metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 0 °C

Sobota 28. ledna 2023. Svátek má Otýlie

China Matters představuje video "Tweed Run in a Beijing Rhythm", které vykreslí stylovou cyklistiku v Pekingu

  9:42
Peking 21. listopadu 2022 (PROTEXT) - Cyklistika je víc než jen soutěžení v intenzivních závodech a dojíždění do práce po přetížených silnicích. Justin Kwan ze Spojených států rád tráví svůj volný čas ležérní jízdou na kole městem oblečený o něco elegantněji než průměrný cyklista.

Od studia na lokálních univerzitách až po skutečné usazení v Pekingu založil Justin vlastní značku obleků na míru. Justin se inspiroval světově proslulým závodem Tweed Run a zahájil "Suit Geek Ride", jízdu, při níž si účastníci oblékají své nejlepší a nejklasičtější obleky a projíždějí Pekingem.

V novém videu Justin prozrazuje, že hutongy (malé uličky) zůstávají jeho oblíbenými místy pro projížďky poté, co projel starobylé i moderní památky Pekingu.

"V hutongu najdete spoustu opravdu kreativních míst, ať už jsou to malé kavárny, restaurace, anebo historická místa," řekl Justin.

Díky rovinaté topografii je Peking pro Justina a jeho přátele z celého světa ideální cyklistickou destinací. V tomto velkém městě se také nachází nespočet míst, historických i moderních, která jsou snadno dostupná na kole. V průběhu let byla v Pekingu zavedena opatření pro bezpečnější a pohodlnější jízdu na kole, například výstavba cyklotras a zlepšení systému sdílení kol.

Pro Justina už není cyklistika dopravním prostředkem, ale spíše způsobem života. "Chci podporovat udržitelnost. Ukázat lidem, jak snadné je prostě vypnout auto a naskočit na kolo," řekl Justin.

Kontakt: Jane Cheng

Tel: 008610-68996566

E-Mail: 1163514639@qq.com

YouTube odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Ji08olLPN9o

Hlavní zprávy

Děti se projedou historickou tramvají se slevou a dozvědí se, kde je Čertův sloup

vydáno 27. ledna 2023  16:30

Dárek k vysvědčení v podobě symbolického jízdného historickou tramvají linky číslo 42 za 65 korun připravila na víkend pro dětské návštěvníky metropole...  celý článek

Příběh o zrodu Chippendales je majstrštyk kabelovky Hulu! Tedy pardon, Disney+

Strážce streamu
vydáno 27. ledna 2023  14:00

STRÁŽCE STREAMU Osmidílná minisérie s krkolomným názvem Představujeme vám Chippendales! vypráví příběh o Somenovi „Stevovi“ Banerjee, indicko-americkém podnikateli, který...  celý článek

Made in Czech Republic neznamená ušité v Číně. Češi na sebe mohou být hrdí i v oblasti módy

vydáno 27. ledna 2023  7:11

Ten, kdo se pohybuje na trhu ryze tuzemských módních značek, se s tímhle problémem již mnohokrát setkal a v podstatě s ním téměř každý den bojuje....  celý článek

Nedorazila vám do schránky obálka s volebními lístky pro druhé kolo? Nezmatkujte

vydáno 27. ledna 2023  5:58

Česko volí prezidenta. Pravidla volby se v porovnání s prvním kolem liší jen minimálně.  celý článek