metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 23 °C

Úterý, 3. srpna 2021. Svátek má Miluše.
Celý rok doma? Proč investovat do domácnosti a jak se z toho nezbláznit | foto: Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Celý rok doma? Proč investovat do domácnosti a jak se z toho nezbláznit

Komerční sdělení Za poslední rok jsme doma strávili snad více času než kdy jindy. Možná bychom měli prostoru, ve kterém se nacházíme nejčastěji, věnovat trochu péče. Internetové vody nabízejí řešení prakticky na všechno. I na nákup nábytku a dekorací, kterým můžete vyšperkovat svou domácnost k dokonalosti.

Všude dobře, doma nejlíp?

Je naprosto pochopitelné, že během náročného roku byste nejraději trávili čas kdekoliv jinde než právě doma. O důvod víc se zaměřit na to, aby vám doma skutečně bylo příjemně. Nemusíte investovat do složitých rekonstrukcí, ani kupovat nové nábytkové sestavy. Někdy stačí malé změny, krůček po krůčku. Tak, aby dělaly radost nejvíce vám samotným.

a

1. Naplánujte si, co všechno potřebujete

První krok začíná seznamem. Projděte si všechny místnosti v bytě a sepište si, jak byste místnost chtěli vylepšit. Je veškerý nábytek v dobrém stavu? Nemáte příliš proleželou matraci nebo bolavá záda ze staré kancelářské židle? A jaké úpravy by vaše pokoje snesly co se týče obměny barev, dekorací a sezónní výzdoby?

Kusy nábytku, do kterých se vyplatí investovat:

- matrace

- kuchyňské linky

- nábytek do dětského pokoje

- povlečení

- sedací souprava

Na tyhle kousky se zaměřte a nesnažte se na nich ušetřit. Vydrží vám dlouhé roky a jelikož je budete potřebovat denně, měly by snést vyšší zátěž. Šetření na nich se nevyplácí. To platí dvojnásob u dětského nábytku.

Drobnější dekorace nebo komody můžete pořídit klidně z druhé ruky. Nejenže ušetříte, ale některé kousky skvěle pasují i do moderních domácností a navíc v sobě nesou příběh!

2. Čarujte s rozpočtem

Ve chvíli, kdy budete mít nejen v hlavě, ale i na papíře představu, jak a co je třeba zařídit, pusťte se do plánování rozpočtu. Kolik peněz z výplaty si můžete dovolit investovat do domácnosti a jaké nezbytné věci musíte udělat jako první? Co si chcete pořídit nového a co naopak bude lepší třeba z druhé ruky?

Zohledněte také, zda vám dané věci mohou ladit se stávajícím interiérem, jestli si je budete moci bez problému odnést i v případě stěhování a máte-li na všechny věci z vašeho wishlistu dostatek prostoru. Naštěstí v pohodlí domova můžete nakupovat s rozvahou a nevzít tak první věc, kterou uvidíte.

Jak čarovat s omezeným rozpočtem:

nová postel → nová matrace

nová kuchyň → výměna dvířek a desky

nové obklady → barva na obklady nebo tapety

nová podlaha → kusový koberec

šatní skříň → stojan na oblečení

Kde ušetříte, tam si dopřejte kvalitní a nadčasové kousky, které vám vydrží věčnost. Vyplatí se investovat do masivního nábytku, kvalitních židlí, pracovního stolu. Design zvolte univerzální, aby se dal dobře kombinovat s dalšími kousky, ale také aby zapadnul do interiéru i v případě, že se budete časem stěhovat.

a

3. Inspirujte se na Pinterestu

Ať už vám schází inspirace, anebo byste rádi jen zkontrolovali, zda jste si vybrali ty správné produkty, mrkněte na Pinterest. Jednotlivé nástěnky vám pomohou k ujasnění vaší představy interiéru, ve kterém vám bude dobře. Kromě produktů si ale všímejte i atmosféry v místnosti. Podpořte ji – ať už květinami, vůní nebo vhodným osvětlením.

4. Hlídejte si konkurenci

Internet má tu výhodu, že je nafukovací. Najdete v něm tak všechny možné i nemožné produkty do domácnosti, které si jen představíte. Díky tomu také můžete hlídat konkurenční obchody, kontrolovat, kde zboží pořídíte za nejvýhodnější cenu i jaké reference na daný produkt jsou.

Zaměřte se na:

● vyhledávače

● sekce Výprodejů

● recenze uživatelů

● diskuze

● reálné fotky produktů, například na sociálních sítích

Mrkněte třeba na postele ve slevě nebo další kusy nábytku ve výprodejích.

5. Zkuste vyhledat podobné produkty

Ať už se vám nelíbí cena, nebo byste rádi vybírali z vícero podobných produktů, máme pro vás tip na zajímavou funkci: Vizuální vyhledávání podle obrázku! Stačí nahrát obrázek nábytku – ať už z Pinterestu nebo z vaší galerie, a zobrazí vám podobné nebo stejné produkty od nejrůznějších e-shopů. Pohlídáte si tak ceny i nejrůznější provedení ke své spokojenosti.

TIP: Vyzkoušejte vyhledávání podle obrázku na Biano.cz.

6. Čerpejte informace z magazínů

Kromě estetické stránky se zaměřte i na tu praktickou. Čas můžete využít efektivně. Přečtěte si v nákupních rádcích a magazínech, jaký je rozdíl mezi taštičkovými a pěnovými matracemi. Nebo zjistěte, jestli jsou lepší vinylové nebo papírové tapety. Doplňkové informace se vám budou hodit nejen pro nákup správného produktu, ale i jeho následnou údržbu.

Hlavní zprávy

Průzkum deníku Metro. Zeptali jsme se vás, co říkáte na zdražení lístků na MHD

vydáno 3. srpna 2021  5:00

Od 1. srpna zdražily některé jízdenky. Zeptali jsme se vás, co si o tom myslíte. Šest nebo osm korun si nově připlácejí ti cestující, kteří byli zvyklí v...  celý článek

Brašnář z Dobrušky: Vyučil jsem se také u prvorepublikových mistrů

vydáno 2. srpna 2021  16:34

Na vlastní triko jede brašnář Pavel Matouš z Dobrušky už třináct let. Začínal aktovkami, postupně přidával opasky, peněženky a další kožené výrobky....  celý článek

Mimořádný úvodník: Jdeme za vámi do ulic!

vydáno 2. srpna 2021  15:54

Nebojte, to není výzva k revoluci. I když vlastně trochu ano. Začátkem července jsme vstoupili do 25. sezony vydávání deníku Metro, posílali jste nám...  celý článek

Deník nastávajícího otce? Ze zdánlivé banality se může vyklubat jeden z nejtěžších článků

vydáno 2. srpna 2021  14:06

Komedie Deníček moderního fotra zamíří do kin příští týden. O své „předotcovské“ postřehy se zatím na stránkách Metra dělí jeho redaktor Filip...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám