metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 15 °C

Sobota 1. října 2022. Svátek má Igor

Větší foto
ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Celorepublikový jídelníček nebo virtuální táborák pro děti. Víme, kde hledat

  5:17
Pandemie koronaviru zasáhla skoro celý svět. Nejrůznější firmy i instituce na situaci zareagovaly a začaly lidem nabízet pomoc. Deník Metro nabídky sbírá a zveřejňuje.

Jedeme dál a na stránkách deníku Metro nabízíme prostor firmám i jednotlivcům, kteří chtějí pomoci v době nouzového stavu. Na Facebooku deníku Metro i nadále zveřejňujte, čím byste vy nebo vaše firma mohli pomoci. Děkujeme vám za podporu.

Přehled nabídek

  • Byla spuštěna platforma Mealio.cz, jejímž cílem je spojit všechny informace o rozvozech a donáškách. Cílem projektu a kampaně #domajez je propojit restaurace, bistra a kavárny do jednoho celku tak, aby si lidé mohli jednoduše vybrat, zároveň podpořit českou gastronomii a do budoucna také vyhrát zajímavé ceny.
  • V reakci na ekonomické dopady vyhlásil Člověk v tísni sbírku SOS Česko. Je určena na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, kteří se ocitají v těžké životní situaci: živnostníkům, samoživitelkám, sociálně slabým, lidem v insolvenci či lidem, kteří přicházejí o práci. Lidé mohou přispívat na konto sbírky 3789 3789/0300. „Darovat můžete i platební kartou. Děkujeme!“ dodává organizace Člověk v tísni.
  • I ve společnosti Mixit se rozhodli pomoci tím, co umí nejlépe. Lékařům a zdravotníkům věnovali tisíce speciálních mixů müsli, kaše, ovoce, oříšků a čokolády, které pojmenovali „Müslíme na lékaře“. Nyní máte k nákupu možnost přidat i mix pro lékaře, další firma věnuje zdarma. „Sbíráme i adresy přímo od zástupců zdravotních zařízení. Stačí napsat na info@mixit.cz,“ říká firma.
  • Vzdělávací portál Onlinejazyky.cz zpřístupňuje zdarma po celý zbytek školního roku 31 vzdělávacích kurzů, v čele s propracovanou výukou angličtiny. Kurzy jsou dostupné všem studentům základních, středních, vysokých i mateřských škol. Pro zpřístupnění kurzů následujte odkaz bit.ly/zavrenaskola.
  • SOS dětské vesničky spustily on-line projekt Společně v karanténě, který přináší každý všední den společenské hry a virtuální tábor pro děti od 6 do 16 let. Děti se mohou připojit k některé z pravidelných aktivit, potkat se alespoň přes počítač se svými vrstevníky a zahrát si s nimi hry jako Městečko Palermo, Aktivity, Detektivní příběhy a další.
  • Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími knihovnami vyzývá veřejnost k on-line nákupu knih. „Vyzýváme veřejnost k on-line nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů. Podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu,“ vyzývá knihovna. 
  • Další nabídky naleznete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Dvě minuty na přestup jsou standard. Časy se určují na základě zkušeností, říká mluvčí ROPID

vydáno 30. září 2022  18:00

Jestli se vám tahle situace někdy nestala, patříte v hlavním městě k menšině. Potřebujete stihnout důležitou schůzku, bojíte se, že přijdete pozdě do...  celý článek

Horror Story či Horror Stories? Soubor strašidelných povídek je jako dav spolužaček

Strážce streamu
vydáno 30. září 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Povídkový seriál American Horror Stories, jehož druhá řada je nyní ke zhlednutí na streamovací platformě Disney+, volně navazuje na svého předchůdce -...  celý článek

Umění zahalené v kouři nebo street art v kostele. Navštívili jsme pražské galerie

vydáno 30. září 2022  5:22

Jedno odpoledne. Tři výstavy. Banksy, Mucha a V kroužcích dýmu. Prošli jsme za jeden den tři velké expozice a prohlédli si díla významných mistrů....  celý článek

Parkování zaplatíte už také přes aplikaci Lítačka. Zóny pohlídá nová firma

vydáno 29. září 2022  19:08

Pražské řidiče čeká v těchto dnech několik poměrně příjemných novinek. Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou...  celý článek