metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 1 °C

Úterý, 7. prosince 2021. Svátek má Ambrož, Benjamin.
Ilustrační snímek | foto: SXC

Chřipka je v hlavním městě už třetí týden po sobě na ústupu

  14:50
Počet lidí nemocných chřipkou v metropoli už třetím týdnem klesá. Oproti minulému týdnu se snížil o 7,5 procenta. „Vzhledem k nadcházejícím jarním prázdninám školáků ve městě očekáváme, že současná vlna chřipkové epidemie je u konce,“ řekla dnes Zdeňka Jágrová z pražské hygienické stanice.

Zatímco před týdnem evidovali hygienici 1632 nemocných na 100 tisíc obyvatel, nyní registrovali 1512 pacientů s chřipkovým onemocněním, což znamená pokles o 7,5 procenta. S těžkým průběhem chřipky se potýkají dva pacienti.

Výrazný byl pokles nemocnosti dětí do pěti let, a to o 14 procent, u dětí od šesti do 14 let o pět procent, u mladých dospělých od 15 do 24 let dokonce o dvacet procent. Mírně vzrostla nemocnost jen u skupiny dospělých od 25 do 59 let, a to o pět procent.

„Celkově nemocnost klesla, prázdniny to ještě ‚naředí‘. Řekla bych, že tato část chřipkové sezony je u konce,“ uvedla Jágrová. Dodala, že počet nemocných je ale i přes pozvolný pokles nadále vysoký. „Pět týdnů nemocnost stoupala, třetím týdnem klesá,“ uzavřela.

Příští týden budou mít prázdniny děti základních a středních škol v Praze 1 až 5, další týden si volna užijí školáci z Prahy 6 až 10.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na teplé oblečení řidičů MHD dohlížejí odborné komise

vydáno 7. prosince 2021  5:10

Zimní stejnokroje zaměstnanců pražských dopravců obvykle obsahují třeba i pořádnou bundu.  celý článek

Komerční sdělení

Komfortní bydlení díky revitalizaci. Proměňte svůj byt k nepoznání!

vydáno 7. prosince 2021

Balkony mají pro většinu z nás velký význam. Někdo je využívá k relaxaci, jiný tam pěstuje bylinky pro kulinářské zážitky v kuchyni a další může na...  celý článek

Z nových surovin nebudeme určitě stavět donekonečna

vydáno 6. prosince 2021  19:00

Kolik domků nebo obydlí vzniklo v dobách nouze z takzvaných bouraček? Využít staré cihly nebo trámy bylo samozřejmostí i nezbytností.  celý článek

Vážíte přes sto kilo? Radši si na lávku vezměte metr

vydáno 6. prosince 2021  5:42

Lávka vedoucí přes smíchovské koleje směrem do Radlic rezne. TSK Pražany před nebezpečím propadnutí varuje novou značkou.  celý článek

Vaše fotky z Prahy