metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 14 °C

Čtvrtek, 21. října 2021. Svátek má Brigita.

Větší foto
Úvodní obrázek ke hře Knižní šifra | foto: www.kniznisifra.cz

Češi touží soutěžit. Hrají, točí i hádají

  9:54
Kromě hmotných cen chceme z internetu také slevy nebo poukázky. Lákadlo či pokušení něco vyhrát pohne zřejmě s každým z nás. Podle průzkumu společnosti Slevomat se až 83 procent Čechů starších 18 let někdy účastnilo nějaké soutěže.

Právě na tomto slevovém portálu si můžete zatočit na Kolotoči štěstí nebo otevřít některé z Pokladů.

„Soutěže patří mezi oblíbené prokrastinační prostředky. Často vidíme, že to je jedna z věcí, kterou lidé sledují při zapnutí počítače po příchodu do kanceláře,“ přidává zajímavost ředitelka Slevomatu Marie Chytilová.

Různé lákavé soutěže pořádá také řada e-shopů. Jsou pro ně nástrojem pro zatraktivnění nákupu a zákazníci se také rádi vracejí, když jim e-shop nabídne něco navíc.

„Soutěže pořád fungují a Češi je mají rádi. Reakce jsou velmi pozitivní. Soutěže podporují prodej a přináší pozitivní zkušenost lidí při nákupu,“ říká ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmárová a dodává: „Nyní spouštíme soutěž o vířivku, sekačku a vysokotlaký čistič.“ Podobně hovoří také mluvčí Euronicsu Lenka Mastešová. „Na našem e-shopu teď každý týden losujeme výherce nového smartphonu. Zákazník se pro účast v soutěži jen zaregistruje. Zájem je vždy obrovský,“ uvádí Mastešová.

Dobrou zkušenost se soutěžemi má také internetové knihkupectví Martinus.cz. Už od roku 2015 zde probíhá Knižní šifra, při které se v obraze postupně odkrývají různé knihy. Loni se do této soutěže zapojilo přes sto tisíc zájemců.

„Velký úspěch má i náš nový originální projekt s názvem Knižní odysea, který probíhá celý březen v souvislosti s Měsícem knihy, a hlavní výherce v něm může získat až 180 knih. Cílem odysey je uhádnout knihy ukryté ve videích, které prostřednictvím kreslení, slovního popisu nebo pantomimy předvedou známé osobnosti z knižního světa,“ láká Dušan Murčo z Martinus.cz.

Mezi účinkujícími ve videích jsou Radka Třeštíková, Ladislav Zibura či Erik Tabery. Tato soutěž běží až do soboty.

Sází s vidinou dovolené

  • Češi hrají i soutěží různě. Třeba si vsadí u Sazky. Co se týká loterií, aspoň příležitostně si vsadí polovina dospělých.
  • Pravidelné soutěže si užívají členové Sazka Klubu. Například loni v květnu výherce získal milion korun.
  • Nyní se hraje o poukázky do hobby marketu či zájezdy.
  • Ve hře Eurojackpot je teď jednou z výher Cesta kolem světa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Kontejnery na stříkačky si drogově závislí uklízejí sami

vydáno 21. října 2021  7:31

Na území hlavního města je přes třicet košů na injekční odpad a další přibývají. Jsou i pro diabetiky.   celý článek

V blízkosti O2 areny má vzniknout náměstí a tisíce nových bytů

vydáno 20. října 2021  12:17

Část Vysočan v okolí metra Českomoravská je přirozeným středem celé městské části Praha 9. Místní radnice chce tohoto faktu využít a místo výrobních hal v...  celý článek

Primátor Hřib se chlubí, že se daří plnit slib vysázení milionů dřevin. Je tomu tak?

vydáno 20. října 2021  5:49

„Zatím se nám podařilo vysadit více než 370 tisíc stromů a do roku 2026 stihneme splnit náš předvolební závazek milionu nových stromů.“ Tak se začátkem...  celý článek

„Areál v Janově nebyl žádný zlatý důl,“ tvrdí exsprávcová

vydáno 19. října 2021  18:45

Na radnici Prahy 1 bublá problém. Deník Metro 3. září psal o kauze týkající se provozování rekreačního areálu Janov nad Nisou, který patří městské části...  celý článek

Vaše fotky z Prahy