metro.cz

Počasí v Praze

-4 °C / 7 °C

Neděle, 24. února 2019. Svátek má Matěj.
Parkování (ilustrační foto)
Větší foto
Parkování (ilustrační foto) | foto: SXC

Čidla poradí, zda je v centru volné místo k zaparkování

14. července 2015  18:19 ČTK
Praha 1 chce vybudovat v centru městské části parkovací čidla. Přijíždějící řidiči tak poznají, zda je v ulici volné místo. Pokud se osvědčí, mohly by se rozšířit do dalších ulic.Řekli to dnes místostarosta městské části Richard Bureš (ODS) a náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Čidla budou umístěna ve vozovce. Kdy by se přesně měla v ulicích objevit a kolik budou stát, neuvedli.

S umisťováním čidel chce radnice začít v Melantrichově ulici. „Odtud budeme pokračovat Rytířskou ulicí, a to až na křižovatku s Perlovou a Uhelným trhem,“ řekl Bureš. Tady bude na sloupku umístěn infopanel, který bude ukazovat, kolik je v ulicích volných míst k parkování. „Řidiči nám tak nebudou zbytečně kroužit ulicemi,“ dodal místostarosta.

Po umístění čidel chtějí radnice s magistrátem jejich fungování vyhodnotit. „Pokud se osvědčí, mohli bychom je rozšířit i do dalších ulic v Praze 1. V této fázi by pak jejich umístění platilo město, v Melantrichově a Rytířské je bude financovat městská část,“ řekl Dolínek.

Městem krouží hledači míst

Jedním z důvodů, proč chce „jednička“ čidla zavést, je vysoký počet řidičů, kteří při hledání místa krouží ulicemi centra. Jakmile dojedou po Národní třídě do Perlovy a nenajdou místo, okolními ulicemi kličkují zpět na Národní třídu, jinam ani nemohou. „Když by byla čidla v širší oblasti, dozvěděli by se už třeba u Národního divadla, že žádné místo není volné a do oblasti by ani nezajížděli,“ řekl Bureš.

V centru Prahy fungují zóny placeného stání. V těch mohou parkovat pouze majitelé parkovací karty. Na některých místech jsou umístěny parkovací automaty, kde mohou na omezenou dobu zastavit také ostatní řidiči.

Komentáře

Hlavní zprávy

Schindler tu zachraňoval Židy, nyní zde vzniká muzeum

V areálu bývalé textilní továrny v Brněnci se bude v novém muzeu promítat také...
vydáno 23. února 2019  14:05

Zanedbaný areál, kde dříve stála továrna na textil, obnovuje potomek rodiny Löw-Beerů.  celý článek

Pod Hradištěm voní Itálie. Kousek od Litoměřic funguje první česká pršuterie

Vlastimil Chovaneček mladší (vlevo) a jeho bratr Tomáš.
vydáno 22. února 2019  17:39

„Naší inspirací je italská cesta. Cesta slunce, vína, dobrého jídla a rodiny,“ říká Vlastimil Chovaneček mladší a rozhlíží se po Českém středohoří. Tady,...  celý článek

Starosto, přijeďte! Jsou čtyři ráno a kokrhá mi tady kohout

Volání v tramvaji (ilustrační foto)
vydáno 22. února 2019  15:12

Aby k nim měli občané blíž, zveřejňuje většina starostek a starostů malých obcí i menších měst číslo svých mobilních telefonů. Pro případ urgentních...  celý článek

Na kostel je přilepen stánek. Podle památkářů je konstrukce v pořádku

Stánky zde byly už v minulosti.
vydáno 22. února 2019  10:54

„Na toto jsem narazila v Týnské ulici. Na jednu z nejpůsobivějších památek Prahy, kostel Matky Boží před Týnem, je nalepen prodejní stánek, který čeká na...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám