metro.cz

Počasí v Praze

-9 °C / -2 °C

Středa, 23. ledna 2019. Svátek má Zdeněk.
Karolina Tomascová
Větší foto
Karolina Tomascová | foto: Spravnapodprsenka.cz

České ženy se ve velikosti podprsenek spíš podceňují, říká mladá podnikatelka

10. prosince 2018  7:09 Pavel Urban Metro.cz
Do podnikání se Karolina Tomascová vrhla ve 21 letech. Trápilo ji, že v prodejnách se spodním prádlem ji nedokázali dobře poradit, případně neměli dostatečný výběr. Proto se rozhodla před šesti lety otevřít na Palmovce obchod Správná podprsenka, kde lidem poskytuje s kolegyněmi také odborné poradenství.

Jak jsou na tom Češi s nároky na spodní prádlo?
Spodní prádlo a především tedy podprsenky nejvíce řeší ženy, které mají větší poprsí. Zejména u těchto velikostí je důležité, aby podprsenka skutečně padla a správně plnila svoji funkci. Pokud má žena špatnou velikost, může to být nepříjemné a navíc ji mohou začít trápit různé zdravotní problémy. Snažíme se ženy učit, že podprsenka je sice schovaná pod oblečením, ale na velikosti a kvalitě záleží.

Kde se vzal nápad podnikat se spodním prádlem?
Nepustila jsem se do toho úplně po hlavě. Vše začalo tím, když jsem na sebe marně hledala padnoucí podprsenku. Začala jsem se o celou problematiku zajímat a pro ženy jsem sepsala přehledný blog, kde jsem se snažila shrnout nejdůležitější informace. Kámen úrazu byl v tom, že v Česku byl malý výběr velikostí. Blog se během roku stal úspěšným a začaly mě oslovovat obchody a e-shopy se zájmem o spolupráci. Do toho se mi ale nechtělo a přemýšlela jsem o svém obchodě. Neměla jsem finanční kapitál ani zkušenosti, spíš nápad. Sen mi pomohla zrealizovat maminka Irena, která záměr podpořila nejen finančně, ale i zkušenostmi. Obchod jsme tak otevřely v létě roku 2012.

Pro mnohé je výběr spodního prádla intimní záležitost a nechtějí ho řešit s jinými lidmi. Jak tedy vypadají vaše služby?
Některé ženy se osobního poradenství bojí, protože si představí, jak jim někdo vtrhne do kabinky a začne rovnat prsa v podprsence. Takhle to však u nás nechodí. Naprosto respektujeme soukromí zákaznic, a tak se vždy nejprve zeptáme, jestli můžeme vstoupit do kabinky či podprsenku upravit. Občas se nám stane, že se žena nechce v podprsence ukázat a stydí se. Naše asistentky jsou trpělivé a mají schopnost empatie.

Jak často k vám chodí muži a kupují partnerkám zboží, či raději dárkový voucher? 
Pánové nás často překvapí svou odvahou pořídit partnerce novou podprsenku. Obvykle je od takového nákupu spíše odrazujeme, zejména pokud u nás partnerka ještě nikdy nenakupovala. Zatímco ženy se často ve velikosti košíčků podceňují a kupují si menší, muži je naopak často přeceňují. Dárkový poukaz je tak stále nejoblíbenějším dárkem. S poukazem se obdarovaná může těšit i na osobní poradenství. To znamená, že jí vysvětlíme, jaký střih podprsenky je pro ni vhodný, jak má podprsenka správně vypadat a jak si ji obléct a upravit.

Čím se vaše obchody na Vinohradech, na Palmovce a v Jihlavě liší od jiných?
V našich obchodech si zakládáme na kvalitním zákaznickém servisu a poradenství. Abychom mohli ženy oblékat do padnoucího spodního prádla, máme na skladě okolo 140 různých velikostí podprsenek a řadu z nich v různých střizích, což není na českém trhu běžné. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Obchod se strachem. Rodiče platí dětem tisíce za kurzy

Ilustrační snímek
vydáno 22. ledna 2019  12:27

Pět set korun, ale i devět tisíc. O přípravy na středoškolské přijímačky je velký zájem.  celý článek

V paneláku mají zkušebnu a dokonce nahrávací studio. Sousedům to nevadí

Zkouška kapely klíč v panelákovém studiu.
vydáno 22. ledna 2019  10:58

V obyčejném panelovém domě na okraji Prahy si manželé Marianovi z bytu 5+1, ve kterém bydlí, vytvořili profesionální nahrávací a masteringové studio Klíč....  celý článek

Proměnu průduchu na droida R2D2 z Hvězdných válek mapuje nový dokument

Filip Brouk a jeho R2D2 na Folimance.
vydáno 22. ledna 2019  6:52

Když se před rokem a půl prakticky přes noc přeměnila betonová větrací šachta v parku Folimanka na třímetrový model robota z filmové série Star Wars,...  celý článek

Sloupek Mardoši: Zvonky dveří

Mardoša, člen skupiny Tata Bojs
vydáno 21. ledna 2019  10:15

V našich představách nám spílali z oken, házeli věci, smáli se, zuřili, píše Mardoša pro deník Metro ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám