metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 12 °C

Pondělí, 18. února 2019. Svátek má Gizela.
Na tobogánech je zábava
Na tobogánech je zábava | foto: Aquapalace Čestlice

Čestlice otevřou čtvrt kilometru dlouhý tobogán. Jezdí se v něm třemi rychlostmi

19. června 2014  17:13 Petr Holeček Metro.cz
Aquapalace v Čestlicích zahajuje sezónu. V pátek 20. června tu slavnostně otevřou dva nové tobogány. Těšit se můžete na dvacetimetrový tunel se světelnými a zvukovými efekty a průhlednou část divoké řeky, kde budete mít pocit, že při jízdě padáte do prázdna.

V akvaparku v Čestlicích se v pátek 20. června otevírají dva zbrusu nové tobogány, které se stavěly pouhé tři měsíce. Prvním z tobogánů je vnitřní divoká řeka jménem Canyon. Tím, že navazuje na tu stávající ve venkovní části, se stala s 250 metry nejdelším tobogánem v Česku. Canyon je třírychlostní, v určitých intervalech v něm teče různé množství vody a tím pádem je řeka v různé časy přizpůsobena pro jinou náročnost jízdy.

Tobogán, který se zužuje

„Řeka se vine celým Palácem dobrodružství, kde je tak nyní celkem 7 tobogánů a 3 skluzavky,“ uvedl ředitel akvaparku Radek Steinhaizl. Tato nová řeka je doplněna zpestřujícími atrakcemi, přivítá vás dvacetimetrový tunel se světelnými a zvukovými efekty, průhlednou částí koryta řeky, kde budete mít pocit, že při jízdě padáte do prázdna, či venkovním vyhlídkovým bazénem.

Druhou divokou novinkou je tobogán Crazy Tube s délkou 130 metrů. Jak už název napovídá, v ní vás čeká pořádně bláznivá jízda. Ozvláštní ji světelné efekty, několik různě barevných částí i pocity zužování trubice. Ale žádný strach, jen to jen jeden z optických klamů, jakých vás cestou dolů potká víc. Na Crazy Tube se jezdí na pneumatikách a na rozdíl od ostatních tobogánů bude povolená jízda ve vláčku hned za sebou! Kapacita této atrakce je až tisíc jízd za hodinu, což výrazně zrychlí odbavení na tobogánech v celém Paláci dobrodružství.

Komentáře

Hlavní zprávy

„Chceš knihu? Jeď na Čerňák!“

Sídliště Černý Most
vydáno 17. února 2019  11:11

Vojtěch Havlovec spolu s kamarády vydal knihu o Černém Mostě. Název Linka č. 141 připomíná legendární autobus, který v době před postavením metra lidem ze...  celý článek

Prostor39 má kavárnu i ateliér

V Prostoru39 se konají i různé workshopy.
vydáno 17. února 2019  5:55

Budovu v oblíbené hipsterské čtvrti předělali vlastníma rukama.  celý článek

O dani z koček ministerstvo financí v této chvíli neuvažuje

Kočka (ilustrační foto)
vydáno 16. února 2019  13:30

Za dva miliony psů platí majitelé místní poplatky. Za milion koček ne.  celý článek

V Hitlerově armádě umírali také Češi

František Emmert
vydáno 16. února 2019  9:55

Historik František Emmert otevřel ve své nové knize Češi ve wehrmachtu třináctou komnatu éry hitlerismu. „V uniformách wehrmachtu bojovaly – často...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám