metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 24 °C

Čtvrtek, 4. června 2020. Svátek má Dalibor.
ilustrační snímek
Větší foto
ilustrační snímek | foto: Depositphotos

Celorepublikový jídelníček nebo virtuální táborák pro děti. Víme, kde hledat

6. dubna 2020  5:17 Petr Holeček Metro.cz
Pandemie koronaviru zasáhla skoro celý svět. Nejrůznější firmy i instituce na situaci zareagovaly a začaly lidem nabízet pomoc. Deník Metro nabídky sbírá a zveřejňuje.

Jedeme dál a na stránkách deníku Metro nabízíme prostor firmám i jednotlivcům, kteří chtějí pomoci v době nouzového stavu. Na Facebooku deníku Metro i nadále zveřejňujte, čím byste vy nebo vaše firma mohli pomoci. Děkujeme vám za podporu.

Přehled nabídek

  • Byla spuštěna platforma Mealio.cz, jejímž cílem je spojit všechny informace o rozvozech a donáškách. Cílem projektu a kampaně #domajez je propojit restaurace, bistra a kavárny do jednoho celku tak, aby si lidé mohli jednoduše vybrat, zároveň podpořit českou gastronomii a do budoucna také vyhrát zajímavé ceny.

  • V reakci na ekonomické dopady vyhlásil Člověk v tísni sbírku SOS Česko. Je určena na pomoc nejohroženějším skupinám obyvatel, kteří se ocitají v těžké životní situaci: živnostníkům, samoživitelkám, sociálně slabým, lidem v insolvenci či lidem, kteří přicházejí o práci. Lidé mohou přispívat na konto sbírky 3789 3789/0300. „Darovat můžete i platební kartou. Děkujeme!“ dodává organizace Člověk v tísni.

  • I ve společnosti Mixit se rozhodli pomoci tím, co umí nejlépe. Lékařům a zdravotníkům věnovali tisíce speciálních mixů müsli, kaše, ovoce, oříšků a čokolády, které pojmenovali „Müslíme na lékaře“. Nyní máte k nákupu možnost přidat i mix pro lékaře, další firma věnuje zdarma. „Sbíráme i adresy přímo od zástupců zdravotních zařízení. Stačí napsat na info@mixit.cz,“ říká firma.

  • Vzdělávací portál Onlinejazyky.cz zpřístupňuje zdarma po celý zbytek školního roku 31 vzdělávacích kurzů, v čele s propracovanou výukou angličtiny. Kurzy jsou dostupné všem studentům základních, středních, vysokých i mateřských škol. Pro zpřístupnění kurzů následujte odkaz bit.ly/zavrenaskola.

  • SOS dětské vesničky spustily on-line projekt Společně v karanténě, který přináší každý všední den společenské hry a virtuální tábor pro děti od 6 do 16 let. Děti se mohou připojit k některé z pravidelných aktivit, potkat se alespoň přes počítač se svými vrstevníky a zahrát si s nimi hry jako Městečko Palermo, Aktivity, Detektivní příběhy a další.

  • Moravská zemská knihovna ve spolupráci s dalšími knihovnami vyzývá veřejnost k on-line nákupu knih. „Vyzýváme veřejnost k on-line nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů. Podělte se s námi o své nové knižní úlovky na sociálních sítích prostřednictvím fotografií nebo videí. Pochlubte se, co jste si koupili, a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihu,“ vyzývá knihovna. 

  • Další nabídky naleznete zde.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ereskaři zvládali epidemická omezení ve větším poklidu

ilustrační snímek
vydáno 4. června 2020  12:05

Přichází nenápadně, je však na celý život. Roztroušená skleróza už nemusí znamenat konec plnohodnotné existence.  celý článek

Svalová hmota prodlužuje život a také zlepšuje zdraví

Kulturista Jakub Prchal
vydáno 4. června 2020  9:46

Snahu o budování svalů může zhatit i nedostatek spánku.  celý článek

Nechcete divokého čuníka? Zookoutek v Břežanském údolí dočasně končí

Jsem všežravec a vážím 80 kilogramů. Chcete mě?
vydáno 4. června 2020  5:45

Vlakové nádraží je odsud tři minuty, kolem je krásná příroda a vede tudy i cyklostezka. Lesní zoo v Břežanském údolí byla ideálním místem pro výlet....  celý článek

Lego je výhodnější než zlato. Ale jen to nerozbalené

Miloš Křeček
vydáno 3. června 2020  18:38

Jedna z největších soukromých sbírek lega na světě je v českých rukách. Opět ji najdete v Praze, Kutné Hoře, Poděbradech, Špindlerově Mlýně a Jeseníku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám