metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 10 °C

Středa, 20. března 2019. Svátek má Světlana.
Dejvická
Větší foto
Dejvická | foto: Jan BaranykMetro.cz

Cestující si na Dejvické krátí čekání olupováním zábradlí

21. prosince 2018  6:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Fanoušky stanic metra dráždí nedodělky na lince A. „Čekáme na kontrolu z magistrátu,“ tvrdí k tomu dopravní podnik.

Ve stanici metra Dejvická dopravní podnik modernizuje osvětlení a výstupy. Práce finišovaly teprve nedávno a teď už jen zbývá opravy posvětit. Potíž je ale v tom, že zde pracovníci zhotovitelské firmy Eltodo podle mnoha fanoušků stanice nechali nedodělky.

„Tak jsem se na to také dojel podívat. Je tam spousta nechutných vad, a to i na nových obkladech stropu. Evidentně to je takto dostatečné a zástupcům dopravního podniku to nevadí,“ píše na Facebooku Miluju metro fanoušek MHD Kryštof Šenkýř.

Obratem se k němu přidali další, které drobné nedodělky na Dejvické také štvou. Někteří zmiňují příliš velké rozestupy v novém nápisu Dejvická, jiné zvedá ze židlí fakt, že je příliš mnoho děr ve zbytečně mockrát provrtaných obkladech. Korunu celé debatě nasadil uživatel Jan Fořt, který se pochlubil čerstvou fotkou nového zábradlí pokrytého částečně oloupanou krycí fólií.

„Už dlouho jsem se chtěl zeptat, jestli si to mají cestující postupně oloupat sami, nebo se chystá nějaká celoplošná loupačka. Nejvíc naloupané je to tam, kde se cestující nudí, například při čekání na objednávku u obchůdku s pizzou,“ kroutí hlavou Fořt.

Fólie do ledna
Ačkoliv práce firmy Eltodo na Dejvické schytávají zatím převážně kritiku, uživatel Aleš Fořt podotkl, že Eltodo prodloužilo termín předání hotových prací na leden. Tento fakt potvrzuje i mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. „Předpokládaný termín odstranění ochranných folií je zhruba polovina ledna 2019. Nyní probíhají ve stanici nezbytné zkoušky k uvedení provedených prací do zkušebního provozu,“ vysvětluje pro deník Metro Řehková.

Krycí, byť otrhaná fólie má podle ní u vstupů rovněž svůj smysl. Chrání totiž zábradlí proti poškození. „Nechceme odkrývat nerezové (nově dodané) prvky před závěrečnou kontrolní prohlídkou z magistrátu,“ dodává pro Metro Řehková.

Dejvická, která se nachází přímo pod Vítězným náměstím, je jedna z nejvytíženějších pražských stanic metra. Do 6. dubna 2015 šlo o konečnou stanici linky A. V současnosti tuto roli převzala stanice Nemocnice Motol. Denně tudy projde zhruba sto padesát tisíc cestujících.

Apríl?
Poslední velkou opravu stanice zažila před čtyřmi lety. Tehdy zde byla opravována stropní deska. Dopravce kvůli pracím mimo jiné přemístil zastávky všech autobusů z Evropské ulice a z části Vítězného náměstí. Kuriózní vzpomínkou na toto období zůstává, že jelikož změny začaly prvního dubna, lidé opravy považovali za aprílový vtip dopravního podniku. Teprve až o den později proto byli kvůli chaosu vzniklému kvůli přemístění zastávek nasazeni takzvaní informátoři dopravního podniku.

Zajímavostí je podle fanoušků hromadné dopravy v metropoli také fakt, že ve stanici Dejvická poprvé z celé sítě pražského metra projela souprava bez strojvedoucího.

Karlovo náměstí

Dopravní podnik momentálně pracuje na opravách ve stanici metra na Karlově náměstí. V plánu zde má výměnu eskalátorů.

  • Do podzemní dráhy se lidé dostanou jen druhým vstupem blíž u Vltavy, z Palackého náměstí.
  • S pracemi dopravce začal před dvěma měsíci. Výměna eskalátorů a oprava elektrických rozvodů má trvat přibližně do srpna příštího roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Bacha na suché ruce, říká profesionální výčepní Veronika

Veronika Mikésková
vydáno 19. března 2019  15:46

Při pohledu na fotografii elitní výčepní a lektorky kvality plzeňského piva Veroniky Mikéskové není těžké si představit, co se honí v hlavách hospodských,...  celý článek

Učíme používat mobil i navazovat přátelství, říká Lenka Šumanová z organizace Fosa

Organizace Fosa o.p.s. se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem
vydáno 19. března 2019  10:58

Pražská organizace Fosa se zabývá pomocí handicapovaným a znevýhodněným lidem, usiluje o jejich samostatnost a co největší možné začlenění do společnosti....  celý článek

Sloupek Ivana Adamoviče: Japoncem na medníku

Ivan Adamovič
vydáno 19. března 2019  9:56

„Že je ohrožená, to nám sdělilo asi sto tabulek připevněných na stromech,“ píše ve svém sloupku průvodce přítomností.  celý článek

Komerční sdělení

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov

Nevšední zážitek! Americký fotbal se vrací na Žižkov
vydáno 19. března 2019  7:00

Nevšední sportovní zážitek se vrací na stadion Viktorie Žižkov. Emoce a adrenalin rozproudí 31. března start 26. ročníku Paddock ligy amerického fotbalu.   celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám