metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Pondělí, 26. srpna 2019. Svátek má Luděk.
Českobrodská ulice
Větší foto
Českobrodská ulice | foto: TSKMetro.cz

Českobrodská bude stát i kvůli Štěrboholům

13. března 2019  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Až půlhodinová zpoždění při každé jízdě. Rekonstrukce tepny na východním okraji Prahy je ale klidnější, než minule.

Při každodenních cestách přes Běchovice a jejich okolí mlátí někteří řidiči v posledních týdnech vzteky hlavou o volant. Podle místního starosty Ondřeje Martana tak ale činí mnohem méně často, než tomu bylo při podobné uzavírce v loňském roce.

„V podstatně klidněji je z mnoha důvodů. Předně je to stav, na který jsou již lidé připraveni. Nedá se říci zvyklí, ale již vědí, co to obnáší. Další podstatnou změnou je délka uzavřeného úseku a to, že je jen jeden. V neposlední řadě je to i intenzivnější prací policie a městské policie. Kromě usměrňování provozu ve špičkách již přikročila i k represi,“ říká pro deník Metro starosta Běchovic Martan.

Zajímavé také je, že ve srovnání s loňskou uzavírkou hlásí klidnější dopravní situaci i v nedalekých Klánovicích, kudy vede oficiální objízdná trasa. Podle Martana ale není tento jev způsoben tím, že mají Běchovice letos volnější pravidla pro rozdávání povolenek ke vjezdu do rozkopané obce.

Sedmiměsíční loňská rekonstrukce klánovické potrápila, podobně jako obyvatele Běchovic, Úval, Újezdu, Koloděj, Zelenče a Šestajovic i Horních Počernic. Podle jejich mluvčí Petry Prokůpkové pořádný dopravní kolaps východ metropole čeká i v letošním roce.

„V tuto chvíli se situace jeví opravdu klidnější než v roce loňském. Občany naší městské části jsme o akci Českobrodská informovali s předstihem, navíc potrvá pouze do 13. června, takže dopravu Horních Počernic negativně ovlivní kratší dobu než loni. Na druhou stranu výrazné zatížení očekáváme od konce března, kdy začne rekonstrukce dálnice D11 v úseku 0 – 8 kilometru. Také bude snížena zatížitelnost dvou dopravně významných mostů – mostu Bystrá a Ve Žlíbku. Vliv všech tří akcí – rekonstrukce Českobrodská, rekonstrukce D11, snížení zatížitelnosti mostů – se bude navzájem doplňovat,“ vysvětluje Prokůpková.

Aby toho nebylo málo, tak bude od této soboty 16. března do října opravována nedaleká frekventovaná Štěrboholská spojka. Nejprve tu začne rekonstrukce jízdního pásu ve směru z křižovatky s Průmyslovou ulicí směrem k Černému Mostu zhruba po čerpací stanici. Na ni naváže další úsek, který bude delší: od nedokončené ulice až za odbočku ke sjezdu na Dolní Počernice a Štěrboholy – zhruba k přemostění Hostavického potoka. Po celou dobu by měl být nadále zajištěn provoz ve dvou pruzích v každém směru. Konec opravy úseku od křižovatky s Průmyslovou ulicí je pak naplánován na pátého srpna. Druhý úsek se začne rekonstruovat 30. března a skončí v říjnu.

„Spojka měla být rekonstruována již před čtyřmi lety, mému předchůdci se ale nechtělo,“ uvedl před časem náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. Bývalý náměstek pro dopravu Petr Dolínek ale jeho nařčení rezolutně odmítl.

Rekonstrukce Českobrodské ulice

  • Do Českobrodské ulice se po pěti měsících opět vrátili dělníci. Tentokrát opravují zhruba 300 metrů dlouhou vozovku a okolní terén uprostřed Běchovic.
  • Podobná uzavírka zde loni opakovaně způsobovala dopravní kolaps. Kromě nového povrchu na tomto hlavním tahu získají místní nové chodníky, odvodňovací kanály i lepší osvětlení přechodů.
  • Podle mluvčí Technické správy komunikací Barbory Liškové se má po červnovém skončení oprav výrazně zlepšit také přehlednost úseku.
  • Rekonstruovanou částí mohou projíždět jen řidiči MHD a také rezidenti s povolenkou místního úřadu. Ostatní musejí úsek zeširoka objíždět, což podle TSK může motoristy ve špičkách zdržet až o třicet minut.
  • Veškeré práce v úseku mají být hotové koncem června, aby byl zajištěn provoz ještě před letními prázdninami.

Komentáře

Hlavní zprávy

Restauratéři si zoufají. Hosté sledují mobily, méně jedí a také méně pijí

Ilustrační snímek
vydáno 25. srpna 2019  5:57

Spotřeba alkoholu v Česku rok od roku klesá, výběr daní za něj se přitom zvyšuje. „Jestli je za tím i EET, nelze s určitostí tvrdit,“ říká Jan Boháč z...  celý článek

Opravují mostní lávky zbytečně?

Oprava lávky na železničním mostu je v polovině.
vydáno 24. srpna 2019  5:55

Rekonstrukci chodníku na přemostění Výtoně a Smíchova dokončí dělníci koncem září.  celý článek

Do Vršovic svižně za dva roky

Pod ochranný rám na Zahradním Městě se brzy vrátí doprava.
vydáno 23. srpna 2019  12:14

Šestikilometrový úsek moderní trati spěje ke třetině.  celý článek

Čápi se otrávili jedem na hraboše

Čáp nejspíš pozřel hraboše, který se otrávil nástrahou.
vydáno 23. srpna 2019  5:41

Nevhodně zvolený způsob likvidace hlodavců má na svědomí úhyn desítek jihomoravských zajíců i ptáků z Opavska.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám