metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 22 °C

Sobota, 17. srpna 2019. Svátek má Petra.
Botanická zahrada se může chlubit novými rostlinami.
Botanická zahrada se může chlubit novými rostlinami. | foto: Metro.cz

Botanická zahrada slibuje, že už bude přístupnější

19. února 2012  20:40 Magda Hettnerová Metro.cz
Vyjít vstříc svým sousedům se snaží Botanická zahrada v Troji. Vybuduje proto více samoobslužných vstupů a zlepší průchodnost přes své území.

Loni už zpřístupnila první dva. "Celkem jich bude pět," říká zástupkyně ředitele zahrady Věra Bidlová. Další dva jsou navrženy v místě, kde je venkovní expozice nejužší, a poslední, pátý, by měl zlepšit přístup do lesních expozic.

Jak do zahrady. Klikněte SEM

"Vybudován bude při rekonstrukci historické úvozové cesty, která je spojnicí mezi Trojou a Bohnicemi," popisuje Bidlová.

Spor mezi zahradou a místními se rozhořel, když zahrada oplotila svá území, čímž místním zamezila vstup do míst, která léta využívali jako rekreační. Jedním z těch, kde lidé plot nechtějí, je spojnice mezi ulicemi Pod Havránkou a Trojská. Chtějí tu veřejnou cestu. S tím však zahrada nesouhlasí. "Jediným racionálním řešením je vytvoření úzké veřejné pěší lávky v nejužším místě expoziční části," říká Bidlová. Jak by tato lávka mohla vypadat, se chce zahrada zeptat architektů, kteří se budou moci přihlásit do soutěže, která bude vypsána v létě.

To však není jediná letošní novinka. Od 1. dubna, kdy začíná jarní sezona, tu přibude několik laviček, například na Pivoňkové louce.

Na Stráni zas bude v ten samý den odhaleno panorama s výhledem na jedno ze dvou dochovaných vřesovišť v Troji – Pustou vinici.

Komentáře

Hlavní zprávy

Autobusy na Zličíně čekají škatulata. Může za ně děravá vozovka

Dopravní omezení během první etapy oprav na autobusovém nádraží Zličín.
vydáno 17. srpna 2019  6:00

V pondělí se začnou v prostorách autobusového terminálu na Zličíně dít nemalé změny. Kvůli opravě povrchu, který je podle dopravního podniku již ve velmi...  celý článek

Stojící autobus se spuštěným motorem? Je to na pokutu

Ilustrační snímek
vydáno 17. srpna 2019  5:34

Česká města dusí autobusy čekající na turisty. Za to hrozí pokuta 2500 korun.  celý článek

Do spící metropole jsme vyrazili s odhodláním nikoho nepotkat

Hradčanské náměstí bez turistů je zážitek nejen pro fotku.
vydáno 16. srpna 2019  17:07

Představa prázdného Staroměstského náměstí, Karlova mostu nebo snad nádvoří Pražského hradu se zdá jako absolutní nesmysl. Věřte, že se to však každodenně...  celý článek

Počet článků na Wikipedii vystřelil vzhůru, dnes zapomenutá Nupedie živořila, říká wikipedista

Vojtěch Dostál
vydáno 16. srpna 2019  12:52

Wikipedii založili roku 2001 dva třicátníci, Jimmy Wales a Larry Sanger. „Ti dva experimentovali s různými webovými projekty včetně lechtivých magazínů...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám