metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 8 °C

Neděle, 29. března 2020. Svátek má Taťána.
Branické divadlo.
Větší foto
Branické divadlo. | foto: PackaCreative Commons

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

28. února 2020  14:27 Pavel Urban Metro.cz
Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové, kterou režíroval Radim Vizváry. Nový cirkus, pantomima a pohybové divadlo budou hlavní náplní budoucího programu, nájemcem je totiž soubor Losers Cirque Company.

„Nový název je složenina názvu BRAnické diVadlO. Je nám jasné, že pro diváky a občany Prahy 4 budeme stále Branické divadlo, je to koneckonců lokální název, a nijak se tomu nebráníme. Je nám ctí pokračovat ve slavné historii této budovy a těšíme se, že se na prestižní adrese budou dít krásné věci,“ říká zakladatel Losers Cirque Company Petr Horníček.

Doménu branickedivadlo.eu drží bývalý ředitel Václav Čížkovský, se kterým byl Horníček se svými kolegy částečně v kontaktu. I proto zvolili nový název a připravují nové stránky www.divadlobravo.cz. „Navíc se tím hezky oddělí ryze činoherní etapa divadla a nová kapitola, kdy divákům nabídneme i nový cirkus, pantomimu, koncerty a pohybové divadlo,“ zmiňuje pro deník Metro Horníček.

Zatím bude provoz divadla do května zkušební, s vypůjčenou technikou. Ta novému nájemci citelně chybí, hlavně ozvučení a světlo. „V sobotu 14. března nás čeká od 13 hodin slavnostní předání divadla, kdy se představíme v roli nových nájemců a sdělíme naši vizi divadla a návrhy architektů. Předvedeme i něco z tvorby Losers Cirque Company a našich hostů. Po zkušebním provozu bude v ideálním případě následovat letní rekonstrukce, kdy nainstalujeme nové sezení a vybudujeme elevaci. Tak poskytneme divákům maximální komfort,“ uvádí Horníček. Řádný provoz plánují Losers na nové domovské scéně od září už v plně zrekonstruovaném divadle.

Už 20. března nabídnou nájemci divákům první premiéru s názvem Mimjové. Jde o představení pro děti, na které se chtějí Losers také zaměřit. Jedná se o originální akrobaticko-pantomimickou podívanou pro děti od čtyř let,“ dodává Horníček. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zažijte Slovensko očima malých cestovatelů

Přímo z ruky můžete krmit sysly na Muráňské planině.
vydáno 29. března 2020  12:20

Pohladili jsme si medvěda a krmili sysly. S dvouletou dcerou jsme otestovali turistické atrakce, odkud nebudete chtít odejít. Ačkoli dovolenou s malými...  celý článek

Kolik třešní, tolik višní. Tlumočníci v evropském parlamentu si musí poradit se vším

Ivana Hlaváčová, vedoucí českých tlumočnic
vydáno 28. března 2020  12:44

„Je to takový překladatelský oříšek!“ Známá věta z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, kterou zná snad každý český tlumočník. Patří k nim také Ivana...  celý článek

Tvůrci filmu Amnestie se vrací k Leopoldovu

Amnestie
vydáno 28. března 2020  5:57

Dnes uběhlo přesně třicet let od vyřešení vzpoury vězňů v Leopoldově. Nejen o této „bitvě“ vznikl i film Amnestie, s jehož tvůrci jsme se k událostem roku...  celý článek

ČVUT vyvíjí „předpověď“ na plánování bezpečného pohybu

Ilustrační snímek
vydáno 27. března 2020  16:44

V rekordně krátkých časech se hledají účinné zbraně proti koronaviru.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám