metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 16 °C

Neděle, 16. května 2021. Svátek má Přemysl.
Delfín (ilustrační foto) | foto: freeimages

Chtěl vidět delfíny a přišel o peníze. Pořád se jen omlouvají a nic neposílají, říká

  11:00
Chtěl vidět delfíny, místo toho se muž z Českého Brodu handrkuje s pořadatelem "fiktivní" delfíní show o vrácení vstupného. "Nejde mi tak o peníze jako o princip. To, co si dovolují, je hrozné," říká Jindřich Janeček, který se jako stovky dalších chtěl podívat na dlouho avizovanou show Delfíni v Praze. A tak si na představení koupil tři vstupenky za dvanáct set korun.

Vraťte nám peníze!

  • 900 lidí se přes server Hromadnéžaloby.cz snaží získat zpět své peníze.
  • Server se nakonec dohodl s Kaiserem na mimosoudním vyrovnání, v několika vlnách by měl organizátor vrátit peníze zhruba stovce lidí.

Jenže akce se dosud neuskutečnila a Janeček se stále snaží od organizátora dostat peníze zpět. Sám Artur Kaiser z Československých cirkusů a varieté totiž slíbil, že peníze vrátí, pokud by se akce vůbec nekonala. O vrácení peněz Janeček požádal už v půlce října. "Slíbili je zaslat na účet do třiceti dnů, dosud nic nemám," říká Janeček, který se svěřil, že nejčastější slovo, které od organizátorů slyšel, je "omlouváme se". Zhruba dvěma desítkám lidí přitom Kaiser podle svého dřivějšího vyjádření již peníze vrátil.

Skandální show Akce s delfíny se měla původně konat v dubnu. Akce se ale ve stanu na Novodvorské ulici v Praze 4 neuskutečnila. Náhradní termín nedopadl, protože úřady dovoz delfínů zakázaly. Organizátoři slibovali, že akci přesto uspořádají, jinak vrátí vstupné. Od října je ale společnost v insolvenci.

Komentáře

Hlavní zprávy

U malíře na Malé Straně, aneb Když Moucha není Mucha

vydáno 16. května 2021  11:04

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Zahrajte si. Vojáci Gabčík a Kubiš se vracejí do Libně, Vysočan a Karlína

vydáno 16. května 2021  5:22

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid v ulici V Holešovičkách obohatí stejnojmenná bojová hra.  celý článek

Pražská nádraží totálně praskala ve švech

vydáno 15. května 2021  16:00

Organizátor dopravy odhalil mapku nejvytíženějších vlakových zastávek.  celý článek

Rodiče bedlivě hlídají internetový život dětí, jenomže..

vydáno 15. května 2021  5:35

Žák lepší svého učitele. Moudrost, která silně platí v případě dětí žijících ve virtuálním prostředí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy