metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 19 °C

Pátek 7. října 2022. Svátek má Justýna

Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

  14:27
Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové, kterou režíroval Radim Vizváry. Nový cirkus, pantomima a pohybové divadlo budou hlavní náplní budoucího programu, nájemcem je totiž soubor Losers Cirque Company.

„Nový název je složenina názvu BRAnické diVadlO. Je nám jasné, že pro diváky a občany Prahy 4 budeme stále Branické divadlo, je to koneckonců lokální název, a nijak se tomu nebráníme. Je nám ctí pokračovat ve slavné historii této budovy a těšíme se, že se na prestižní adrese budou dít krásné věci,“ říká zakladatel Losers Cirque Company Petr Horníček.

Doménu branickedivadlo.eu drží bývalý ředitel Václav Čížkovský, se kterým byl Horníček se svými kolegy částečně v kontaktu. I proto zvolili nový název a připravují nové stránky www.divadlobravo.cz. „Navíc se tím hezky oddělí ryze činoherní etapa divadla a nová kapitola, kdy divákům nabídneme i nový cirkus, pantomimu, koncerty a pohybové divadlo,“ zmiňuje pro deník Metro Horníček.

Zatím bude provoz divadla do května zkušební, s vypůjčenou technikou. Ta novému nájemci citelně chybí, hlavně ozvučení a světlo. „V sobotu 14. března nás čeká od 13 hodin slavnostní předání divadla, kdy se představíme v roli nových nájemců a sdělíme naši vizi divadla a návrhy architektů. Předvedeme i něco z tvorby Losers Cirque Company a našich hostů. Po zkušebním provozu bude v ideálním případě následovat letní rekonstrukce, kdy nainstalujeme nové sezení a vybudujeme elevaci. Tak poskytneme divákům maximální komfort,“ uvádí Horníček. Řádný provoz plánují Losers na nové domovské scéně od září už v plně zrekonstruovaném divadle.

Už 20. března nabídnou nájemci divákům první premiéru s názvem Mimjové. Jde o představení pro děti, na které se chtějí Losers také zaměřit. Jedná se o originální akrobaticko-pantomimickou podívanou pro děti od čtyř let,“ dodává Horníček. 

Komentáře

Hlavní zprávy

V hlavním městě řádí lupič stojanový. Uličník krade v metru lidem radost

vydáno 6. října 2022  4:54

Krást se nemá. Ani deník Metro, který je sice zdarma, ale dělá radost.  celý článek

Geny nám předávají moudrost rodičů. Mohou ale přenášet napříč rody i smrt

vydáno 5. října 2022  11:16

Sestavujeme si sáhodlouhé rodové stromy, pátráme po slavných předcích, hrabeme se v archivech, zda jsme náhodou neměli v dávných generacích urozené...  celý článek

Natáčí žraloky i levharty. Teď filmařům nabízí techniku pro natáčení pod vodou

vydáno 5. října 2022  5:37

Je to trochu zvláštní reportáž. Redaktor i respondent jsou na boso. Redaktor má navíc mokré vlasy. Kousek od dvojice se ještě ke všemu vznáší vodní víla....  celý článek

Koleje přebrousí i v Holešovicích. Přinášíme přehled krátkodobých omezení MHD

vydáno 4. října 2022  19:07

Už se v hlavním městě zase dláždí, opravují se troleje a rozbrušují koleje. Menších výluk způsobených nejrůznějšími údržbovými pracemi probíhá v hlavním...  celý článek