metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 11 °C

Pondělí, 25. října 2021. Svátek má Beáta.

Větší foto
Scéna z Lásky nebeské se dočkala pokračování v TV snímku Red Nose Day Actually. | foto: UNIVERSALMetro.cz

Cedule i přirovnání k lejnu. Láska z filmu má vše dovoleno

  12:55
Filmová vyznání nejsou vždy romantika. Ani na hudebním táboře.

Filmoví hrdinové lásku často prožívají podobně bizarně jako někteří lidé z masa a kostí. Deník Metro pro vás připravil přehled nejpodivnějších vyznání, jaké nám kdy postavy na stříbrném plátně předvedly.

Láska nebeská

Tuto romantickou komedii odehrávající se v adventním čase, si dopřeje snad každý. Klíčová scéna, ve které jeden z hrdinů vyznává lásku manželce nejlepšího přítele pomocí předpřipravených cedulí, se dočkala nespočtu parodií. Cukrkandlová poetika nepostrádá vtip ani ve filmu samém. Hrdina totiž počítá i s tím, že si v budoucnu raději vyrazí s modelkou.

Youngblood

O této sportovní romantice z roku 1986 je před jejím zhlédnutím potřeba vědět jedno – ve filmu zazní jedno z nejpamátnějších filmových vyznání v historii kinematografie: Vypadáš jako h.vno, ale stejně tě miluju.

Krokodýl Dundee

Vzpomínáte na finální scénu v metru? Není nad to, když vaše vyznání lásky musí kvůli velkému davu mezi vámi a objektem vaší touhy přeřvávat několik cestujících, aby se k němu vůbec dostalo.

Princezna Nevěsta

Hrdinové bez bázně a hany, piráti, všemocní kouzelníci a unesená láska hlavního hrdiny. Princezna Nevěsta je pohádka, jak má být. Nepostrádá však humor a vtip. Nikoho tedy nepřekvapí, že „dětem“ musí hned na začátku vypravěč v podání Petera Falka vysvětlit jednu věc. Když totiž čeledín Westley říká své paní větu: Jak si přeješ, myslí tím: Miluji tě.

Prci, prci, prcičky 2

Vyznávat lásku se dá i beze slov, jak nám předvedl v pokračování této komedie Jim alias herec Jason Biggs. Když vezme při vystoupení na hudebním táboře do ruky trumpetu, je jasné, jaký význam tato bizarní scéna ve skutečnosti má.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střelci Alecu Baldwinovi se na place zhmotnila noční můra. Připomněla i filmovou Vránu

vydáno 24. října 2021  18:46

Do natáčení hollywoodského hitu se někdy vloudí tragédie. Které jsou nejznámější?  celý článek

Není to jen radost. O odvrácené straně mateřství si teď můžete přečíst také knížku

vydáno 24. října 2021  9:05

Upřímný mateřský blog si před třemi lety založila Tereza Maroušková. Působí na Instagramu jako Nas*aná máma a poodkrývá odvrácenou stranu mateřství...  celý článek

Pojeďte s námi na výlet. Nádraží Jedlová. Penzion (nejen) pro šotouše

vydáno 23. října 2021  11:43

Poznávat krajinu lze všelijak. Jsou výlety, ke kterým stačí jenom jízdenka na vlak, který vás bez složitého trmácení dopraví rovnou téměř do pokoje.  celý článek

Skoncovat s manželstvím jde i kladivem. Na Netlixu je to navíc zábava

Strážce streamu
vydáno 22. října 2021  14:00

STRÁŽCE STREAMU Věčně rozhádaný manželský pár vyrazí na odlehlou chatu s cílem zabít jeden druhého, shrábnout životní pojistku svého protějšku a žít si poklidně dál jako...  celý článek

Vaše fotky z Prahy