metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 13 °C

Pondělí, 17. února 2020. Svátek má Miloslava.
Snowboardistka Ester Ledecká
Snowboardistka Ester Ledecká | foto: Sport Invest

Chystá se na Soči. Na co má chuť po nocích Ester Ledecká

6. února 2014  14:48 Jan David Metro.cz
Nějaké nervy? Ne. Přípravy na olympiádu v Soči dceři slavného hudebníka Janka Ledeckého na humoru neubírají. Snowboardistka a držitelka zlatých medailí ze světových pohárů Ester Ledecká se s chutí podělila o svůj závodní jídelníček.

Řízek se salátem a brambůrky s oranžovou limonádou mohou být olympijským menu. Aspoň v případě dcery známého hudebníka, která v půlce měsíce zamíří závodit do Soči. Deník Metro zjišťoval, jak nabírá sílu, a skoro všechny odpovědi provázel smích.

Snídaně
Ráno do sebe ve fofru nahážu cokoliv, co je po ruce. Doma mám čokoládový Mysli, fakt se to tak jmenuje, který jím, aby mi to pálilo. (smích) K tomu piju jablečný nebo pomerančový džus Clever, fakt se to tak jmenuje, abych byla chytrá. (smích)

Ester Ledecká

Narodila se 23. 3. 1995.

  • Mladá slalomářka, které přípravy na olympiádu odsunuly maturitu, v této sezoně okusila, jak chutná triumf ve Světovém poháru.
  • V Soči se představí pouze jako snowboardistka, do disciplín v alpském lyžování se administrativní cestou neprotlačila.
  • Je milovnicí čokolády, mimo jiné hraje na kytaru a zpívá. Jejím otcem je známý hudebník Janek Ledecký, dědečkem pak bývalý skvělý hokejista Jan Klapáč.

A k tomu vždycky z donucení, protože nerada piju, do sebe obrátím sklenici studené kohoutkové vody, abych měla odpověď na otázky typu: "Ester,  pila jsi něco?" V hotelu většinou snídám vajíčka. Hromadu!  A piju čaj s medem – z donucení! A ­vodu bez bublin.

Svačina
Svačím jenom někdy na kopci, když se nestačím naobědvat. Nejradši mám tatranky a milku, a když je velká zima, tak piju horkou čokoládu. Jinak mám s sebou ve flašce vodu z vodovodu. To kdyby mě nutil trenér pít. (smích) Někdo do sebe souká různý gely, iontový nápoje a­energy drinky, ale protože mi děsně smrdí a na většině je napsáno, že se nedoporučují pro vrcholové sportovce, tak všechny tyhle nafasovaný věci posílám dál.

Doma nesvačím, stěží se napiju vody a to většinou až po otázce: "Co už jsi dneska pila? Ester!" Někdy do sebe nasoukám mandarinku, ale ovoce nemám ráda. Jako dítě jsem je vůbec nejedla a­ kdybych nesportovala, nejedla bych ho vůbec.

Oběd
Musím mít vyváženou stravu, takže jím maso, nejradši mám steak nebo rybu a k tomu hranolky. (smích) Druhá, v uvozovkách vyvážená varianta  je  smažený řízek a­ k tomu salát. Piju vodu  bez bublin, ale jenom když se na mě někdo přísně dívá.

 Svačina
Odpoledne svačím, jen když se nudím v autě při přejezdech na závody. Většinou je to zmrzlina. To je ta zdravější verze. Nebo brambůrky. Tvářím se u toho tak, že jím zeleninu! Pak mám ale žízeň, takže jsou všichni rádi, když je nutím zastavit u další pumpy a kupuju si pití. Většinou vodu, někdy fantu. Vypadá jako multivitamin, ale je chutnější. Snažím se vsugerovat si, že má v sobě spoustu vitaminů a minerálů. A někdy to funguje i proti rýmě.

 Večeře
To je stejné jako v případě oběda: vyvážená strava. (smích) Mám ráda třeba těstoviny. Kecám. Mám ráda parmazán, ale těstoviny jsou dobrá záminka si ho dát. A děsně ráda mám u dobrýho bijáku studenou večeři nebo pizzu nebo čínu. A na noc si dám vždycky zmrzlinu. Vždycky.

Komentáře

Hlavní zprávy

Zdevastovaná panna po letech přitahuje lidi

Beuronská mozaika – prodej každé kostičky pomůže.
vydáno 17. února 2020  5:55

Přes prodej sklíček v mozaice nadšenci zachraňují nenápadnou stavbu.  celý článek

Devítky nesou štěstí, lidé na ně při svatbách dají. Ale dvojka je pro snoubence běžné číslo

Ilustrační snímek
vydáno 16. února 2020  6:09

Valentýnský svátek jako jedinečná příležitost ke sňatku? V den zamilovaných se Češi do chomoutu nehrnou. „Na Valentýna nemáme nahlášenou žádnou svatbu,“...  celý článek

Spím už jen pět hodin denně, říká členka projektu Tatra kolem světa 2

Kateřina Božková je důležitou součástí týmu.
vydáno 14. února 2020  14:52

Společně s Markem Havlíčkem a Petrem Holečkem založila spolek CzechOverland, pod který spadá projekt Tatra kolem světa 2. Právě tím poslední týdny a...  celý článek

Točit Sviňu byla odporná práce. Snad už nikdy víc, říká režisérka

Mariana Čengel Solčanská
vydáno 14. února 2020  6:18

Film Sviňa, který se odehrává ve světě vysoké politiky, byl natočen podle stejnojmenného knižního bestselleru, jenž není v tuzemsku příliš známý. Scénář a...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám