metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Neděle, 17. února 2019. Svátek má Miloslava.
K vidění bude mnoho historických modelů.
Další 4 fotografie v galerii
K vidění bude mnoho historických modelů. | foto: PeugeotMetro.cz

Česko poprvé hostí prestižní sraz historických vozů Peugeot

4. června 2018  15:16 Petr Holeček Metro.cz
Poprvé v historii zavítá mezinárodní sraz historických vozů Peugeot „International L’Aventure Peugeot Meeting“ k nám.

Od pátku 8. do neděle 10. června bude v Praze, Plzni, ale i na dalších místech Česka k vidění zhruba stovka exkluzivních veteránů francouzské značky od majitelů z celé Evropy.

Ti se sdružují do asociace, kterou zaštiťuje nejen samotná francouzská automobilka, ale je podporována přímo rodinou Peugeot. Pro všechny milovníky automobilové historie se druhý červnový víkend naskytne jedinečná možnost, která se v Česku zřejmě již nebude opakovat.

Praha, ale také další místa České republiky budou totiž hostit prestižní mezinárodní setkání členů asociace L’Aventure Peugeot, kteří k nám zavítají na svůj tradiční každoroční sraz. V uplynulých letech se tato akce konala například v holandském Oosterbeeku či francouzském Bordeaux.

Fotogalerie

V Česku se uskuteční již 26. ročník této mimořádně významné události s celoevropským přesahem, které se účastní majitelé historických peugeotů nejen z Francie, ale také z Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie či Lucemburska. Přibudou k nim také vybraní čeští zástupci z řad sběratelů, kteří propadli lásce k historickým vozům této francouzské značky.

„Jsem skutečně nadšený možností uspořádat takto významnou akci v České republice. Čeští fanoušci mohou díky tomu spatřit skvosty a ikonické modely z téměř stotřicetileté historie výroby automobilů pod značkou Peugeot, a to jinak než v muzejním prostředí – v pražských ulicích i na českých silnicích. Všechny srdečně zvu, aby se na tuto neopakovatelnou událost přišli podívat. Tato akce je ukázkou síly značky Peugeot, její bohaté historie a hodnot, kterými jsou vysoké nároky, radost z řízení a elegance. Úspěchy nových modelů Peugeot 308 a 3008, oba oceněné titulem Auto roku, 2008, 5008 a brzy nepochybně i modelů Rifter a 508 značka Peugeot potvrzuje svůj cíl stát se nejlepší značkou v rámci výrobců široké škály vozů vysoké kvality. Lví síla vás ani v budoucnu nepřestane překvapovat!“ říká Olivier Parry, generální ředitel značek Peugeot, Citroën a DS v České republice.

Víkendový program je atraktivní nejen pro účastníky, ale také pro diváky, kterým se na více místech otevírá jedinečná možnost vidět historické vozy značky Peugeot, jež jsou jinak po většinu roku pečlivě uskladněny v garážích majitelů či v různých sbírkách napříč Evropou.

Prvním místem, kde bude možné spatřit přehledně celé startovní pole, je pražské Dvořákovo nábřeží za Rudolfinem, kam účastníci zavítají v sobotu 9. června zhruba v 10 hodin – jejich vozy zde budou vystaveny na odiv po dobu přibližně dvou hodin. Následně se posádky přesunou po trase dlouhé zhruba 40 kilometrů do pražského hotelu Pyramida a po obědě vyrazí na nejdelší etapu rallye (přibližně 90 km) z Prahy na Zámek Zbiroh. Během této jízdy pro ně na trase bude připraven podle vzoru významných zahraničních podniků test přesnosti, který se budou snažit zvládnout s přesností na setinu sekundy.

V neděli vyrazí posádky v půlminutových intervalech na poslední etapu, která je ze Zbirohu přivede během 40 kilometrů do Plzeňského pivovaru. Zde se rovněž uskuteční závěrečné slavnostní vyhlášení a ocenění úspěšných týmů. Celá akce skončí zhruba ve tři hodiny odpoledne. Program v Plzni proběhne od 12 do 15 hodin a fanoušci jej mohou spojit s prohlídkou pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Aventure Peugeot

  • Asociace Aventure Peugeot byla založena v roce 1982 Pierrem Peugeotem, který chtěl tímto krokem vytvořit příznivé podmínky pro ostatní kluby a organizace, jež se věnovaly historii značky Peugeot, a poskytovat jim odpovídající služby.
  • Jeho projekt se v průběhu desetiletí dynamicky rozvíjel nejen díky práci dobrovolníků, ale rovněž s významnou podporou skupiny PSA.
  • V roce 2015 se asociace přejmenovala na Aventure Peugeot Citroën DS, jejím prezidentem je Xavier Peugeot (syn Pierra Peugeota) a tato nezisková organizace se i nadále stará o uchování historického odkazu všech tří značek s cílem představit jej co nejširší veřejnosti.
  • Letošním nejviditelnějším důkazem této snahy je i International L’Aventure Peugeot Meeting konaný v Praze. Mezinárodní sraz historických vozů Peugeot je mimořádně významnou událostí.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám