metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 4 °C

Středa 30. listopadu 2022. Svátek má Ondřej
Ilustrační snímek | foto: SXC

Chřipka je v hlavním městě už třetí týden po sobě na ústupu

  14:50
Počet lidí nemocných chřipkou v metropoli už třetím týdnem klesá. Oproti minulému týdnu se snížil o 7,5 procenta. „Vzhledem k nadcházejícím jarním prázdninám školáků ve městě očekáváme, že současná vlna chřipkové epidemie je u konce,“ řekla dnes Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice.

Zatímco před týdnem evidovali hygienici 1632 nemocných na 100 tisíc obyvatel, nyní registrovali 1512 pacientů s chřipkovým onemocněním, což znamená pokles o 7,5 procenta. S těžkým průběhem chřipky se potýkají dva pacienti.

Výrazný byl pokles nemocnosti dětí do pěti let, a to o 14 procent, u dětí od šesti do 14 let o pět procent, u mladých dospělých od 15 do 24 let dokonce o dvacet procent. Mírně vzrostla nemocnost jen u skupiny dospělých od 25 do 59 let, a to o pět procent.

„Celkově nemocnost klesla, prázdniny to ještě ‚naředí‘. Řekla bych, že tato část chřipkové sezony je u konce,“ uvedla Jágrová. Dodala, že počet nemocných je ale i přes pozvolný pokles nadále vysoký. „Pět týdnů nemocnost stoupala, třetím týdnem klesá,“ uzavřela.

Příští týden budou mít prázdniny děti základních a středních škol v Praze 1 až 5, další týden si volna užijí školáci z Prahy 6 až 10.

Komentáře

Hlavní zprávy

První rok krize se víc krade. Ovlivní tlak na naše peněženky i spotřebu alkoholu?

vydáno 30. listopadu 2022  12:01

Znáte někoho, kdo si nestěžuje? Kdo nenadává na poměry? Nahlaste ho, dostane vyznamenání.  celý článek

Jak ušetřit za plyn a elektřinu? Robot z magistrátu radí také dlužníkům

vydáno 30. listopadu 2022  5:54

Portál, který má pomáhat Pražanům, funguje přes rok. Rostoucí ceny za elektřinu tu chtějí krotit i mimopražští obyvatelé.  celý článek

Komerční sdělení

Malá cena Velké Verandy v Chocni přivítá běžce už potřicáté

vydáno 30. listopadu 2022

V okolí Chocně se v neděli 4. prosince už potřicáté poběží lesní krosový závod nazvaný Malá cena Velké Verandy, která je současně Memoriálem Jiřího...  celý článek

Pražští strážníci mají vlastní tramvaj, majáky ale nemá. Modrý vůz slouží k náboru

vydáno 29. listopadu 2022  17:44

„Jupíííí, máme svoji tramvaj,“ radují se od začátku tohoto týdne pražští strážníci na svém Facebooku. Tramvaj s tematickým modrým polepem, siluetami...  celý článek