metro.cz

Počasí v Praze

14 °C / 21 °C

Středa, 4. srpna 2021. Svátek má Dominik.

Větší foto
Četba (ilustrační foto) | foto: SXC

Co číst a poslouchat v karanténě? Tapetáře, známé bajky či recepty

  9:06
Volný čas doma si můžete v těchto dnech krátit například čtením nebo posloucháním audioknih. Máme pro vás pár tipů.

Ochutnávky ze spíže
Prodali přes sto tisíc kuchařek, teď je nabízejí ke stažení zdarma. Navíc vydávají jednu speciální. Řeč je o studentech seskupených za projekty Fitrecepty a Jíme zdravě. Teď přinášejí inspirace v podobě Ochutnávek ze spíže. Kuchařka, jež vznikla během dvou týdnů, vyšla jako e-book a je na adrese fitrecepty.info ke stažení zcela zdarma.

Návrat domů
Autorka Blanka Vun Kannon v této knize radí, jak být doma spokojení. Například najít a používat svou intuici, srdce i duši, opustit staré vzorce chování a nebát se změny. V knize nakladatelství Smart Press se lze také dočíst, jak svůj domov budovat.

Tapetář
Nominaci na cenu Magnesia Litera v kategorii Objev roku si vysloužila také debutantka Ema Labudová s knihou Tapetář. Čtenář se v ní ocitne v Manchesteru a ve městě Whitby na severu Anglie v 50. letech minulého století. Svůj příběh vypráví mladík Irving, který před třemi lety musel nedobrovolně odejít z domova a teď se vrací poté, co mu krátce po sobě zemřeli oba rodiče. Příběh Irvinga, nedoučeného pekaře, jenž se živí jako tapetář, vás vtáhne do děje.

Zbav nás od zlého
Od konce druhé světové války uplynulo několik let. Počáteční euforie opadla a zůstala tvrdá realita, která nesmlouvavě prověřuje lidské charaktery. To platí i pro jednu jihomoravskou vesnici. V novém románu Věry Fojtové od nakladatelství Moba se v oné vesnici brzy objeví ve starém lomu mrtvý. Byla to nešťastná náhoda, anebo mu někdo pomohl?

50 nejznámějších bajek
Máme pro vás také tip na audioknihu. Arnošt Goldflam, František Kreuzmann, Malvína Pachlová, Simona Postlerová a Pavel Zedníček – tato pětice skvělých herců se sešla v nahrávacím studiu, aby dala vzniknout úplně nové audioknize, sestavené z nejlepších a nejznámějších bajek, které v průběhu věků napsali tři autoři. Převyprávěné bajky Ezopa, La Fontaina a#Krylova tvoří album, které vydává Supraphon. Audiokniha 50 nejznámějších bajek je přístupná nejmladším posluchačům, ale zaujme i starší.

Zibura nebo Třeštíková
Server Palmknihy.cz nabízí v těchto dnech zdarma pestrý výběr e-knih včetně děl úspěšných spisovatelů Ladislava Zibury a Radky Třeštíkové. Zájemci mohou vyzkoušet i aplikace tohoto projektu. Booko je interaktivní knihovnička pro nejmenší, Storki jsou chat fiction pro teenagery a ve StoryMe čtenáři najdou díla na pokračování.

Trampové
Libor Fojtík, fotograf Hospodářských novin, Forbesu nebo Reflexu a vítěz Czech Press Photo, má na crowdfundingovém webu kampaň na podporu vydání své fotografické knihy Trampové.

Komentáře

Hlavní zprávy

V životě potřebuje pomocnou ruku. Psaní jde však milovníkovi cestování samo

vydáno 4. srpna 2021  6:00,  aktualizováno  15:53

Cestovatel Filip Schiller má své tempo, a využívá proto odborné poradce. Jeho knihy jsou „limitované edice“.  celý článek

Sběratelé autíček se při výběru modelů předhánějí v klikání

vydáno 4. srpna 2021  12:18

Dá se říci, že nadšenci pro modely z Nového Hrádku kupují výjimečně (a svým způsobem) i zajíce v pytli. Objednali si v klubovém členství vozy, které zatím...  celý článek

Virus mění myšlení lidí. Pandemie ukázala zranitelné místo v systému

vydáno 3. srpna 2021  15:36

Čím větší továrna, tím menší sklady, nebo raději vůbec žádné. Díly i suroviny dorazí do fabriky v přesně naplánovaný čas a jdou z kamionu okamžitě na pás.   celý článek

Vyzkoušela si ženskost na třicet způsobů, vzniklé fotografie ukazuje na výstavě

vydáno 3. srpna 2021  11:53

V kavárně a galerii Art-n-Coffee v centru Prahy proběhla v půlce července vernisáž výstavy 30 Shades of Women. Herečka Helena Urban, která za projektem...  celý článek

Vaše fotky z Prahy