metro.cz

Počasí v Praze

-6 °C / 0 °C

Pondělí 6. února 2023. Svátek má Vanda

Větší foto
Stanice se již rozpadá | foto: Veronika Reicheltová, Metro.cz

Chudáci Žižkováci. Zavřou jim tunel do Karlína, stanici metra i ulici Jana Želivského

  17:00
Už zase se v metropoli dláždí a opravuje. Tentokrát se výluky a uzavírky nakupily hlavně ve třetí městské části a jejím okolí. Už od zítřka zde začne dopravní podnik ve stanici Jiřího z Poděbrad na lince metra A s výměnou stávajících eskalátorů za energeticky úspornější. Proto ale musí tuto stanici přibližně na deset měsíců uzavřít. Vlaky jí budou pouze projíždět.

„Jako náhradní dopravu můžete v oblasti Jiřího z Poděbrad využít pravidelné linky povrchové dopravy. Tramvajové linky zajišťují spojení ke stanicím linky metra A Flora a Muzeum,“ říká mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se modernizuje již nějakou chvíli. Dopravce má nyní vyhloubenu šachtu pro výtahy z uliční úrovně do přestupní chodby, ale i přestupní chodbu jako takovou.

„V těchto dnech dokončujeme ražby šachty, která vede z konce přestupní chodby k nástupišti, a blížíme se prorážce do stanice. Tu plánujeme na druhou polovinu února,“ dodává Řehková.

Od nadcházejícího pondělí 16. do neděle 29. ledna se úplně uzavře také 303 metrů dlouhý Žižkovský tunel. Důvodem je oprava vstupního portálu na jižní, tedy žižkovské straně. Pěší budou muset využívat městskou hromadnou dopravu. Dopravní značky o uzavírce tunelu budou podle radnice Prahy 3 umístěny jak u vstupu na Tachovském náměstí, tak v ulici Thámova. Informace se lidé dozvědí i při výstupu z nedaleké stanice metra Křižíkova.

Už od zítřka se budou muset obrnit trpělivostí také ti řidiči a cestující, kteří jsou zvyklí projíždět ulicí Jana Želivského. Je zde totiž potřeba opravit kanalizační sítě, vodovody a plynovody. „První etapa prací začne 14. ledna a potrvá do 20. února, objízdné trasy povedou ulicemi Olšanská, Prokopova, Rokycanova a Koněvova. Některé části zdejšího řadu jsou staré více než sto let a dochází k častým haváriím,“ píše Pražská vodohospodářská společnost.

Komentáře

Hlavní zprávy

Koho skolí infarkt dřív? Ženy chrání hormony, muži dokáží rozpoznat příznaky

vydáno 6. února 2023  5:56

Statistiky dožití hovoří ve prospěch žen. Obě pohlaví se vzájemně špičkují, kdo koho utrápí dřív a proč je víc vdov než vdovců.  celý článek

Ve Světozoru se psala historie. Dnes kino láká na operu nebo třeba na Terryho ponožky

vydáno 5. února 2023  16:43

Seriál o zajímavých pražských biografech pokračuje nedaleko Václavského náměstí. Světozor má hned tři sály. Prohlídka kina začíná exkurzí do minulosti.  celý článek

Zmizelá fontána za obchodním domem Máj. Vystřídala ji Kafkova otáčecí hlava

vydáno 5. února 2023  11:30

Zvedněte pohled od displeje mobilního telefonu a zkuste vnímat, kudy chodíte, kolem čeho chodíte a po čem chodíte. Možná vás překvapí, co vám celé roky...  celý článek

Konspirace se rojí i kolem voleb. Všichni hledají zásahy tajných služeb nebo mocností

vydáno 3. února 2023  14:36

„Náhoda? Nemyslím si!“ O výhru Pavla se údajně postaral šikovně nastavený software. Vznikla prý „osa zla“.  celý článek