metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 2 °C

Úterý 7. února 2023. Svátek má Veronika

Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

  14:27
Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové, kterou režíroval Radim Vizváry. Nový cirkus, pantomima a pohybové divadlo budou hlavní náplní budoucího programu, nájemcem je totiž soubor Losers Cirque Company.

„Nový název je složenina názvu BRAnické diVadlO. Je nám jasné, že pro diváky a občany Prahy 4 budeme stále Branické divadlo, je to koneckonců lokální název, a nijak se tomu nebráníme. Je nám ctí pokračovat ve slavné historii této budovy a těšíme se, že se na prestižní adrese budou dít krásné věci,“ říká zakladatel Losers Cirque Company Petr Horníček.

Doménu branickedivadlo.eu drží bývalý ředitel Václav Čížkovský, se kterým byl Horníček se svými kolegy částečně v kontaktu. I proto zvolili nový název a připravují nové stránky www.divadlobravo.cz. „Navíc se tím hezky oddělí ryze činoherní etapa divadla a nová kapitola, kdy divákům nabídneme i nový cirkus, pantomimu, koncerty a pohybové divadlo,“ zmiňuje pro deník Metro Horníček.

Zatím bude provoz divadla do května zkušební, s vypůjčenou technikou. Ta novému nájemci citelně chybí, hlavně ozvučení a světlo. „V sobotu 14. března nás čeká od 13 hodin slavnostní předání divadla, kdy se představíme v roli nových nájemců a sdělíme naši vizi divadla a návrhy architektů. Předvedeme i něco z tvorby Losers Cirque Company a našich hostů. Po zkušebním provozu bude v ideálním případě následovat letní rekonstrukce, kdy nainstalujeme nové sezení a vybudujeme elevaci. Tak poskytneme divákům maximální komfort,“ uvádí Horníček. Řádný provoz plánují Losers na nové domovské scéně od září už v plně zrekonstruovaném divadle.

Už 20. března nabídnou nájemci divákům první premiéru s názvem Mimjové. Jde o představení pro děti, na které se chtějí Losers také zaměřit. Jedná se o originální akrobaticko-pantomimickou podívanou pro děti od čtyř let,“ dodává Horníček. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek

Kolegové na sebe mohou zjistit cokoli. U tiskáren se povalují i daňová přiznání nebo výplatní pásky

vydáno 7. února 2023  12:37

Nikdy nezjišťujte, koho vaši kolegové volili, kdy mají narozeniny a kolik berou. Je to neslušné. Přijít na to ale není zase až tak složité.  celý článek

Končí vám platnost řidičáku? Výměnu vyřešíte on-line. Žádost je zdarma, musíte mít „datovku“

vydáno 7. února 2023  5:22

Jste Pražan a k tomu řidič? Pak se raději pořádně podívejte do své dokladové peněženky. Více než 868 tisícům řidičů totiž letos skončí platnost jejich...  celý článek