metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Pátek 2. prosince 2022. Svátek má Blanka

China Matters představuje video "Tweed Run in a Beijing Rhythm", které vykreslí stylovou cyklistiku v Pekingu

  9:42
Peking 21. listopadu 2022 (PROTEXT) - Cyklistika je víc než jen soutěžení v intenzivních závodech a dojíždění do práce po přetížených silnicích. Justin Kwan ze Spojených států rád tráví svůj volný čas ležérní jízdou na kole městem oblečený o něco elegantněji než průměrný cyklista.

Od studia na lokálních univerzitách až po skutečné usazení v Pekingu založil Justin vlastní značku obleků na míru. Justin se inspiroval světově proslulým závodem Tweed Run a zahájil "Suit Geek Ride", jízdu, při níž si účastníci oblékají své nejlepší a nejklasičtější obleky a projíždějí Pekingem.

V novém videu Justin prozrazuje, že hutongy (malé uličky) zůstávají jeho oblíbenými místy pro projížďky poté, co projel starobylé i moderní památky Pekingu.

"V hutongu najdete spoustu opravdu kreativních míst, ať už jsou to malé kavárny, restaurace, anebo historická místa," řekl Justin.

Díky rovinaté topografii je Peking pro Justina a jeho přátele z celého světa ideální cyklistickou destinací. V tomto velkém městě se také nachází nespočet míst, historických i moderních, která jsou snadno dostupná na kole. V průběhu let byla v Pekingu zavedena opatření pro bezpečnější a pohodlnější jízdu na kole, například výstavba cyklotras a zlepšení systému sdílení kol.

Pro Justina už není cyklistika dopravním prostředkem, ale spíše způsobem života. "Chci podporovat udržitelnost. Ukázat lidem, jak snadné je prostě vypnout auto a naskočit na kolo," řekl Justin.

Kontakt: Jane Cheng

Tel: 008610-68996566

E-Mail: 1163514639@qq.com

YouTube odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=Ji08olLPN9o

Hlavní zprávy

Cílem není vysmívat se kartářkám. Analýzu parapsychologie nečekejte, říká Tereza Hofová

vydáno 1. prosince 2022  15:00

Říkají o ní, že se s lehkostí pohybuje mezi komerční i nezávislou scénou, filmem a divadlem, Prahou a Reykjavíkem. Tereza Hofová si v novém snímku...  celý článek

Jaké jsou časté triky kybernetických útočníků? Velký nátlak a časová tíseň

vydáno 1. prosince 2022  8:20

Počet on-line útoků stále roste. Několika účinnými kroky si můžete ochránit peníze.  celý článek

Změny v topení? Mnozí se vracejí ke dřevu a uhlí, evidují to také naše vlastní nosy

vydáno 1. prosince 2022  6:52

Proti blankytnému nebi se rýsuje úzký proužek dýmu z komína. Podobný obrázek vidíme stále častěji. A také to cítíme.  celý článek

Nefunguje vám čip v Lítačce? Revizorovi se neospravedlníte, ale pokutu vám vrátí

vydáno 30. listopadu 2022  18:15

Platný doklad o zakoupení příslušného kuponu vás před pokutou nezachrání. Na každý pád zaplatíte nejméně 50 korun.  celý článek