metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 3 °C

Úterý, 1. prosince 2020. Svátek má Iva.
ilustrační snímek | foto: archiv

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

České domácnosti málo větrají a škodí svému zdraví. Řešení je jednoduché

22. listopadu 2020  14:12
Komerční sdělení Vzhledem k chladnějšímu počasí a epidemiologické situaci trávíme doma až 90 % svého času. Tak jako se zajímáme o to, co jíme, stejně by nás mělo zajímat, jaký vzduch dýcháme. Špatná kvalita ovzduší v interiéru zvyšuje pravděpodobnost vzniku respiračních onemocnění, alergií a astmatu. Ke zdravějšímu ovzduší si pomůžeme velice jednoduše - pomocí správného větrání a čističky vzduchu.

Ovzduší v našich domech, bytech a kancelářích je ovlivněné nejen vzduchem z venku, ale také naší aktivitou uvnitř. Je třeba si uvědomit, že v klidovém režimu vyprodukujeme denně sami svým působením až několik litrů vody a stovky litrů oxidu uhličitého, jehož vyšší koncentrace způsobují únavu, bolesti hlavy a ospalost. Zvýšená vlhkost je živnou půdou pro plísně a roztoče. Svou činností navíc víříme všudypřítomný prach a další nečistoty, které pak dýcháme.

Jak tedy správně na podzim a v zimě větrat?

Základem je minimálně 3-4x denně intenzivně vyvětrat tak, aby se vyměnil vzduch – tzn. dokořán otevřenými protilehlými okny nebo dveřmi. Při chladném počasí stačí 2 až 4 minuty. Tím zajistíme, že se vzduch vymění za čerstvý - okysličený. Doporučený objem výměny vzduchu dle hygieniků je 15m3 za hodinu na 1 osobu v klidovém stavu. Příkladem mohou být dvě osoby sedící u televize v průměrně velkém obývacím pokoji (20m2), které by měly vyvětrat průvanem vždy po 90 minutách. V případě, že je nás doma více, vydýcháme vzduch o to rychleji a je třeba větrat častěji. Abychom se v interiéru cítili dobře, měli bychom udržovat přiměřenou vlhkost okolo 50 % a teplotu kolem 21°C , na spaní je pak ideální 18°C.

Špatné rozptylové podmínky v podzimním období

Někteří mohou namítat, že větráním se nám do interiérů dostane znečištěný vzduch z venku, zvlášť v období inverzí a špatných rozptylových podmínek. Je nutné podotknout, že se musí větrat s ohledem na místní podmínky. Pokud bydlíte v oblasti se znečištěným ovzduším, může Vám pomoci čistička vzduchu, která průběžně zachycuje mikroskopické nečistoty ze vzduchu v interiéru.

Podle čeho vybírat čističku vzduchu?

Při výběru čističky vzduchu se zajímejte o její účinnost, hlučnost, druh filtrace a spotřebu. U většiny čističek je třeba počítat s dodatečnými náklady na pořízení nových filtrů.

Ionic-CARE

Ionic-CARE

Nejoblíbenější čistička vzduchu

V České republice a na Slovensku si lidé oblíbili čističku vzduchu Ionic-CARE Triton X6, která zachytí až 96 % polétavých nečistot. Omyvatelný filtr, který není třeba nikdy vyměňovat, a nízká spotřeba elektrické energie řadí tento přístroj mezi spotřebiče šetrné k životnímu prostředí. Nespornou výhodou čističky je její absolutně tichý provoz. Vzduch totiž není poháněn ventilátorem, ale pomocí technologie elektronového větru. Navíc obsahuje ionizátor, který vzduch v interiéru obohacuje o zdraví prospěšné záporné ionty. Čistička vzduchu Ionic-CARE se stala již pětkrát produktem roku (v letech 2015 – 2019) na Heureka.cz a spokojenost s ní pravidelně vyjadřuje 99 % jejich uživatelů.

Čističku můžete zakoupit na www.ionic-care.cz za příznivou cenu, doprava je až do konce roku zdarma. Při uvedení kódu M2B v objednávce získáte navíc hodnotný dárek.

Hlavní zprávy

Voodoo, šimpanz, „Pražák“ a něžná symfonie džungle

Fast Food Orchestra (Filip Vondrášek v čepici a kostkované košili)
vydáno 30. listopadu 2020  7:00

Máte rádi houpavé reggae a ryčné ska? Pak budete znát kapelu Fast Food Orchestra. Holdujete metalu, elektru či dechovce? Nebojte. Rozhovor s frontmanem...  celý článek

TEMNÁ ZÁKOUTÍ: Děsivá zpověď strojvedoucího metra: Škodí nám tu strašidla!

Ilustrační foto Temná zákoutí
vydáno 30. listopadu 2020  5:02

Na Pražského povstání řádí duch zvaný Asmodeus. Dokonce má na svědomí zranění cestujícího. Odstavné koleje Hájů zase opanoval přízrak, který zlobí řidiče...  celý článek

Komerční sdělení

Dům Radost: Žižkovskou dominantu čeká oživení

Dům Radost: Žižkovskou dominantu čeká oživení
vydáno 30. listopadu 2020

Kde postavili první český mrakodrap? No přece na Žižkově! Jmenuje se dům Radost a v posledních letech mu noví majitelé vracejí jeho zašlou slávu.  celý článek

Komerční sdělení

Mínus 200? To zahřeje! Nordic Telecom přichází s vánočními slevami

Mínus 200? To zahřeje! Nordic Telecom přichází s vánočními slevami
vydáno 30. listopadu 2020

Hřejivá vánoční nadílka je tady! Telekomunikační operátor Nordic Telecom nyní nabízí pevný internet a Nordic TV ještě výhodněji. Noví zákazníci tak mohou...  celý článek

Vaše fotky z Prahy