metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 14 °C

Pondělí, 20. září 2021. Svátek má Oleg.
Takhle si turisté svou dovolenou nepředstavují. | foto: Bedřich Helan

Česko je celé pod vodou, děsí média cizince. Ruští turisté ruší zájezdy

  10:09
Navštívit Prahu a neprojít se po Karlově mostě? Nemyslitelné! Jenže od neděle mají zahraniční turisté smůlu. Nejznámější pražskou památku mohou maximálně okukovat ze břehu.

 To postihlo i mladý polský pár s dítětem, který oslovil deník Metro. "Šli jsme se podívat na Karlův most, ale těsně před nosem nám ho zavřeli," vypráví muž. Zkusili to i dopoledne, ale bez úspěchu. Páska a za ní stojící strážníci, kteří nikoho přes most nepustí. "Pojedeme se raději podívat do Brna," dodává.

Většina turistů, kteří se do Česka chystají, sice zájezdy zatím neruší, situace je ale chladnými nenechává. "Volají do cestovních kanceláří, aby se informovali o současném stavu, neboť zahraniční média prezentují aktuální situaci tak, že celá Česká republika je pod vodou," sdělila Kateřina Petříčková z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Podle ní je v zemi 170 tisíc turistů, z toho 110 tisíc v Praze. Zejména to platí pro Němce, Asiaty a návštěvníky z Ruska. Podle Petříčkové právě Rusové začali "z důvodu velmi silné medializace povodní" pobyty stornovat.

Komentáře

Hlavní zprávy

Stížnosti byly vyslyšeny. „Hrobečky“ jsou pryč, naopak v Branické přibyly patníky

vydáno 19. září 2021  17:39

Rekonstrukce Branické ulice je v Braníku už několik měsíců velké téma. Nejprve místní řešili nevelké jámy, kam měly být umístěny nové stromy. Díry byly...  celý článek

Od Žižky k Tachovu. Váha nepřežila stavbu tunelu

vydáno 19. září 2021  5:55

Náměstí s váhou a tunelem – nová výstava nejen pro milovníky žižkovské historie.  celý článek

Politická kampaň je plná lží a „zákroků na penaltu“

vydáno 17. září 2021  14:34

Tématem voleb jsou Andrej Babiš, covid a migrace.  celý článek

Tipy na víkend. Potkat můžete své sousedy nebo vstoupit pod zem

vydáno 17. září 2021  10:57

Deník Metro přináší další tipy na akce, které můžete o víkendu navštívit. Kde strávit čas? Například v českých městech a obcích se už ode dneška koná akce...  celý článek

Vaše fotky z Prahy