metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 20 °C

Neděle 22. května 2022. Svátek má Emil

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Celorepublikový jídelníček nebo virtuální táborák pro děti. Víme, kde hledat

  5:17
Pandemie koronaviru zasáhla skoro celý svět. Nejrůznější firmy i instituce na situaci zareagovaly a začaly lidem nabízet pomoc. Deník Metro nabídky sbírá a zveřejňuje.

Jedeme dál a na stránkách deníku Metro nabízíme prostor firmám i jednotlivcům, kteří chtějí pomoci v době nouzového stavu. Na Facebooku deníku Metro i nadále zveřejňujte, čím byste vy nebo vaše firma mohli pomoci. Děkujeme vám za podporu.

Přehled nabídek

  • Byla spuštěna platforma Mealio.cz, jejímž cílem je spojit všechny informace o rozvozech a donáškách. Cílem projektu a kampaně #domajez je propojit restaurace, bistra a kavárny do jednoho celku tak, aby si lidé mohli jednoduše vybrat, zároveň podpořit českou gastronomii a do budoucna také vyhrát zajímavé ceny.
  • V reakci na ekonomické dopady vyhlásil Člověk v tísni sbírku SOS Česko. Je určena na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, kteří se ocitají v těžké životní situaci: živnostníkům, samoživitelkám, sociálně slabým, lidem v insolvenci či lidem, kteří přicházejí o práci. Lidé mohou přispívat na konto sbírky 3789 3789/0300. „Darovat můžete i platební kartou. Děkujeme!“ dodává organizace Člověk v tísni.
  • I ve společnosti Mixit se rozhodli pomoci tím, co umí nejlépe. Lékařům a zdravotníkům věnovali tisíce speciálních mixů müsli, kaše, ovoce, oříšků a čokolády, které pojmenovali „Müslíme na lékaře“. Nyní máte k nákupu možnost přidat i mix pro lékaře, další firma věnuje zdarma. „Sbíráme i adresy přímo od zástupců zdravotních zařízení. Stačí napsat na info@mixit.cz,“ říká firma.
  • Vzdělávací portál Onlinejazyky.cz zpřístupňuje zdarma po celý zbytek školního roku 31 vzdělávacích kurzů, v čele s propracovanou výukou angličtiny. Kurzy jsou dostupné všem studentům základních, středních, vysokých i mateřských škol. Pro zpřístupnění kurzů následujte odkaz bit.ly/zavrenaskola.
  • SOS dětské vesničky spustily on-line projekt Společně v karanténě, který přináší každý všední den společenské hry a virtuální tábor pro děti od 6 do 16 let. Děti se mohou připojit k některé z pravidelných aktivit, potkat se alespoň přes počítač se svými vrstevníky a zahrát si s nimi hry jako Městečko Palermo, Aktivity, Detektivní příběhy a další.
  • Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími knihovnami vyzývá veřejnost k on-line nákupu knih. „Vyzýváme veřejnost k on-line nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů. Podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu,“ vyzývá knihovna. 
  • Další nabídky naleznete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

V devítce poslouchejte. V „pojízdné anketě“ se hledá nový hlas pro tramvaje a autobusy

vydáno 22. května 2022  17:37

Nastražte uši! Dopravní podnik (DPP) je tu s další anketou. V dubnu dopravce nechal hlasovat cestující o tom, zda chtějí otočit v metru jednosedačky o 90...  celý článek

Balkonová romantika ve stylu Romea a Julie? Sotva by se tam vešla jedna basa piva.

vydáno 22. května 2022  12:08

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Senioři přijdou o jízdné zdarma. Novinek v autobusové dopravě je hned několik

vydáno 22. května 2022  5:41

Zhruba v polovině příštího měsíce již nebudou důchodci nad sedmdesát let moci cestovat na území Středočeského kraje v autobusech zdarma. Nově budou platit...  celý článek

Je dobré, když se v ordinaci pacient ke všemu hned přizná, říká praktická lékařka

vydáno 21. května 2022  5:14

Obvoďáci, rodinní lékaři, praktici. Ať jim říkáme jakkoli, jsou to ti, se kterými se v rámci zdravotní péče setkáváme jako první a nejčastěji. Někdy na ně...  celý článek