metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 9 °C

Pondělí, 9. prosince 2019. Svátek má Vratislav.
Představení Airground.
Dalších 12 fotografií v galerii
Představení Airground. | foto: Archiv La PutykaMetro.cz

Cirk La Putyka otevírá po zimě holešovická Jatka78. Představení začínají už ve středu

13. dubna 2015  16:22 ČTK
Premiérou inscenace Střepy a chlebíčky se po zimní přestávce již ve středu otevře nový multifunkční prostor Jatka78 v Holešovické tržnici. Představení uvede rezidenční soubor 11:55.

Původně měla premiéra v režii Jana Mikuláška být již zítra, z technických důvodů byla ale přesunuta na středu. Vstupenky platí na premiéru druhého dne a na její další reprízy. Soubor Cirk La Putyka chystá na nadcházející měsíce řadu dalších akcí. „Jedna z nejdůležitějších věcí je, že soubor Cirk La Putyka se stěhuje poprvé v historii do svého vlastního prostoru,“ řekl principál Cirku Rosťa Novák.

Od dubna bude v halách 7 a 8 například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava 11 let společné existence, benefiční představení souborů Dejvického divadla a Divadla Na zábradlí a Ústeckého Činoheráku. Kromě toho se zde na konci dubna odehraje další Mše za duše jako tradiční připomínka zde dříve zabitých zvířat. V dalším programu vystoupí mimo jiné i soubor 420People s Please The Trees.

Tréninkové prostory zatím obsadil  švédský Svalbard Company

Veřejnost bude moct navštěvovat také workshopy a galerii moderního umění. Jatka78 pojímají čtyři haly. Kapacita divadelního sálu čítá 360 lidí, přičemž každou židli si zde lidé mohli zakoupit jako sponzorský dar. Do galerie s barem se podle Nováka vejde až 900 diváků, pokud by se zde pořádal koncert. Je zde také tréninková hala, zkušebna a sklady.

V tréninkové hale má první třítýdenní rezidenci uznávaný švédský novocirkusový soubor Svalbard Company, který zde již zkouší. „Je to přesně princip, jakým bychom chtěli pracovat. V roce 2016 zde uvedou premiéru svého projektu, což je pro nás velká prestiž,“ vysvětlil Novák.

Poslední měsíce ukázal i negativa prostoru, řešilo se třeba zatemnění sálu, zázemí nebo vytápění. Novák věří, že Jatka78 přinesou něco nového na pražskou kulturní scénu. Majitelem prostoru je hlavní město, které by podle Nováka mohlo investovat například do opravy střechy a zlepšení zázemí pro diváky i herce. O grant u magistrátu může soubor požádat ale až na příští rok. Všechny inscenace se zatím podle Nováka hrají z jednoho víceletého grantu Cirku La Putyka.

Komentáře

Hlavní zprávy

Střed světa (možná) najdete taky uprostřed Železných hor

Výhled od zříceniny hradu Oheb na sečskou přehradu
vydáno 9. prosince 2019  16:46

Hory plné železných rud jsou ale plné i temné historie a neméně úžasných scenerií.  celý článek

Když se budete dívat na strom, tak do něj nejspíš narazíte

Jízda v terénu
vydáno 9. prosince 2019  13:55

Právě dnes vychází nové vydání výukové knihy Škola kola. Publikace je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy větší radost. Jedním z autorů je Josef...  celý článek

Spoje MHD po změnách drhnou. Má se to však zlepšit

ilustrační snímek
vydáno 9. prosince 2019  11:56

Deník Metro oslovil čtenáře, jak se jim zamlouvají nové jízdní řády. Převažovala kritika.  celý článek

Potrat je celoživotní trauma, které může rozvrátit vztah

Zdeňka Rybová
vydáno 9. prosince 2019  5:25

Ročně provedou lékaři v Česku kolem dvaceti tisíc umělých přerušení těhotenství. Číslo se rok od roku snižuje. Přesto rozhodnutí ukončit počatý, ale ještě...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám