metro.cz

Počasí v Praze

-7 °C / 1 °C

Středa 8. února 2023. Svátek má Milada

Větší foto
Karolina Tomascová | foto: Spravnapodprsenka.cz

České ženy se ve velikosti podprsenek spíš podceňují, říká mladá podnikatelka

  7:09
Do podnikání se Karolina Tomascová vrhla ve 21 letech. Trápilo ji, že v prodejnách se spodním prádlem ji nedokázali dobře poradit, případně neměli dostatečný výběr. Proto se rozhodla před šesti lety otevřít na Palmovce obchod Správná podprsenka, kde lidem poskytuje s kolegyněmi také odborné poradenství.

Jak jsou na tom Češi s nároky na spodní prádlo?
Spodní prádlo a především tedy podprsenky nejvíce řeší ženy, které mají větší poprsí. Zejména u těchto velikostí je důležité, aby podprsenka skutečně padla a správně plnila svoji funkci. Pokud má žena špatnou velikost, může to být nepříjemné a navíc ji mohou začít trápit různé zdravotní problémy. Snažíme se ženy učit, že podprsenka je sice schovaná pod oblečením, ale na velikosti a kvalitě záleží.

Kde se vzal nápad podnikat se spodním prádlem?
Nepustila jsem se do toho úplně po hlavě. Vše začalo tím, když jsem na sebe marně hledala padnoucí podprsenku. Začala jsem se o celou problematiku zajímat a pro ženy jsem sepsala přehledný blog, kde jsem se snažila shrnout nejdůležitější informace. Kámen úrazu byl v tom, že v Česku byl malý výběr velikostí. Blog se během roku stal úspěšným a začaly mě oslovovat obchody a e-shopy se zájmem o spolupráci. Do toho se mi ale nechtělo a přemýšlela jsem o svém obchodě. Neměla jsem finanční kapitál ani zkušenosti, spíš nápad. Sen mi pomohla zrealizovat maminka Irena, která záměr podpořila nejen finančně, ale i zkušenostmi. Obchod jsme tak otevřely v létě roku 2012.

Pro mnohé je výběr spodního prádla intimní záležitost a nechtějí ho řešit s jinými lidmi. Jak tedy vypadají vaše služby?
Některé ženy se osobního poradenství bojí, protože si představí, jak jim někdo vtrhne do kabinky a začne rovnat prsa v podprsence. Takhle to však u nás nechodí. Naprosto respektujeme soukromí zákaznic, a tak se vždy nejprve zeptáme, jestli můžeme vstoupit do kabinky či podprsenku upravit. Občas se nám stane, že se žena nechce v podprsence ukázat a stydí se. Naše asistentky jsou trpělivé a mají schopnost empatie.

Jak často k vám chodí muži a kupují partnerkám zboží, či raději dárkový voucher? 
Pánové nás často překvapí svou odvahou pořídit partnerce novou podprsenku. Obvykle je od takového nákupu spíše odrazujeme, zejména pokud u nás partnerka ještě nikdy nenakupovala. Zatímco ženy se často ve velikosti košíčků podceňují a kupují si menší, muži je naopak často přeceňují. Dárkový poukaz je tak stále nejoblíbenějším dárkem. S poukazem se obdarovaná může těšit i na osobní poradenství. To znamená, že jí vysvětlíme, jaký střih podprsenky je pro ni vhodný, jak má podprsenka správně vypadat a jak si ji obléct a upravit.

Čím se vaše obchody na Vinohradech, na Palmovce a v Jihlavě liší od jiných?
V našich obchodech si zakládáme na kvalitním zákaznickém servisu a poradenství. Abychom mohli ženy oblékat do padnoucího spodního prádla, máme na skladě okolo 140 různých velikostí podprsenek a řadu z nich v různých střizích, což není na českém trhu běžné. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Zlej blesk. Podívali jsme se do výčepu pivovaru, který konečně přistál v Kobylisích

vydáno 8. února 2023  5:52

„Otevřeno denně 16–20.“ Na ceduli je přimalovaná šipka. Otevíráme mřížovanou branku a za chvilku už bereme za kliku prosklených dveří. Dýchne na nás...  celý článek

Komerční sdělení

Žáci bohumínských škol změří síly v rámci akce Veslujeme do středu země

vydáno 8. února 2023

V pondělí 13. února zpestří program bohumínských základních i středních škol další ročník akce s názvem Veslujeme do středu země. Tentokrát mezi sebou...  celý článek

Trápení ve studiu. Tuzarova, či Tusarova? Radhošťskou nahrávali nejmíň patnáctkrát

vydáno 7. února 2023  15:52

Herec Jan Vondráček promlouvá v tramvajích již měsíc. Někteří cestující projev tohoto hlasového chameleona považují za vynikající, jiní na adresu oznámení...  celý článek

Nesdílej, nepřeposílej. Je tu Den bezpečnějšího internetu. Upozorňuje na pasti v kyberprostoru

vydáno 7. února 2023  14:03

Píše vám kamarád, abyste potvrdili, že není robot? Může jít o hackera, který chce vaše peníze.  celý článek