metro.cz

Počasí v Praze

18 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. června 2019. Svátek má Květa.
Dejvická
Větší foto
Dejvická | foto: Jan BaranykMetro.cz

Cestující si na Dejvické krátí čekání olupováním zábradlí

21. prosince 2018  6:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Fanoušky stanic metra dráždí nedodělky na lince A. „Čekáme na kontrolu z magistrátu,“ tvrdí k tomu dopravní podnik.

Ve stanici metra Dejvická dopravní podnik modernizuje osvětlení a výstupy. Práce finišovaly teprve nedávno a teď už jen zbývá opravy posvětit. Potíž je ale v tom, že zde pracovníci zhotovitelské firmy Eltodo podle mnoha fanoušků stanice nechali nedodělky.

„Tak jsem se na to také dojel podívat. Je tam spousta nechutných vad, a to i na nových obkladech stropu. Evidentně to je takto dostatečné a zástupcům dopravního podniku to nevadí,“ píše na Facebooku Miluju metro fanoušek MHD Kryštof Šenkýř.

Obratem se k němu přidali další, které drobné nedodělky na Dejvické také štvou. Někteří zmiňují příliš velké rozestupy v novém nápisu Dejvická, jiné zvedá ze židlí fakt, že je příliš mnoho děr ve zbytečně mockrát provrtaných obkladech. Korunu celé debatě nasadil uživatel Jan Fořt, který se pochlubil čerstvou fotkou nového zábradlí pokrytého částečně oloupanou krycí fólií.

„Už dlouho jsem se chtěl zeptat, jestli si to mají cestující postupně oloupat sami, nebo se chystá nějaká celoplošná loupačka. Nejvíc naloupané je to tam, kde se cestující nudí, například při čekání na objednávku u obchůdku s pizzou,“ kroutí hlavou Fořt.

Fólie do ledna
Ačkoliv práce firmy Eltodo na Dejvické schytávají zatím převážně kritiku, uživatel Aleš Fořt podotkl, že Eltodo prodloužilo termín předání hotových prací na leden. Tento fakt potvrzuje i mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. „Předpokládaný termín odstranění ochranných folií je zhruba polovina ledna 2019. Nyní probíhají ve stanici nezbytné zkoušky k uvedení provedených prací do zkušebního provozu,“ vysvětluje pro deník Metro Řehková.

Krycí, byť otrhaná fólie má podle ní u vstupů rovněž svůj smysl. Chrání totiž zábradlí proti poškození. „Nechceme odkrývat nerezové (nově dodané) prvky před závěrečnou kontrolní prohlídkou z magistrátu,“ dodává pro Metro Řehková.

Dejvická, která se nachází přímo pod Vítězným náměstím, je jedna z nejvytíženějších pražských stanic metra. Do 6. dubna 2015 šlo o konečnou stanici linky A. V současnosti tuto roli převzala stanice Nemocnice Motol. Denně tudy projde zhruba sto padesát tisíc cestujících.

Apríl?
Poslední velkou opravu stanice zažila před čtyřmi lety. Tehdy zde byla opravována stropní deska. Dopravce kvůli pracím mimo jiné přemístil zastávky všech autobusů z Evropské ulice a z části Vítězného náměstí. Kuriózní vzpomínkou na toto období zůstává, že jelikož změny začaly prvního dubna, lidé opravy považovali za aprílový vtip dopravního podniku. Teprve až o den později proto byli kvůli chaosu vzniklému kvůli přemístění zastávek nasazeni takzvaní informátoři dopravního podniku.

Zajímavostí je podle fanoušků hromadné dopravy v metropoli také fakt, že ve stanici Dejvická poprvé z celé sítě pražského metra projela souprava bez strojvedoucího.

Karlovo náměstí

Dopravní podnik momentálně pracuje na opravách ve stanici metra na Karlově náměstí. V plánu zde má výměnu eskalátorů.

  • Do podzemní dráhy se lidé dostanou jen druhým vstupem blíž u Vltavy, z Palackého náměstí.
  • S pracemi dopravce začal před dvěma měsíci. Výměna eskalátorů a oprava elektrických rozvodů má trvat přibližně do srpna příštího roku.

Komentáře

Hlavní zprávy

Komerční sdělení

Lions poprvé v Paddock lize padli. I tak je čeká semifinále doma

Lions poprvé v Paddock lize padli. I tak je čeká semifinále doma
vydáno 20. června 2019  7:00

Až v předposledním kole Paddock ligy amerického fotbalu našli Prague Lions přemožitele. V devátém kole nastoupili Lions k odvetě proti Pardubicím...  celý článek

Ze Starého Chodova budou muset místní překonávat silnici podchodem. Cesta se protáhne o kilometr

Chodovská lávka překonává 9 jízdních pruhů dálnice.
vydáno 20. června 2019  6:42

Především seniory a maminky s kočárky ze Starého Chodova a okolí čeká dle místních krušné léto. První červencový den jim tu totiž dělníci na dva měsíce...  celý článek

Nechtějte po mně, abych udělala Lízu Simpsonovou, říká muzikálová herečka

Ivana Korolová
vydáno 19. června 2019  13:37

V nakažlivém rytmu svižného elektropopu jí přibývají hlasy v hitparádách i počty zhlédnutí vydařených klipů. Ivanu Korolovou zkrátka už nebudeme znát...  celý článek

Vyhrajte báječnou cestu pro dva a leťte ještě ten samý den

Amsterdam
vydáno 19. června 2019  10:51

Jste dost akční? Máte rádi bláznivé nápady? Pak je tato soutěž pro vás jako dělaná. Sbalit kufr a přijít na určené místo v daný den není tak těžké....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám