metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 26 °C

Pondělí 4. července 2022. Svátek má Prokop
Kluziště na Letné je zatím poloprázdné. | foto: FB Jan Čižinský

Čert nemá volno? Tak jděte bruslit!

  12:10
Už to voní Vánocemi! Máme pro vás přehled svátečních akcí v metropoli.

Ať už si vaše ratolest zaslouží odměnu od anděla, nebo kartáč od čerta, je nejvyšší čas zamluvit si termín jejich návštěvy. Většina mikulášských družin má již v tuto chvíli plné diáře. Pokud jste partu nesehnali i vy, přinášíme vám několik tipů, jaké akce si můžete užít v sobotu a neděli.

Mikulášská nadílka

  • Dodržovat vládní nařízení musí i Mikuláš a čert. Nadílku ale donesou.
  • V sále Café Melvin na Pohořelci vám například za částku 200 korun obdarují děti připraveným balíčkem. Nadílka proběhne také na střeše Lucerny, na několika náměstích či v karlínském Spektru.

Mikuláš na lodi
Pokud chcete zažít magickou atmosféru adventní Prahy z o něco méně tradičního dopravního prostředku, tedy loďky, vyrazte pátého na Čertovku. Z Křižovnického náměstí budou od 16.30 do devíti každou čtvrthodinu vyplouvat pekelné plavby.

Lampář a brusle
Podobně jako tomu bylo v předchozích letech, mají Pražané znovu možnost potkat v předvánočním čase na Karlově mostě lampáře. Ten zde obřadně rozsvěcí plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče, a to každý den až do Štědrého dne. Oblíbenou mikulášskou kratochvílí je také zimní bruslení. To letos probíhá například na kluzišti na Letné, kde se nachází největší ledová plocha v metropoli, u Centra Černý Most či před budovou obchodního domu Arkády Pankrác.

Čekání na Mikuláše či rovnou na Ježíška si lze zkrátit také procházkou. Pro rodiny s dětmi je v Ďáblickém háji připraven krátký vycházkový okruh se sedmi zastaveními. Na nich se podle autorů stezky dozvíte něco víc o vánočních příbězích a tradicích. Závěrem je pak možné napsat dopis Ježíškovi.

Hlavní zprávy

Další kritika radnice Prahy 1. Kvůli parkovišti pod Pražským hradem

vydáno 4. července 2022  4:49

Po „gotickém kruháči“ obyvatele centra města štve zrušení širokého chodníku v Nerudovce.  celý článek

Monacké knížectví nad pražským Botičem aneb Kde žijí milionáři nad chatrčí

PRAHA? AHA!
vydáno 3. července 2022  11:07

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Pražské pouliční osvětlení je zase chytřejší. Novinka navíc šetří energii

vydáno 3. července 2022  5:41

Správce veřejného osvětlení – Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) – pokračuje v zavádění chytrých technologií v metropoli. Od...  celý článek

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek