metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 16 °C

Pondělí 26. září 2022. Svátek má Andrea
Stadion Ďolíček | foto: Sundance Kid - Wikimedia Commons

Budoucnost Ďolíčku je stále nejistá. Čas na řešení bude asi do května

  13:32
O osudu Bohemky a jejím setrvání na Vršovickém stadionu stále není rozhodnuto. Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 sice nedostal výpověď z nájemní smlouvy k Ďolíčku k poslednímu listopadu, zatím mu ji majitel stadionu - firma Bohemians Real - prodloužil do konce roku. Zdárné vyřešení směny stadionu za sousední pozemky či jeho vykoupení je však v nedohlednu.

„Nové vedení radnice zasedne tuto středu. Zda se Ďolíček stane projednávaným bodem, se tedy dozvíme později,“ říká mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Fanoušci Klokanù, kteří proti vystěhování bojují pomocí petice, však vědí své. „Celý převod Ďolíčku do majetku města je nyní zablokován na pražském magistrátu, který ve starém složení směnu pozastavil a neprovedl vklad do katastru. Kdy a jestli vùbec o této věci noví radní magistrátu začnou jednat nám není zatím jasné,“ říká Roman Enderst z BOFOR, sdružení fanoušků Bohemians Praha 1905. 

Bohemku zatím ze stadionu nikdo nevyhazuje

Majitelé Bohemky jsou prý optimističtí. „Většinový majitel Darius Jakubowicz na toto téma pravidelně komunikuje s představenstvem Družstva fanouškù Bohemians a uklidňuje fanoušky, že jsme sice v patové pozici, ale nikdo nás z Ďolíčku zatím nevyhazuje,“ dodává Enderst.

Podle vedení klubu posunutí výpovědi z nájmu o jeden měsíc nebylo zbytečné. „Prodloužení smlouvy od majitele stadionu vedlo k většímu prostoru při jednání,“ říká mluvčí vršovického klubu Tomáš Mutinský. Času na jednání by ovšem nakonec mohlo být ještě více, protože podle neoficiální informace majitel stadionu přislíbil na jednání s licenčí komisí FAČR prodloužit nájemní smlouvu až do konce fotbalové sezony, tedy do května.

Komentáře

Hlavní zprávy

Spustila povolební tancovačka. Křeslo primátora se hned neobsadí

vydáno 26. září 2022  18:55

Praha sobě v nové pražské koalici? To je zbytečné, stačí nám Starostové a Piráti, tvrdí vítězné Spolu.  celý článek

Zábradlí mizí z Náměstí Míru. Dejte pozor, zatím jenom po kouskách

vydáno 26. září 2022  5:11

Konec přebytečných klandrů započal. Překážky mizí i tam, kde to místní celkem dost překvapuje.  celý článek

Famózní premiéra v pražských Arkádách: unikátní Peugeot e-Legend poprvé v Česku!

vydáno 25. září 2022  18:32

V OC Arkády Pankrác se udála nevídaná věc. Ukázal se zde koncepční vůz, který nemá obdoby. Je autonomní, což znamená, že dokáže řídit zcela sám (i když...  celý článek

Až do prosince bez tramvají. Na nábřeží opraví také koleje či vodovod

vydáno 25. září 2022  18:30

Na Bubenském nábřeží od pondělí nepojedou tramvaje. Důvodem výluky mezi Vltavskou a Dělnickou je oprava kolejí, kanalizace, vodovodu, chodníků a vozovky....  celý článek