metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 25 °C

Sobota 2. července 2022. Svátek má Patricie
Realstock | foto: Shutterstock.comShutterstock

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chcete vyrazit na dlouhý trek? Tuhle přípravu byste neměli podcenit

Komerční sdělení V poslední době se stále více rozmáhá turistika ve formě dlouhých treků s batohem na zádech, ideálně v nějaké pořádně divoké přírodě. Není divu – když covidová situace neumožnila cestovat letadly a užívat si krásy měst, člověk se přirozeně upne více k přírodě a začne se přepravovat tak, jak mu to nikdo zakázat nemůže, tedy ideálně po svých.

Každý, kdo takový pochod absolvoval, vám potvrdí, že je to skutečně úžasná zkušenost, která vám dokáže i změnit život. Jestli to ale bude změna pozitivní nebo negativní, to už hodně záleží i na tom, jak se na trek připravíte. Poradíme, jak na to.

Trénink dělá mistra

Asi nikoho nepřekvapí, že než vyrazíte na delší pochod, měli byste si něco nachodit. A to nejen na lehko. Dobré je koupit vaky na záda, naplnit je třeba láhvemi s vodou a trénovat. Samozřejmě začínejte pomalu a postupně. Nejprve si naplánujte menší vycházky a postupně přidávejte. Jízdu do práce či do školy vyměňte za chůzi a udělejte si několik delších celodenních výletů, kdy si vyzkoušíte, kolik zvládnete ujít a jak dlouho potřebujete na regeneraci.

Zaměřte se na spánek

Pro toho, kdo je zvyklý spát v měkké posteli, může přinést dlouhý trek také nedostatek spánku. Poloha na zemi, v zimě, bez bezpečného prostředí a k tomu nepohoda dovedou spánek pořádně narušit. Proto i v tomto ohledu začněte trénovat. Zkuste třeba spát s otevřeným oknem, místo pod peřinu si lehnout do spacáku, anebo si rovnou dopřejte několik tréninkových nocí pod širákem. Pobyt v hotelu Chopok to rozhodně nebude, tak na to buďte připraveni.

Posilněte imunitu i svaly

Nejlepší přípravou na chlad je samozřejmě otužování, které vás nejen připraví na zimu, ale také posílí vaši imunitu. Zvažte také objednání k lékaři na komplexní prohlídku, aby vás na cestě nepřekvapili nějaké potíže, i kterých jste ani nevěděli. Řekněte doktorovi, co vás čeká, a jistě vám i on sám může poskytnou cenné rady. Vyplatí se vyživit i klouby a svaly, a proto je možné, že vám lékař doporučí MSM pro klouby nebo jinou podobnou kloubní výživu, která vaše klouby připraví na extrémní zátěž, která je čeká.

Nenechte se ničím zaskočit

Dříve než vyrazíte do divočiny, měli byste oprášit také své znalosti a dovednosti spjaté s pobytem v přírodě. Klíčový je samozřejmě oheň, který vás nejen zahřeje, ale také vám pomůže s přípravou jídla, převařením vody a udrží divokou zvěř v uctivé vzdálenosti. Když je sucho, rozdělat oheň zvládne prakticky každý, ale jakmile vytrvale prší nebo fouká silný vítr, už to taková legrace není. Proto se ujistěte, že umíte rozdělat oheň za každého počasí s každým druhem podpalu.

Nocování může být také pěknou výzvou. Kromě spánku je to samozřejmě i strach, ale i nedostatek světla, které vás může dostat do potíží. Jestliže se chystáte na nějaká nebezpečná místa, může být dobrým nápadem pořídit si také termovizi. Výběr termovize raději svěřte někomu, kdo těmto přístrojům rozumí a nechte si ohledně výběru poradit.

Dále se vám může hodit umění vytváření provizorních nástrojů, znalost jedlých a léčivých rostlin či hub nebo i znalost terénu a orientace v něm.

Nenechte se zaskočit

I když se dnes dá spoléhat na různé mapy a mobilní aplikace, přesto se může stát, že nebude signál nebo se vám prostě mobil vybije. Mapa je tedy naprostou nutností. Řádně si ji prostudujte a zaměřte se zejména na bezpečnostní a záchytné body, zdroje pitné vody nebo také různé neobvyklé místní poměry, zvyky či zákony. Nenechte se zaskočit neznalostí, protože ve většině případů vám skutečně to, že jste cizinec, nepomůže, ale spíše uškodí. Respektujte všechna nařízení, jakkoliv vám můžou připadat zbytečná nebo nevyhovující. Samozřejmě také nepodceňte ani počasí a připravte se i na možné změny nebo výkyvy z normálu.

Hlavní zprávy

Jehovisté? Kdepak. Po domácnostech chodí úředníci magistrátu. Učí třídit

vydáno 2. července 2022  5:34

V hnědých popelnicích končí také plast nebo sklo, což kazí kompost. Změnit to má nová kontaktní kampaň Pražských služeb.  celý článek

Frontová linie. Na letištích chybí lidé. Bojuje se o odbavení i náhrady

vydáno 1. července 2022  16:27

Dva covidové roky letiště i letecké společnosti krvácely. Teď úpí znovu. Lidé zase létají jako diví, ale na přepážkách „nejsou lidi“.  celý článek

Je Orville lepší než Star Trek? MacFarlane i potřetí servíruje komediální poctu sci-fi žánru

Strážce streamu
vydáno 1. července 2022  14:00

STRÁŽCE STREAMU To, že máme v tuzemsku konečně legálně možnost koukat na kousky ze streamovací platformy Disney+, je jednoduše skvělé. Jedním z důkazů budiž sci-fi...  celý článek

„DBK je jako černý pták s roztaženými křídly.“ Obchodní dům slaví výročí

vydáno 1. července 2022  6:23

Pro někoho představuje socialistický pozůstatek, pro jiného reprezentuje jedno z vrcholných děl české brutalistní architektury. DBK, tehdejší Dům bytové...  celý článek