metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
fizkes | foto: Shutterstock.comShutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete napsat rigorózní práci? Tohle vás čeká

Komerční sdělení Máte za sebou úspěšnou bakalářku i diplomku? Člověk by si myslel, že tady konečně cesta za vysokoškolskými tituly nekončí, ale ne tak docela. Stále můžete zkusit tzv. malý doktorát, který získáte, pokud zvládnete vypracovat rigorózní práci.

Jedná se o součást postgraduálního studia. Získáte nejen další titul, ale především se vám otevře cesta k dalšími výzkumu a práci na univerzitě. Jak ji úspěšně napsat a co vše to obnáší?

Zadarmo to nebude

Připravte se na to, že nároky na takovou práci jsou skutečně vysoké. Jedná se obvykle o minimálně 70 až 90 stran odborného textu, kdy je hlavním požadavkem právě zejména vysoká odbornost a patřičná hloubka informací. Je také podstatné, aby zjištění byla využitelná v praxi a měla nějaký reálný propis do aktuálního dění v daném odvětví. Podle vašeho zaměření studia bude třeba zajistit si přístup nejen ke zdrojům, ale třeba také k potřebnému vybavení. Možná budete potřebovat používat laboratorní váhy, takže je třeba se dohodnout na vaší univerzitě, aby vám umožnili přístup do laboratoří. Pro určité prakticky zaměřená témata může být nutné pořídit 3D termolis nebo podobné přístroje. Pokud si je nechcete kupovat, zkuste se dohodnou na výpůjčce, která vyjde jistě daleko levněji.

Jak všechno zvládnout?

Psaní samotné práce je ohromná časová investice. Je třeba s tím počítat, a kromě vaší práci si vynahradit dostatek prostoru i na výzkum. Zkuste se například v zaměstnání domluvit na nějakém studijním volnu, které vám umožní věnovat se psaní aspoň jednou do týdne celý den. Vyplatí se najít si klidný prostor, kde vás nikdo nebude rušit, zakoupit levné tonery a zkoušet hned od začátku psát návrhy textů. Ty si pak vytiskněte a po čase se k nim vracejte, přepisujte, upravujte, až vám nakonec vznikne výsledná podoba textu, který bude dostatečně odborný a srozumitelný.

Bez čeho se rigorózní práce neobejde?

Zaměřte se na použití zahraniční literatury a zdrojů. Je velmi důležité čerpat ze širokého a bohatého seznamu různých knih, monografií a prací. Můžete si také zjistit, zda se o daném tématu někde nepřednáší, abyste měli čerstvé informace doslova z první ruky. Zaměřte se na praktický přínos práce – musí být na první pohled patrný a zřejmý. S nezajímavou teorií neuspějete, naopak se očekává konstruktivní nápad a vklad autora, který je zcela unikátní a co možná nejvíce inovativní a neotřelý. Originalita je zásadní, byť není třeba za každou cenu vymýšlet nové konstrukty stačí klidně jen nějakou problematiku rozebrat více do hloubky.

Co vám pomůže se psaním?

Především nenechávejte nic na poslední chvíli – pod stresem a časovým tlakem nevznikne nikdy nic dobrého. Pokud máte někoho, kdo vám může pomoci, svěřte mu vyhledávání zdrojů a je-li to možné, najděte si někoho přímo z praxe, který vám poskytne skutečně konkrétní vhled do dané problematiky.

Netřeba připomínat, že při samotném psaní je vhodné se vybavit všemi možnými prostředky, které vám pomohou se soustředit a podat dobrý výkon. Někoho osvěží káva z eshopu, jiný si zase raději dopřeje zelený čaj nebo matchu. Všechny tyto prostředky vám pomohou využít vyhrazený čas na maximum a zbytečně neprokrastinovat. Vypněte si mobil a zrušte upozornění na sociální sítě. Právě ty patří k nejčastějším rušičům pozornosti a pokud se chcete skutečně soustředit, je potřeba se od nich aspoň na čas odstřihnout.

Co vás čeká po napsání

Samozřejmě odevzdání práce, a nakonec i obhajoba. Pokud je rigorózní práce napsaná kvalitně, nebývá obhajoba již tak složitá, ale vše závisí na posudku. Ten si proto pečlivě prostudujte a buďte připraveni reagovat na dotazy. S trochou štěstí vše půjde hladce a vy budete odcházet s dalším titulem v kapse.

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek