metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 8 °C

Sobota, 29. února 2020. Svátek má Horymír.
Holešovická tržnice (ilustrační foto)
Holešovická tržnice (ilustrační foto) | foto: Holesoviskatrznice.cz

Bývalý nájemce holešovické tržnice zažaloval Prahu o náhradu škod

10. června 2013  15:14,  aktualizováno  11.6 17:03 ČTK
Bývalý nájemce holešovické tržnice, společnost Delta Center, zažaloval Prahu. Tvrdí, že mu město způsobilo škodu ve výši 280 milionů korun. Informoval o tom ředitel Delta Center Doron Maoz. Praha s tím ale nesouhlasí. Sama se kvůli náhradě škody s firmou už několik měsíců soudí. Vymáhá po ní dluh 200 milionů korun za nájemné.

Firma měla areál holešovické tržnice opustit do konce loňského roku. Praha jí totiž vypověděla smlouvu. Delta Center to ale odmítla, i nadále považuje sama sebe za jediného oprávněného nájemce a s městem vede spor o neplatnost výpovědi. Praha zase na firmu podala žalobu s žádostí o vyklizení areálu. Soud letos zakázal Praze uzavírat nájemní smlouvy s provozovateli obchodů a služeb v tržnici, což požadovala Delta Center. Praha se proti rozhodnutí odvolala.

"Budeme se soudně domáhat náhrady škody, které vedení Prahy naší společnosti způsobilo," uvedl Maoz. "Dlouhé roky jsme se pokoušeli s městem dohodnout. Nabízeli jsme jednání, ústupky i kompromisy. Bohužel město jednání odmítá a jediné, o co se snaží, je nás z tržnice vyštvat," tvrdí ředitel.

Tržnice se stále nedočkala opravy

  • Smlouva s Delta Center byla uzavřena v roce 1994 na dvacet let s možností dalšího prodloužení nájmu na třikrát deset let s roční výpovědní lhůtou.
  • Nájemné činilo 109 milionů korun. Nájemce měl do tržnice v prvních pěti letech investovat nad rámec běžné údržby. Delta Center dokonce tvrdí, že už investovala téměř 1,5 miliardy korun. Předloni představila městu plán na celkovou revitalizaci areálu, kterou slibovala už před několika lety. Dosud ale zůstalo jen u slibů.
  • Areál bývalých jatek je od roku 1993 kulturní památkou. Magistrát požádal loni v červnu o zrušení památkové ochrany celého areálu a navrhl prohlásit za památky jen některé objekty. Ministerstvo kultury s tím ale počátkem února nesouhlasilo.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z Riegrových sadů mohou zmizet stromy

Napadený smrk
vydáno 29. února 2020  5:46

Na území Prahy 2 padly již čtyři smrky napadené kůrovcem. Dendrologové mají pohotovost.  celý článek

Co je tajemný biohacking?

Biohacking
vydáno 29. února 2020  5:40

Pokud se zajímáte o různé moderní a inovativní přístupy k životnímu stylu, možná jste už zaslechli zvláštně znějící pojem biohacking. Jedná se o přístup k...  celý článek

Hrát o Voskovcovi s Werichem je od nás drzé, říká Matoušek

Matoušek (vlevo) a Kočárník v roli Wericha
vydáno 28. února 2020  17:41

Dílo Jiřího Voskovce a Jana Wericha měli rádi odmalička. A tak už při studiích připravili Daniel Matoušek a Tomáš Kočárník inscenaci Hovory V+W, kterou...  celý článek

Branické divadlo začne svou novou kapitolu už za dva týdny

Branické divadlo.
vydáno 28. února 2020  14:27

Nový nájemník Branického divadla se představí veřejnosti 14. března pod názvem Divadlo Bravo. O šest dní později zde proběhne premiéra inscenace Mimjové,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám