metro.cz

Počasí v Praze

4 °C / 4 °C

Úterý 29. listopadu 2022. Svátek má Zina
Tělo se našlo ve Vltavě. | foto: Luboš Zámiš

Části lidského těla nalezené v Praze u Vltavy patří ženě, uvedli policisté

  14:38,  aktualizováno  15:53
Šest částí lidského těla, které pražští policisté našli minulý týden u Vltavy, patří vysoké ženě bílé pleti ve věku 20 až 35 let s jizvou po operaci slepého střeva. "Všechny indicie zatím nasvědčují tomu, že byla zavražděna," řekl dnes Jan Andrle z oddělení vražd. Vyzval případné svědky, aby se obrátili na policii, pokud v jejich okolí zmizela žena odpovídající popisu.

"Základem bude dostat se k totožnosti oběti," popsal Andrle, jakým směrem se bude ubírat policejní vyšetřování. Kriminalisty by mohla přivést na stopu hlava ženy, kterou se jim doposud nepodařilo nalézt. Chybí jim také levá noha a levá ruka, jinak je již tělo kompletní. Po zbylých částech v současné době pátrají na obou březích řeky v úrovni Troji. Podle odhadu odborníků žena měřila 170 až 190 centimetrů, pravděpodobně však od 180 centimetrů výše. Části jejího těla, které někdo oddělil ostrým nástrojem, ležely ve vodě zhruba měsíc. Způsob úmrtí ženy zatím Andrle nechtěl komentovat, uvedl ale, že patolog při pitvě neobjevil žádné známky sexuálního násilí.

První část těla - nohu - objevil ve středu trenér z veslařského klubu u Strakonické ulice. Ve čtvrtek po poledni byli policisté přivoláni k Barrandovskému mostu, kde na smíchovské straně Vltavy leželo torzo těla. Vpodvečer pak při prohledávání okolí našli igelitový pytel s jinou částí lidského těla, kterou kvůli vyšetřování zatím odmítají specifikovat. V pátek pak přibyly v okolí Barrandovského mostu další tři nálezy.

Zbývající ostatky hledají v Troji

Pátrání se nyní přesunulo přes Libeň do Troji, protože kvůli počasí se hladina Vltavy zvedla zhruba o půl metru a policisté předpokládají, že proud mohl zbývající části těla odnést pryč.

Andrle připomněl, že obdobný případ řešili pražští kriminalisté už před dvěma lety, přičemž dodnes není zřejmá totožnost oběti ani pachatele. Části ženského těla se podobně jako v aktuální kauze našly zabalené v igelitových pytlích, mrtvé bylo kolem 50 let a podle typu zubní náhrady pocházela zřejmě ze Slovenska nebo jiné země na východ od Česka. Zda spolu vraždy souvisí, prý zatím nelze potvrdit, ani vyvrátit.

Komentáře

Hlavní zprávy

Žádné smutné stromky u popelnic. Vánoční jedle v květináči rychle mizí

vydáno 29. listopadu 2022  6:00,  aktualizováno  9:02

Už pošesté si lze od správců lesů pořídit vánoční stromek, který má budoucnost. Má to ale pár háčků.  celý článek

Šli jsme víc směrem k písničce, říká v rozhovoru pro deník Metro hudebník Lipo

vydáno 28. listopadu 2022  17:02

V pátek vyšlo čtvrté studiové album Jonáše Červinky. Umělec známý jako Lipo na desce Příběhy změnil několik věcí. Neobrací se už k hiphopové scéně,...  celý článek

Občas se objeví dílo, které ještě nemáme, říká v rozhovoru pro deník Metro vnuk Josefa Lady

vydáno 28. listopadu 2022  11:15

Zasněžené kopce, vesničky a děti v beranicích. To jsou typicky ladovské Vánoce, které letos můžete zažít i v pražském Centru Černý Most – celá výzdoba se...  celý článek

Pražané stárnou. Pomoct má i nové centrum sociálních a zdravotních služeb na Vinohradech

vydáno 28. listopadu 2022  4:50

Na území hlavního města nastálo žije více než tři sta tisíc důchodců, tedy podle statistik asi čtvrtina populace. Center pro seniory se však v Praze...  celý článek