metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Sobota, 29. ledna 2022. Svátek má Zdislava.

Větší foto
Karolina Tomascová | foto: Spravnapodprsenka.cz

České ženy se ve velikosti podprsenek spíš podceňují, říká mladá podnikatelka

  7:09
Do podnikání se Karolina Tomascová vrhla ve 21 letech. Trápilo ji, že v prodejnách se spodním prádlem ji nedokázali dobře poradit, případně neměli dostatečný výběr. Proto se rozhodla před šesti lety otevřít na Palmovce obchod Správná podprsenka, kde lidem poskytuje s kolegyněmi také odborné poradenství.

Jak jsou na tom Češi s nároky na spodní prádlo?
Spodní prádlo a především tedy podprsenky nejvíce řeší ženy, které mají větší poprsí. Zejména u těchto velikostí je důležité, aby podprsenka skutečně padla a správně plnila svoji funkci. Pokud má žena špatnou velikost, může to být nepříjemné a navíc ji mohou začít trápit různé zdravotní problémy. Snažíme se ženy učit, že podprsenka je sice schovaná pod oblečením, ale na velikosti a kvalitě záleží.

Kde se vzal nápad podnikat se spodním prádlem?
Nepustila jsem se do toho úplně po hlavě. Vše začalo tím, když jsem na sebe marně hledala padnoucí podprsenku. Začala jsem se o celou problematiku zajímat a pro ženy jsem sepsala přehledný blog, kde jsem se snažila shrnout nejdůležitější informace. Kámen úrazu byl v tom, že v Česku byl malý výběr velikostí. Blog se během roku stal úspěšným a začaly mě oslovovat obchody a e-shopy se zájmem o spolupráci. Do toho se mi ale nechtělo a přemýšlela jsem o svém obchodě. Neměla jsem finanční kapitál ani zkušenosti, spíš nápad. Sen mi pomohla zrealizovat maminka Irena, která záměr podpořila nejen finančně, ale i zkušenostmi. Obchod jsme tak otevřely v létě roku 2012.

Pro mnohé je výběr spodního prádla intimní záležitost a nechtějí ho řešit s jinými lidmi. Jak tedy vypadají vaše služby?
Některé ženy se osobního poradenství bojí, protože si představí, jak jim někdo vtrhne do kabinky a začne rovnat prsa v podprsence. Takhle to však u nás nechodí. Naprosto respektujeme soukromí zákaznic, a tak se vždy nejprve zeptáme, jestli můžeme vstoupit do kabinky či podprsenku upravit. Občas se nám stane, že se žena nechce v podprsence ukázat a stydí se. Naše asistentky jsou trpělivé a mají schopnost empatie.

Jak často k vám chodí muži a kupují partnerkám zboží, či raději dárkový voucher? 
Pánové nás často překvapí svou odvahou pořídit partnerce novou podprsenku. Obvykle je od takového nákupu spíše odrazujeme, zejména pokud u nás partnerka ještě nikdy nenakupovala. Zatímco ženy se často ve velikosti košíčků podceňují a kupují si menší, muži je naopak často přeceňují. Dárkový poukaz je tak stále nejoblíbenějším dárkem. S poukazem se obdarovaná může těšit i na osobní poradenství. To znamená, že jí vysvětlíme, jaký střih podprsenky je pro ni vhodný, jak má podprsenka správně vypadat a jak si ji obléct a upravit.

Čím se vaše obchody na Vinohradech, na Palmovce a v Jihlavě liší od jiných?
V našich obchodech si zakládáme na kvalitním zákaznickém servisu a poradenství. Abychom mohli ženy oblékat do padnoucího spodního prádla, máme na skladě okolo 140 různých velikostí podprsenek a řadu z nich v různých střizích, což není na českém trhu běžné. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Co mají společného Guru, Too hot to handle a Labutí píseň? Děje se tam ho*no

Strážce streamu
vydáno 28. ledna 2022  14:25

STRÁŽCE STREAMU Nejrůznější pořady, seriály a filmy se na nás hrnou ze všemožných streamovacích služeb v kvantech doposud nevídaných. Konkurence je obrovská a divákův čas...  celý článek

Film Lucie postrach ulice je fantasy. Chobotnice z II. patra sci-fi

vydáno 28. ledna 2022  5:55

Kolektiv autorů motajících se kolem filmového webu vám udělá pořádek ve světě udatných hrdinů, spanilých princezen a čarodějů.  celý článek

Komerční sdělení

Pod městem leží evropský unikát

vydáno 28. ledna 2022

Cesta za splněním klimatického plánu by měla výjimečnou technologii chránit nikoli likvidovat.  celý článek

Bude ve čtvrti poliklinika, domov důchodců nebo bazén? Tlačte více na developery, žádá petice

vydáno 27. ledna 2022  12:46

Do areálu Nákladového nádraží Žižkov se zakously první bagry. Rozjela se příprava výstavby nové čtvrti a už se zvedá kritika.   celý článek

Vaše fotky z Prahy