metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 3 °C

Sobota, 23. února 2019. Svátek má Svatopluk.
Charles Aznavour (Praha, Kongresové centrum, 6. dubna 2016)
Větší foto
Charles Aznavour (Praha, Kongresové centrum, 6. dubna 2016) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Březen: filmové festivaly, ale i velké koncerty

1. března 2018  15:51 Pavel Urban Metro.cz
Deník Metro vybral události po celé metropoli. V březnu se už tradičně konají po Praze dva velké filmové festivaly. Jeden svět a Febiofest. Můžete se těšit také na slavné muzikanty a kapely, ale také na výstavy či velikonoční trhy.

Festival Jeden svět, jehož jubilejní 20. ročník se uskuteční od 5. do 14. března, se věnuje dokumentárním snímkům o lidských právech. Letos uvede 128 filmů. Snímky se věnují třeba on-line datům a sociálním sítím. Letošní novinka Mluvící kino přinese šest velkých debat k vybraným filmům na aktuální témata. Více na jedensvet.cz.

Od 15. do 23. března naváže Febiofest, který také slaví jubileum, jde už o 25. ročník. Jednou ze speciálních sekcí tak bude Best of, jež představí deset nejoblíbenějších filmů uvedených od roku 1993. Na zahájení dorazí herec Mark Gatiss, z českých filmů se představí třeba Tlumočník.

Pokud chcete vyrazit spíše na koncert, pak si nenechte ujít ve Foru Karlín 7. března vystoupení kapely Slza nebo o dva dny později skotskou kapelu Franz Ferdinand. Mezitím můžete zajít do O2 areny na Kelly Family. O víkendu 10. a 11. března se v PVA Expo Letňany koná cestovatelský festival Kolem světa.

Ode dneška do neděle se koná v Incheba Expo Praha v Holešovicích veletrh Motocykl. Od zítra do 25. března probíhá ve skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě tradiční výstava orchidejí. Otevřeno bude vždy od úterý do neděle od 9 do 18 hodin. Tuto sobotu od 8 do 14 hodin startují tradiční Farmářské trhy na Kulaťáku.

Tři velké koncerty se konají tento měsíc v Kongresovém centru. Prvním z nich bude 16. března vystoupení Charlese Aznavoura. O osm dní později se zde představí kapela Kryštof. Několik vstupenek je jak na odpolední koncert ve 14.30, tak na večerní v 19 hodin. Americká písničkářka Joan Baez pak potěší diváky 28. března.

Do Lucerna Music Baru můžete zajít 4. března na Vlastu Redla, o tři dny později na Marpa či 22. března na UDG. Ve Velkém sálu Lucerny proběhnou dvě oslavy. Dalibor Janda zahraje 19. března ke svým pětašedesátinám, o šest dní později oslaví kapela Fleret 35 let na scéně. Hudbu si užijete i během Žižkovské noci od 22. do 24. března.

Akce v Praze, které jsou zdarma

 • Praha 1: Od soboty 3. března až do 15. dubna bude v Mytologické chodbě Valdštejnského paláce probíhat výstava protokolárních darů pro senátory, které nasbírali za posledních dvacet let. K vidění bude také Křišťálový lev.
 • Velikonoční trhy se budou konat od 17. března do 8. dubna na Staroměstském a Václavském náměstí, ale i na náměstí Republiky. Nebudou chybět ukázky řemesel a zvyků.
 • Praha 2: Už čtvrtý ročník Festivalu delikátních chutí se koná 10. března od 10 do 18 hodin na Novoměstské radnici. Ochutnat můžete sladkosti z Maďarska či guláš z Barmy.
 • Praha 4: Cyklistický závod uvidí 3. března diváci v nákupním centru Arkády Pankrác. Jde o finále DownMall tour a zájemci spatří od 13 hodin závodníky projíždět nákupním centrem na čas a pak také freestyle exhibice těch nejlepších jezdců v MTB a BMX.
 • Jarní blešák se koná v neděli 11. března od 12 do 17 hodin v MeetFactory. U více než padesáti prodejců ve velkém sále továrny si vybere opravdu každý, čím obohatí svůj šatník.
 • Praha 6: Pojďte oslavit probuzení jara a zpestřit si svůj šatník na velikonoční břevnovský jarmark na Dlabačov. Koná se 24. března od 11 do 19 hodin. Uvidíte originální kousky českých módních designérů, šperkařů, výrobců hraček či přírodní kosmetiky.
 • Praha 7: V pátek 2. března můžete vyrazit od 19.30 hodin do klubu Cross pobavit se na Stand-up Comedy.
 • Přednáška Zahrady 1. republiky proběhne 27. března od 17 do 19 hodin. V Národním zemědělském muzeu se zájemcům představí zahrady Pražského hradu, Loosovy vily a vil Stiassni a Tugendhat.
 • Praha 11: Od 2. do 4. března se koná v Curling Aréně na Roztylech finálový curlingový turnaj mixu dvojic. Půjde o titul mistra České republiky. Šampion se představí na dubnovém mistrovství světa. Zápasy se konají vždy od 9, 13 a 19 hodin. Zápasy mužů se hrají od 14. do 18. března, ženy se představí o týden později.
 • Praha 14: Chcete si uplést velikonoční pomlázku sami? Pak vyrazte 21. března na Plechárnu, kde se bude od 16 do 20 hodin konat workshop Pletení z proutí. Proběhne zde i výuka košíkářství pro začátečníky.
 • Aktualizovaný přehled na: facebook.com/PrahaZdarma

Komentáře

Hlavní zprávy

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Na vlastní kůži. Vyzkoušel jsem si rychlocvičení

Redaktor ve fitku
vydáno 22. února 2019  8:47

Na první pohled se nezdá, že by se tato malá tělocvična v Holešovicích lišila od ostatních. Přece jen se tu ale maká jinak. „Chtěl bych vás pozvat na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám