metro.cz

Počasí v Praze

3 °C / 8 °C

Středa, 14. dubna 2021. Svátek má Vincenc.
ilustrační snímek | foto: archiv

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

České domácnosti málo větrají a škodí svému zdraví. Řešení je jednoduché

  14:12
Komerční sdělení Vzhledem k chladnějšímu počasí a epidemiologické situaci trávíme doma až 90 % svého času. Tak jako se zajímáme o to, co jíme, stejně by nás mělo zajímat, jaký vzduch dýcháme. Špatná kvalita ovzduší v interiéru zvyšuje pravděpodobnost vzniku respiračních onemocnění, alergií a astmatu. Ke zdravějšímu ovzduší si pomůžeme velice jednoduše - pomocí správného větrání a čističky vzduchu.

Ovzduší v našich domech, bytech a kancelářích je ovlivněné nejen vzduchem z venku, ale také naší aktivitou uvnitř. Je třeba si uvědomit, že v klidovém režimu vyprodukujeme denně sami svým působením až několik litrů vody a stovky litrů oxidu uhličitého, jehož vyšší koncentrace způsobují únavu, bolesti hlavy a ospalost. Zvýšená vlhkost je živnou půdou pro plísně a roztoče. Svou činností navíc víříme všudypřítomný prach a další nečistoty, které pak dýcháme.

Jak tedy správně na podzim a v zimě větrat?

Základem je minimálně 3-4x denně intenzivně vyvětrat tak, aby se vyměnil vzduch – tzn. dokořán otevřenými protilehlými okny nebo dveřmi. Při chladném počasí stačí 2 až 4 minuty. Tím zajistíme, že se vzduch vymění za čerstvý - okysličený. Doporučený objem výměny vzduchu dle hygieniků je 15m3 za hodinu na 1 osobu v klidovém stavu. Příkladem mohou být dvě osoby sedící u televize v průměrně velkém obývacím pokoji (20m2), které by měly vyvětrat průvanem vždy po 90 minutách. V případě, že je nás doma více, vydýcháme vzduch o to rychleji a je třeba větrat častěji. Abychom se v interiéru cítili dobře, měli bychom udržovat přiměřenou vlhkost okolo 50 % a teplotu kolem 21°C , na spaní je pak ideální 18°C.

Špatné rozptylové podmínky v podzimním období

Někteří mohou namítat, že větráním se nám do interiérů dostane znečištěný vzduch z venku, zvlášť v období inverzí a špatných rozptylových podmínek. Je nutné podotknout, že se musí větrat s ohledem na místní podmínky. Pokud bydlíte v oblasti se znečištěným ovzduším, může Vám pomoci čistička vzduchu, která průběžně zachycuje mikroskopické nečistoty ze vzduchu v interiéru.

Podle čeho vybírat čističku vzduchu?

Při výběru čističky vzduchu se zajímejte o její účinnost, hlučnost, druh filtrace a spotřebu. U většiny čističek je třeba počítat s dodatečnými náklady na pořízení nových filtrů.

Ionic-CARE

Ionic-CARE

Nejoblíbenější čistička vzduchu

V České republice a na Slovensku si lidé oblíbili čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6, která zachytí až 96 % polétavých nečistot. Omyvatelný filtr, který není třeba nikdy vyměňovat, a nízká spotřeba elektrické energie řadí tento přístroj mezi spotřebiče šetrné k životnímu prostředí. Nespornou výhodou čističky je její absolutně tichý provoz. Vzduch totiž není poháněn ventilátorem, ale pomocí technologie elektronového větru. Navíc obsahuje ionizátor, který vzduch v interiéru obohacuje o zdraví prospěšné záporné ionty. Čistička vzduchu Ionic-CARE se stala již pětkrát produktem roku (v letech 2015 – 2019) na Heureka.cz a spokojenost s ní pravidelně vyjadřuje 99 % jejich uživatelů.

Čističku můžete zakoupit na www.ionic-care.cz za příznivou cenu, doprava je až do konce roku zdarma. Při uvedení kódu M2B v objednávce získáte navíc hodnotný dárek.

Hlavní zprávy

Kutilové, odhadování počasí podle oblohy berte s rezervou

vydáno 14. dubna 2021  18:04

Meteorologie to má s námi složité. Ve středu se už chystáme na víkend na chatu. Podle předpovědi by mělo být krásně. To se pak divíme, že o víkendu musíme...  celý článek

A to víte, že...? Zábavné statistiky mizí z metra. Jsou považovány za reklamní smog

vydáno 14. dubna 2021  6:19

Technické údaje a statistiky z provozu MHD se objevily v rámečcích ve vagonech již v roce 2014. Nyní ustupují.  celý článek

Nabídl se nám i odborník na opravu slunečních hodin, říkají noví majitelé usedlosti Cibulka

vydáno 13. dubna 2021  18:52

S opravou areálu rádi pomůžeme, slibují lidé na sociálních sítích i v anketě. Objekt má být zrekonstruovaný do roku 2026.   celý článek

Nejen Cibulka. Deník Metro připomíná další známé squaty a jejich ne vždy růžové konce

vydáno 13. dubna 2021  17:07

Říká se jim různě – autonomní, kulturní či sociální centra nebo prostě jen hanlivě squaty. Tyhle zdánlivě veřejné a zároveň opuštěné budovy mají jedno...  celý článek

Vaše fotky z Prahy