metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Sobota 3. prosince 2022. Svátek má Svatoslav

Větší foto
Dejvická | foto: Jan BaranykMetro.cz

Cestující si na Dejvické krátí čekání olupováním zábradlí

  6:59
Fanoušky stanic metra dráždí nedodělky na lince A. „Čekáme na kontrolu z magistrátu,“ tvrdí k tomu dopravní podnik.

Ve stanici metra Dejvická dopravní podnik modernizuje osvětlení a výstupy. Práce finišovaly teprve nedávno a teď už jen zbývá opravy posvětit. Potíž je ale v tom, že zde pracovníci zhotovitelské firmy Eltodo podle mnoha fanoušků stanice nechali nedodělky.

„Tak jsem se na to také dojel podívat. Je tam spousta nechutných vad, a to i na nových obkladech stropu. Evidentně to je takto dostatečné a zástupcům dopravního podniku to nevadí,“ píše na Facebooku Miluju metro fanoušek MHD Kryštof Šenkýř.

Obratem se k němu přidali další, které drobné nedodělky na Dejvické také štvou. Někteří zmiňují příliš velké rozestupy v novém nápisu Dejvická, jiné zvedá ze židlí fakt, že je příliš mnoho děr ve zbytečně mockrát provrtaných obkladech. Korunu celé debatě nasadil uživatel Jan Fořt, který se pochlubil čerstvou fotkou nového zábradlí pokrytého částečně oloupanou krycí fólií.

„Už dlouho jsem se chtěl zeptat, jestli si to mají cestující postupně oloupat sami, nebo se chystá nějaká celoplošná loupačka. Nejvíc naloupané je to tam, kde se cestující nudí, například při čekání na objednávku u obchůdku s pizzou,“ kroutí hlavou Fořt.

Fólie do ledna
Ačkoliv práce firmy Eltodo na Dejvické schytávají zatím převážně kritiku, uživatel Aleš Fořt podotkl, že Eltodo prodloužilo termín předání hotových prací na leden. Tento fakt potvrzuje i mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. „Předpokládaný termín odstranění ochranných folií je zhruba polovina ledna 2019. Nyní probíhají ve stanici nezbytné zkoušky k uvedení provedených prací do zkušebního provozu,“ vysvětluje pro deník Metro Řehková.

Krycí, byť otrhaná fólie má podle ní u vstupů rovněž svůj smysl. Chrání totiž zábradlí proti poškození. „Nechceme odkrývat nerezové (nově dodané) prvky před závěrečnou kontrolní prohlídkou z magistrátu,“ dodává pro Metro Řehková.

Dejvická, která se nachází přímo pod Vítězným náměstím, je jedna z nejvytíženějších pražských stanic metra. Do 6. dubna 2015 šlo o konečnou stanici linky A. V současnosti tuto roli převzala stanice Nemocnice Motol. Denně tudy projde zhruba sto padesát tisíc cestujících.

Apríl?
Poslední velkou opravu stanice zažila před čtyřmi lety. Tehdy zde byla opravována stropní deska. Dopravce kvůli pracím mimo jiné přemístil zastávky všech autobusů z Evropské ulice a z části Vítězného náměstí. Kuriózní vzpomínkou na toto období zůstává, že jelikož změny začaly prvního dubna, lidé opravy považovali za aprílový vtip dopravního podniku. Teprve až o den později proto byli kvůli chaosu vzniklému kvůli přemístění zastávek nasazeni takzvaní informátoři dopravního podniku.

Zajímavostí je podle fanoušků hromadné dopravy v metropoli také fakt, že ve stanici Dejvická poprvé z celé sítě pražského metra projela souprava bez strojvedoucího.

Karlovo náměstí

Dopravní podnik momentálně pracuje na opravách ve stanici metra na Karlově náměstí. V plánu zde má výměnu eskalátorů.

  • Do podzemní dráhy se lidé dostanou jen druhým vstupem blíž u Vltavy, z Palackého náměstí.
  • S pracemi dopravce začal před dvěma měsíci. Výměna eskalátorů a oprava elektrických rozvodů má trvat přibližně do srpna příštího roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ke zkouknutí Promlčeno mě donutil až algoritmus Netflixu. Ještě, že tak. Viděl to už každý

Strážce streamu
vydáno 2. prosince 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU Relativně mladá studentka psychologie Eva (v poslední době všudypřítomná Barbora Bočková) má v rádiu vlastní večerní show o vztazích. Když ji ale osloví...  celý článek

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek