metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 26 °C

Sobota, 12. června 2021. Svátek má Antonie.

Větší foto
Multižánrový prostor MeetFactory se na krátký čas přestěhuje do areálu bývalého lihovaru. | foto: MeetFactory

Bývalý lihovar se díky MeetFactory otevře kultuře

  18:29
MeetFactory se alespoň částečně v létě stěhuje také přes koleje. V prostoru bývalého Lihovaru, jehož zbytky půjdou v srpnu definitivně k zemi, bude letní kino, divadlo nebo bar.

Ještě předtím, než zbytky starého lihovaru na Zlíchově půjdou k zemi, obsadí tento prostor tým známého multižánrového centra MeetFactory. To už několik let funguje v bývalé sklárně naproti. Bude tu letní kino, divadlo nebo výstavy. Kultura se do opuštěného areálu přesune už zítra. 

Kromě Lihovaru se divadlo opět usídlí také o něco dále, v bývalém bazénu Barrandovských teras. Ještě v květnu a červnu tam bude uvedena inscenace Psí dny v režii Natálie Deákové. Program poběží dál i v samotné MeetFactory. Na konci června proběhne vernisáž skupinové výstavy Planted in the Body, která nahlíží na rostliny jako na zdroje a nositele poznání a podrobně zkoumá možnosti sdílení a zprostředkovávání unikátních vědomostí, jež v sobě ukrývá rostlinný svět. Chybět nebudou ani komunitní akce Květináč, druhá edice květinového dýchánku, v rámci které proběhne třeba komentovaná prohlídka výstavy a edukativní botanická procházka, a již tradiční Blešák secondhandového oblečení adoplňků. Vstup na obě akce je zdarma.

Zlíchovský lihovar

  • První zmínky o tomto místě jsou ze začátku 19. století, původně se zde vyráběl líh a potaš, po znárodnění v 50. letech 20. století byla továrna přestavěna v octárnu.
  • Jeden z největších lihovarů v Praze své doby připomíná už jen komín a budova rafinérie.
  • Areál lihovaru, který se nachází na na rozhraní Zlíchova a Smíchova, přestaví developerská skupina Trigema na bytový komplex s 500 byty.
  • Kromě bytů bude v areálu sevřeném ulicemi Nádražní a Strakonická také 4 500 metrů čtverečních obchodů, restaurací a kaváren.
  • Na podobě projektu se bude podílet ateliér Black n' Arch výtvarníka Davida Černého, který je mimo jiné spojen právě s MeetFactory. Tento kulturní prostor vede spolu se zpěvákem Davidem Kollerem a filmařkou Alice Nellis.

Komentáře

Hlavní zprávy

STRÁŽCE STREAMU: Princezna v časové smyčce a mlsoun s parožím. Dejte si fantasy maraton

Strážce streamu
vydáno 11. června 2021  14:00

Na Netflixu se před pár dny objevily dva fantasy kousky, které stojí za vaši pozornost. Tím prvním je postapokalyptická dobrodružná minisérie Sweet Tooth:...  celý článek

Setkání herců ze seriálu Přátelé. Ross chtěl Rachel i mimo plac

vydáno 11. června 2021  6:51

Přehled nejzásadnějších odhalení, jež nabídnul nový speciální díl sitcomu Přátelé, přináší deník Metro. Koncem minulého měsíce se sešla oblíbená parta z...  celý článek

Koleje protáhnou o dvě zastávky blíž Slivenci. Nová trať bude mít kilometr

vydáno 11. června 2021  6:21

Kaskády a Holyně. Na těchto dvou nových tramvajových zastávkách za Sídlištěm Barrandov mají zhruba za deset měsíců vystupovat cestující. Dopravní podnik...  celý článek

Šanci mají i ti, kteří stolní tenis hráli jen čítankou přes lavici, zve ke hře organizátor HuráLigy

vydáno 10. června 2021  18:58

Ondřej Krejčí a Břetislav Krček si před lety dali docela ambiciózní cíl. Chtěli napříč republikou propojit amatérské sportovce. Vznikla tak HuráLiga....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám