalového prostředí, má opět charitativní podtext. Výtěžek ze vstupného a tomboly bude věnován na léčbu dětí s cystickou fibrózou a pomůže také dvěma zdravotně postiženým dívkám.

Vrcholem memoriálu, jehož program začne ve 13 hodin, bude o dvě hodiny zápas mezi týmem Real Top Praha a starou gardou Bohemians 1905. Za Real Top mají nastoupit nejlepší střelec české reprezentace Jan Koller, trenéři Ivan Hašek s Pavlem Hoftychem, herci David Suchařípa s Ivanem Trojanem, zpěvák David Střihavka nebo bývalí hráči Bohemians 1905 Radek Sňozík s Markem Niklem.

Barvy domácích "klokanů" budou hájit klubové legendy Antonín Panenka s Karolem Dobiašem, Daliborem Slezákem a Jozefem Weberem, který v současné době vede ligový tým Bohemians Praha 1905. Půl hodiny před exhibičním zápasem začne autogramiáda.

Na nemocné děti už přispěli i sparťané

Součástí akce bude tombola a možnost získat různé relikvie. Fotbalová reprezentace dodala dres s podpisy všech hráčů, brankář Sňozík věnoval rukavice, s nimiž chytal ligové zápasy, a bývalý reprezentační zadák Nikl také věnuje část své fotbalové výbavy.

Už před memoriálem dodali finanční příspěvek fotbalisté pražské Sparty. Hlavní organizátor akce Alexandr Smita řekl, že sparťané mezi sebou vybrali 75 tisíc korun, které pořadatelé věnují na charitu. Částkou 40 tisíc korun přispěla také městská část Praha 10. V minulém roce se při prvním ročníku memoriálu vybralo 300 tisíc korun, které připadly Přibylově manželce Zoře a dceři Beatě.

Sportovní nadšenec a férový chlap zemřel mladý

  • Přibyl zemřel loni v lednu kvůli vrozené srdeční vadě.
  • Začínal jako reportér ve sportovní redakci České televize, poté se stal mluvčím Sparty a pak přešel do Bohemians 1905, kde vykonával funkci klubového ředitele.
  • V prosinci 2011 se dohodl na návratu do Sparty, jako místopředseda klubu však pracoval jen několik týdnů do svého nečekaného skonu.

gmt ura

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Prahy do Prčice. Na 55. ročník legendárního pochodu je povinná registrace předem

vydáno 19. května 2022  16:53

Loni jste se z Prahy do Prčice mohli projít pouze soukromě. Stejně jako předloni totiž plány organizátorů zhatila pandemie koronaviru. Letošní již 55....  celý článek

Rodiče, děti a peníze. Spořit do prasátka se v této době nevyplatí

vydáno 19. května 2022  10:20

Inflace je nejvyšší za posledních 30 let, podle odborníků se v následujících měsících vyšplhá nad 15 procent. Uložené peníze na běžných účtech kvůli tomu...  celý článek

Bankéři vám radí. Na zdražování a inflaci podle nich jen jedna práce nestačí

vydáno 19. května 2022  5:07

Inflace. Zdražování. Složenky, krávy zelené. Z čeho platit vyšší účty za plyn, elektřinu nebo palivo do auta? A šéf vám přidat nechce ani korunu? S radami...  celý článek

Komerční sdělení

Steelers čeká ve Snapbacks lize klíčový zápas na Bazalech

vydáno 19. května 2022

ISMM Ostrava Steelers se v rámci dohrávky 3. kola Snapbacks ligy amerického fotbalu bude snažit udržet naděje na play-off. Steelers v neděli na Bazalech...  celý článek