metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Středa 18. května 2022. Svátek má Nataša

Větší foto
Záchranka (ilustrační foto) | foto: praha.eu

Chlapec přebíhal rychlostní silnici. Na následky zranění zemřel

  8:47
Při přebíhání rychlostní silnice R8 v Cínovské ulici srazilo včera chlapce osobní auto. Chlapec byl s vážnými zraněními přepraven vrtulníkem do nemocnice, sdělil na webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Podle televize Nova hoch zraněním podlehl.

Auto srazilo chlapce krátce před 13.00 hodinou ve směru z Prahy na šestiproudé rychlostní silnici, která přechází v dálnici D8. Podle Hulana policisté zjistili, že hoch chtěl zřejmě silnici přeběhnout. „To konkrétně na tomto místě znamená překonat tři jízdní pruhy ve směru z Prahy, dělicí pás a dvoje svodidla a následně další tři jízdní pruhy směrem do metropole, případně v opačném pořadí,“ doplnil mluvčí.

Nehodu budou vyšetřovat kriminalisté. „Především musí dojít k jednoznačnému závěru, jak se nehoda odehrála, co bylo její příčinou a jaká je míra zavinění jednotlivých účastníků,“ oznámil Hulan.

Zároveň připomněl, že na dálnice nebo rychlostní silnice chodci podle zákona nesmějí. „Na dálnici nesmí vstoupit ani člověk, který chce pouze stopovat, a už vůbec ne osoba, která chce dálnici přecházet,“ uvedl.

Komentáře

Hlavní zprávy

Z buspruhu do buspruhu. Na Strakonické se řidiči chápou

vydáno 18. května 2022  4:25

U Branického mostu není nouze o kuriózní dopravní situace. Podobné lze zažít u krematoria.  celý článek

Takhle bude vypadat Vltavská filharmonie. Vznikne díky Dánům

vydáno 17. května 2022  19:33

Praha zná vítěze mezinárodní architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie, je jím tým dánského studia Bjarke Ingels Group (BIG) v čele s Bjarkem...  celý článek

Plácáme se po ramenou, ale jsme špičkoví škůdci přírody

vydáno 17. května 2022  5:42

Česko patří k pěti nejhorším státům v ochraně přírody v EU. I když v přepočtu na ni dáváme víc peněz, než je unijní průměr.  celý článek

První den oprav na Barranďáku? Auta stála jen na Strakonické

vydáno 16. května 2022  15:30

Ostře sledovaná oprava Barrandovského mostu započala. Na očekávaný dopravní kolaps nedošlo.  celý článek