metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 3 °C

Středa, 25. listopadu 2020. Svátek má Kateřina.
Chystáte se na lov? Tato výbava vám nesmí chybět
Chystáte se na lov? Tato výbava vám nesmí chybět | foto: jo Crebbin / Shutterstock.com

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chystáte se na lov? Tato výbava vám nesmí chybět

27. října 2020
Komerční sdělení Milujete ten pocit, když čekáte na zvěř se zbraní v ruce? Nemůžete se dočkat, až vyrazíte spolu s dalšími myslivci na lov? Pokud ano, rozhodně by vám neměla chybět správná výbava. To samé platí mimo jiné i tehdy, když se ke vstupu do některého s mysliveckých spolků chystáte.

Vybavit se dnes naštěstí není nijak složité. Nabídka mnohých eshopů je maximálně pestrá a volit je možné spoustu různého vybavení. Jakého? Na to základní se zaměříme právě v tomto článku. Nezapomeneme ani doporučit eshop, kde si můžete veškerou výbavu pohodlně a bezpečně nakoupit.

Kvalitní oděvy jako základ

V první řadě je zapotřebí se soustředit na oděvy. Oblečení hraje velmi důležitou roli. Trávíte-li v lese delší dobu, nemůžete určitě prochladnout ani promoknout. Soustřeďte se tedy hlavně na přítomnost vodního sloupce jak u bundy, tak i u kalhot. Rozhodně by také nemělo dojít k profouknutí oděvů. Vítr musí být svrchní vrstvou dokonale zastaven. Velmi důležité je u oděvů určených do lesa také barevné provedení. Setkat se lze s mnoha různými variacemi. Zapomenout nelze ani na kvalitu látky. V žádném případě se nemůže jednat o šustivý materiál, který by dokázal vytvořit zvuk a zvěř vyplašit.

Dalekohledy a optika

Velmi důležité je samozřejmě také pozorování zvěře. Bez spolehlivé optiky to zcela jistě nezvládnete. Dalekohledy lze sehnat v různých podobách. Jakousi klasiku představují především binokuláry. Vybírat byste je měli podle jejich hmotnosti, a především dle celkového zvětšení, jež dokážou nabídnout. Ideální je minimálně desetinásobné zvětšení. Pozorovat zvěř můžete na 1000 metrů tak, jako byste ji viděli na pouhých 100 metrů vlastníma očima. Důležité je dbát ještě také třeba na zorný úhel, průměr objektivu nebo světelnost. Aspektů je hodně stejně tak jako i u optiky na zbraních.

Vidět musíte i v noci

Takové čekání na triumfální úlovek může být takřka nekonečné. I proto byste se měli připravit na to, že hlavně v nočních hodinách nemusí být vidět tak, jak je zapotřebí. To samé se přitom týká i šera a lovu za nevlídného počasí. Dnes naštěstí není problém koupit dalekohled, který má noční vidění. Díky němu spatříte zvěř na dálku i v době, kdy je venku skutečné přítmí.

Když úplně nepotřebujete lovit

Mnohdy je zapotřebí pouze zjistit případnou přítomnost predátora v určité lokalitě. Nic až tak složitého. Stačí jen pořídit ty správné fotopasti, které zvládnou dané zvíře v případě jeho přítomnosti v okolí zachytit. U fotopastí je velmi důležité především rozlišení obrazu. Jen díky vysokému si dokážete zvíře pořádně prohlédnout.

Ať už potřebujete jakékoli vybavení k lovu, podívejte se do nabídky eshopu fotopasti.cz a určitě si vyberete vše, co budete k lovu potřebovat.

Zdroj obrázku: jo Crebbin / Shutterstock.com

Hlavní zprávy

Na Štědrý večer bude padat sníh. Alespoň v nové pohádce

Leonie Brill a Vojtěch Kotek v pohádce O vánoční hvězdě (2020)
vydáno 24. listopadu 2020  16:34

Svátky v televizi. Láska, souboj dobra se zlem i oceněné komedie.  celý článek

Za dva roky se postaví HolKa, poté se opraví celá Štvanice

Takto by měla vypadat nová lávka.
vydáno 24. listopadu 2020  11:26

Magistrát zaměřil pozornost na Holešovice a Karlín. Hustě zabydlené čtvrti chce změnit k nepoznání.  celý článek

Ponožkoboty mají novou verzi, z Moravy míří do celého světa

Produktová řada Skinners 2.0 je nyní v předprodeji.
vydáno 24. listopadu 2020  5:17

Před čtyřmi lety zkusila brněnská značka Skinners se svým hybridem mezi botou a ponožkou získat peníze na Kickstarteru. Letos jde stejnou cestou s...  celý článek

Polovině gastro podniků hrozí krach. Okénka často nestačí

Fronta před bistrem Le Camille na Andělu
vydáno 23. listopadu 2020  21:04

Opatření proti koronaviru silně zasáhla restaurační zařízení. Nejvíc pomůže osobní odběr.  celý článek

Vaše fotky z Prahy