metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 22 °C

Sobota, 25. května 2019. Svátek má Viola.
Jedním z návrhů je Argentinská hvězda.
Dalších 6 fotografií v galerii
Jedním z návrhů je Argentinská hvězda. | foto: PPF Real

Boj o novou radnici: Praha 7 ji chce v Holešovické tržnici

26. června 2012  14:53 Adam Váchal Metro.cz
Jednání o tom, kde bude stát nová budova radnice sedmé městské části, pokračují. Praha 7 nyní zvažuje možnost přesídlit sídlo úřadu do areálu Holešovické tržnice. Obyvatelé s referendem neuspěli.

Areál Holešovické tržnice by byl ideální místem pro výstavbu nové budovy radnice sedmé městské části. Vedení Prahy 7 se nyní na možnost výstavby na zmíněném místě zaměří. Návrh podporuje také primátor hlavního města Bohuslav Svoboda.

Úřad se musí přestěhovat do roku 2015

Pozemek v areálu tržnice, na kterém by mohlo nové sídlo vzniknout, vlastní hlavní město. Pro Prahu 7 by tak jeho zisk byl ekonomicky velmi výhodný. "Na druhou stranu si uvědomujeme současný stav Holešovické tržnice, která je kompletně památkově chráněná, a hlavní město navíc patrně čeká vleklý spor s nájemcem ve výpovědi. Lze tedy předpokládat, že případné umístění nové radnice v dané lokalitě bude časově velmi náročné," říká starosta sedmé městské části Marek Ječmének.

Jedním z návrhů je Argentinská hvězda.
Jedním z návrhů je Argentinská hvězda.

Jedním z návrhů je výstavba nové budovy v Argentinské ulici.

Celý úřad k tomu musí opustit současné sídlo do konce roku 2015. "Praha 7 by se proto měla v případě, že se k této variantě přikloní, zaměřit na dočasné řešení. Dle mého názoru by i toto řešení mělo mít podobu odkoupení či výstavby vlastního objektu, neboť bude bezpochyby výhodnější investovat finanční prostředky do svého majetku, nežli je utrácet za nájem," dodává Ječmének.

Ve hře jsou i původní varianty

Mimo zmíněné varianty se vedení Prahy 7 rovněž zabývá nabídkou na odkup objektu v Argentinské ulici za 390 milionů korun. To, zda je nabídka výhodná, v brzké době ukáží znalecké posudky, které se právě zpracovávají.

Referendum vyhlásit nelze

  • Obyvatelé Prahy 7 protestují proti výstavbě nové radnice.
  • O jejím umístění chtějí rozhodnout sami.
  • Vyhlášení místního referenda, které požadují, však Praha 7 zamítla.
  • Obyvatelé se proto obrátili na Městský soud v Praze.
  • Ten nyní dospěl k závěru, že nebyly splněny podmínky pro vyhlášení místního referenda, a proto žalobu zamítl jako nedůvodnou.

Komentáře

Hlavní zprávy

GALERIE: Nahlédněte do hradů a zámků, které vlastní soukromí majitelé

Karlova Koruna
vydáno 24. května 2019  14:48

Ve dnech 24. – 26. května proběhne na 21 památkách sdružených v Asociaci majitelů hradů a zámků řada kulturních a společenských akcí s cílem přiblížit...  celý článek

Astronaut Elton jde po krku Mercurymu. Uspěje také?

Film Bohemian Rhapsody oslavoval kapelu Queen.
vydáno 24. května 2019  13:02

Bohemian Rhapsody i cenami ověšená Lady Gaga dobyly před časem tuzemská kina. Může za to také mezigenerační šeptanda.  celý článek

Nevím, jestli lidi osloví čepice a SMS, říká politolog

Volební agitace láká spíš na negativní stránky EU.
vydáno 24. května 2019  5:47

„Nízká volební účast, nezájem o venkov a málo příběhů,“ tak komentuje pro deník Metro kampaň voleb do Evropského parlamentu politolog Jan Kubáček.  celý článek

Organický odpad jako poklad. Zbytků vás zbaví žížaly

Vermikompostér si můžete vyrobit doma.
vydáno 23. května 2019  17:43

Kompost s několika desítkami pilných žížal si jen málokdo představí jako designový doplněk domácnosti. O osvětu se se svou novou výzvou Žiju kompostyl...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám